KAPALI 27500 TL'ye Kadar Öğrenci Arabası Tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

afecinar

Efe
Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
5
0
585
Marka
Fiat
Merhabalar. Okulum ve evim arası uzak olduğundan yakıtı çok olmayan ve uzun yolda da beni üzmeyecek bir araba arıyorum. Megane 1 Coupe mantıklı bir seçim gibi geldi. Sizinde görüşlerinizi almak isterim. Fiesta corsa gibi tek kapı araçlara kamyonet gözüktükleri için sıcak bakmıyorum. Arabalarla uğraşmayı seviyorum fakat şu anda böyle bir bütçem olmadığından dolayı bana pek masraf çıkarmayacak bir araç arıyorum. Abs ve klima olmak zorunda. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Merhabalar. Okulum ve evim arası uzak olduğundan yakıtı çok olmayan ve uzun yolda da beni üzmeyecek bir araba arıyorum. Megane 1 Coupe mantıklı bir seçim gibi geldi. Sizinde görüşlerinizi almak isterim. Fiesta corsa gibi tek kapı araçlara kamyonet gözüktükleri için sıcak bakmıyorum. Arabalarla uğraşmayı seviyorum fakat şu anda böyle bir bütçem olmadığından dolayı bana pek masraf çıkarmayacak bir araç arıyorum. Abs ve klima olmak zorunda. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Aklima gelen ilk seçenek Fiat Palio 1.2 olabilir. Klimalı modellerine dikkat etmek lazım, klimalı diye klimasız model satmaya çalışan çakal çok. Açacağı herhangi bir masrafta maliyetler oldukça düşük olacaktır.

Ikinci seçenek Suzuki Swift 1.3 GLX 2001 ve sonrası. Sorunsuzluk olarak kendini kanıtlamış bir model bu bütçelere çok iyi durumda tam otomatikleri bile bulunabiliyor. Yakıtı benzinde üzmez, LPG'yi diger japonların aksine pek sevmez subaplara falan bir girmek gerekir ama yinede LPG'nin verdigi zararın, benzine harcanan paradan daha uyguna geldigini soyleyenlerde var bu kısmı kendinize gore araştırır karar verirsiniz. Olası masraflarda Palio'ya göre düşük maliyetlerde siyrilamazsiniz.

Bir diger alternatif Renault Clio II. 1.4 motor LPG'de diger modellere göre muhtemel bobin sorunu dışında daha az sorunla kullanılabiliyor. Yakıt konusunda benzinle kullanmak üzebilir, LPG mantıklı kalıyor bu arabada. Olası masraflarında yine uyguna isin icinden çıkılabilir.

Bütçe Fiestalar icin çok ortada bir bütçe. Bir üst kasa alayim deseniz butcenin ustunde, bir alt kasa alayim deseniz butcenin altında kalıyor ama yine de 1.25 Ghia'lara bir bakabilirsiniz. (Gulenyuz diye tabir edilen.)

Megane Coupe ile ilgilide forumun garaj kısmında debi derya kaynak var ordan ciddi fikir edinebilirsiniz.

Ogrenciye uygun minimum masraf giderleriyle aklima gelen ilk araçlar bunlar, isteklerinize göre liste uzarda uzar zaten. Simdiden hayırlı olsun.

Ilave : He diyorsan ki cekerim ızdırabını....... macera arıyorum, keyif arıyorum, farklılık arıyorum bu paralara o zaman listeyi baştan aşağı yenileyebilirim :)

Son düzenleme:

JoJo59TR

Senkromeççi
6 Ara 2019
45
38
70
31
Tekirdağ
Marka
Renault
Aklima gelen ilk seçenek Fiat Palio 1.2 olabilir. Klimalı modellerine dikkat etmek lazım, klimalı diye klimasız model satmaya çalışan çakal çok. Açacağı herhangi bir masrafta maliyetler oldukça düşük olacaktır.

Ikinci seçenek Suzuki Swift 1.3 GLX 2001 ve sonrası. Sorunsuzluk olarak kendini kanıtlamış bir model bu bütçelere çok iyi durumda tam otomatikleri bile bulunabiliyor. Yakıtı benzinde üzmez, LPG'yi diger japonların aksine pek sevmez subaplara falan bir girmek gerekir ama yinede LPG'nin verdigi zararın, benzine harcanan paradan daha uyguna geldigini soyleyenlerde var bu kısmı kendinize gore araştırır karar verirsiniz. Olası masraflarda Palio'ya göre düşük maliyetlerde siyrilamazsiniz.

Bir diger alternatif Renault Clio II. 1.4 motor LPG'de diger modellere göre muhtemel bobin sorunu dışında daha az sorunla kullanılabiliyor. Yakıt konusunda benzinle kullanmak üzebilir, LPG mantıklı kalıyor bu arabada. Olası masraflarında yine uyguna isin icinden çıkılabilir.

Bütçe Fiestalar icin çok ortada bir bütçe. Bir üst kasa alayim deseniz butcenin ustunde, bir alt kasa alayim deseniz butcenin altında kalıyor ama yine de 1.25 Ghia'lara bir bakabilirsiniz. (Gulenyuz diye tabir edilen.)

Megane Coupe ile ilgilide forumun garaj kısmında debi derya kaynak var ordan ciddi fikir edinebilirsiniz.

Ogrenciye uygun minimum masraf giderleriyle aklima gelen ilk araçlar bunlar, isteklerinize göre liste uzarda uzar zaten. Simdiden hayırlı olsun.

Ilave : He diyorsan ki cekerim ızdırabını....... macera arıyorum, keyif arıyorum, farklılık arıyorum bu paralara o zaman listeyi baştan aşağı yenileyebilirim :)

Eller dert görmeye 👏🏻
Liste aksın gitsin biraz yukarılara bende bakıyorum  Bir düzeltme yapayım megane coupe varsa temiz forumdaştan alırım 🖤

Öneri olarak Twingo derim 30 dakika önce sattım ben de vardı 3 senedir, bütçe dostudur ve 6 aylık vergisi 45 tl dir gülümsetir :) Ha gazlamaya gelmez keza bayırlarda kamyonlar geçebilir.

Son düzenleme:

alemdarbora61

Senkromeççi
21 Eki 2019
9
1
70
25
Ankara
Marka
Mercedes
Citroen C2 1.4 HDI bence öğrenci için çok mantıklı az yakar yazılımla falan baya yürür hale gelebiliyor ve motorunun parçalarını bulmak kolay ayrıca ucuzlar diye biliyorum, C2ler ticari olarak geçmiyor galiba Corsalar gibi.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Klimalı bulunur da, abs'li seçenekleri ararsanız bütçe yükseleceği için araçlarda büyük riskler başlar. Temizini bulmanız zorlaşır. Aklıma 2003 model altı 1.25 Fiesta Ghia geliyor. Ka ve Twingo'da abs seçeneği var mı bilmediğim için bir şey diyemiyorum. Varsa onlar da olur. ABS'li palio da olur. ABS olanlarda genelde klima da oluyor.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
@bt Eklemeyi unutmusum Twingo'da abs bulunmuyor
@alemdarbora61 C2 temizleri 30 dan başlıyor bence bakıyorum hali hazırda ben de ama 35 e bile eh işteleri var :/
Siz Twingodan devam edin derim ben :) Birazda pazarlıkla harika bir alınası araç.

Gidip saçma sapan 20 yaşında arabalara abuk sabuk fiyat isteyenlere bakmayın. Yine yeni kasa Ka'lar da değerlendirilebilir.

JoJo59TR

Senkromeççi
6 Ara 2019
45
38
70
31
Tekirdağ
Marka
Renault

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Girme aklıma hocam yav, piyasası kötü azcık yeni kasaların bilerek bakmıyorum alırım diye 😅
Ciddi bir hacim ihtiyacınız yoksa hiç düşünmeyin, yapıştırın gitsin hocam :D
Bu piyasada böyle araçlara yönelmek müthiş mantıklı iş. Piyasa kısmı da nasip kısmet burada ne piyasa araçlarını aylarca satamayan, hiç piyasası yok denilen araçları saatler içinde satanlar gördük.

JoJo59TR

Senkromeççi
6 Ara 2019
45
38
70
31
Tekirdağ
Marka
Renault
Ciddi bir hacim ihtiyacınız yoksa hiç düşünmeyin, yapıştırın gitsin hocam :D
Bu piyasada böyle araçlara yönelmek müthiş mantıklı iş. Piyasa kısmı da nasip kısmet burada ne piyasa araçlarını aylarca satamayan, hiç piyasası yok denilen araçları saatler içinde satanlar gördük.

Haklısınız tabi o konuda da, parçaları yokmuş diye duydum yeni kasaların, hiç ihtiyacım yok hacime 2 kişiyiz aile de 😊 35 k var elimde de ama bulamıyorum araç işte 2 haftadır

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Eskiden sahibi olduğumuz accent admire alınabilir. Güvenlik paketinde ABS ve yolcu hava yastığı beraber geliyor, buradan ayırt edebilirsiniz.
8 yıla yakın bir süre kullandık 1.3 olanı ve şöyle diyeyim bir gün bile yolda bırakmadı, sıfır sorun yani. Yakıtı da iyidir, parçası ucuzdur yani yürütme maliyetleri bakımından da tüketici dostu bir arabadır kendisi. Şiddetle tavsiye ederim.
Bütçe olarak bir tık yukarı çıkabilir ama pazarlıkla ne olur bilemem ama temizse biraz bütçeyi aşması bence sorun olmaz. Sonuçta yaşlı araba alıp çok masraf etmektense sorunsuz ve yürütme maliyeti düşük araba alıp biraz daha üstüne vermek daha mantıklı bence.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım