HABER Toyota'dan beklenen adım

Emrullah

Asfalt Kurutucu
7 Eyl 2016
45
48
595
Kullandığı yarı otomatik ve CVT şanzımanlarla müşterilerini hayattan soğutan Toyota, bu problemden çok yakında kurtulacak!

Toyota’dan yapılan açıklamalara göre Japon otomobil devi, 2017’de yepyeni 8 ileri ve 10 ileri tork konvertörlü otomatik şanzımanları ile otomobil tutkunlarının karşısına çıkacak.

Geleneksel şanzımanlara göre daha hafif ve daha kompakt olan bu şanzımanlar sayesinde Toyota modelleri, daha az emisyon ve daha az yakıt tüketimine kavuşacak. Otomobildeki konumları ile de ağırlık merkezini aşağı çekecek olan yeni şanzımanlar, daha hassas olan gaz tepkimeleri sayesinde de sürüş zevkini artırırken yakıt tüketimini baltalamayacak.

Kağıt üstünde %10 daha çabuk hızlanma ve %20 daha az yakıt tüketimi vadeden yeni şanzımanlar, 2021’e kadar Toyota modellerinin %60’ında yerini alacak.

Toyota’nın 2017’deki diğer atağı ise hibrit teknolojisinde olacak. Güncel hibrit sistemini daha hafif daha küçük ve daha verimli hale getirecek olan Toyota, yeni sistemini ”Toyota Hybrid System 2” adı altında piyasaya sunacak. Yeni hibrit sistemde elektrikli motor ”EV boost” modu ile benzinli motora destek sağlayacak. Bu sayede Toyota’nın yeni hibrit modelleri, kalkışlarda ve ara hızlanmalarda çok daha iyi bir performans sunacak.

Toyota 2021’in sonuna kadar 17 farklı güç seçeneği sunan 9 yeni motoru, 10 farklı versiyona sahip 4 yeni şanzımanı ve 6 yeni hibrit sistemi piyasaya sürecek.

1 arasında 7

Bu yazıyı ana sayfa portalımızdan okumak için tıklayınız..

Emrullah

Asfalt Kurutucu
7 Eyl 2016
45
48
595
Haberimizde öyle bir detay yok. 2021 yılına kadar sunulacak olan motorların atmosferik mi yoksa turbo mu olacağı henüz net değil. Şu an tek bilinen, yeni 2.5 litrelik sıralı 4 silindirli atmosferik motorun ve yeni 2.0 litrelik turbo beslemeli motorun bu şanzımanları kullanacağı.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Haberimizde öyle bir detay yok. 2021 yılına kadar sunulacak olan motorların atmosferik mi yoksa turbo mu olacağı henüz net değil. Şu an tek bilinen, yeni 2.5 litrelik sıralı 4 silindirli atmosferik motorun ve yeni 2.0 litrelik turbo beslemeli motorun bu şanzımanları kullanacağı.
fotoğrafta ki motoru baz alarak yorumladım :)

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
dunyadan bihaber bir yorum iste, 10 ileri dsg kullanmayi planliyorlardi vazgectiler.. Simdi anlasildi mi ?

Halilowich

Asfalt Kurutucu
18 Eyl 2016
16
5
595
Cvt güzel ve tork konvertörlü sağlam bir şanzıman bakma laf atmalarına. Günlük kullanımda çok rahat. Gazcı olmayan için ideal şanzıman

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
Senin DSG ile çocukluğundan kalma bir problemin var sanırım.. Her yazıda bir şekilde karalamaya çalışmana başka anlam veremiyorum :D
herhangi bir karalama yok ortada, bu yazidan alinan gucenen zoruna gidenlere sor bakalim dsg ile bir kanbagi akrabalik mi varmis..
DSG olmadigina sevindim, bunun neresi zoruna gitti ?

Toytonc

Asfalt Kurutucu
8 Ara 2016
1
0
535
2015 Auris 1.4 Diesel yarı otomatik sahibiyim. Gayet memnunum. Objektif olmaktan uzak, alelade bir haber.

Son düzenleme:

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
Anlamayana yazayim, toyota dsg kullanmaktan vazgecti ondan oyle bir yorum yaptim, yani neymis her gordugum konuya dsg demiyorum, daha da anlamiyorlarsa diyecek laf yok. DSG kullanin cilesini cekin banane, dsg kullananlarla bir alipveremedigim yok, umrumda da degil acikcasi, konuyla alakali oldugu icin yazmistim, Yazdigima da pisman ettiniz , birseyi yaz sonra kafasi basmayanlara anlatmakla ugras,

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Anlamayana yazayim, toyota dsg kullanmaktan vazgecti ondan oyle bir yorum yaptim, yani neymis her gordugum konuya dsg demiyorum, daha da anlamiyorlarsa diyecek laf yok. DSG kullanin cilesini cekin banane, dsg kullananlarla bir alipveremedigim yok, umrumda da degil acikcasi, konuyla alakali oldugu icin yazmistim, Yazdigima da pisman ettiniz , birseyi yaz sonra kafasi basmayanlara anlatmakla ugras,

"DSG fanatikleri bu habere ne der" diye bir cümle yazarsan bu şahsi fikrini beyan etmek değil ortalığı karıştırmak, veya bir grup araç kullanıcısına laf atmak olur

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
"DSG fanatikleri bu habere ne der" diye bir cümle yazarsan bu şahsi fikrini beyan etmek değil ortalığı karıştırmak, veya bir grup araç kullanıcısına laf atmak olur
benim oyle bir derdim yoktu, bu kadar hassas olduklarini bilmiyordum, kutsal alanlarina girmek istemezdim :D

furkang

Elit Apaçi
20 Eyl 2016
54
10
970
audi q5 dsgden 42bin masraf çıktı dışarıda 17bin tlye yaptırdık 4senede q5 şanzımanı böyleyse a3 gold seatlarınki nasıldır Allah bilir. Toyota ne yaparsa ömürlük yapıyor.Almanlar gibi garantiden sonra arıza versinde yedek parçadanda vuralım demiyorlar.Kimse dsgyi övmesin

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım