Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Daswagen

Asfalt Kurutucu
4 Ocak 2020
25
17
595
Forum
Arkadaşlar merhaba,

Clio4 viraj demir lastiklerinin değiştirilmesi konusunda sanayide bir iki yere danıştım ama cevaplar tatmin etmedi...

Viraj demir lastiklerinin değişimi için "traversin sökülmesi gerek" diyorlar...

Daha önce bu işlemi yaptıran, konu hakkında bilgi sahibi olan var mı?

Şimdiden teşekkürler...

İlgili görseller,
20200106_143715-min.jpg20200106_143323.jpg20200106_143441.jpg

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bazı araçlarda oraya ulaşılması için traversin sökülmesi gerekiyor. Stilo'da da durum böyleydi. O yüzden on takima komple girisilecegi zaman yaptirmistim. Ses cok rahatsız edici düzeyde değilse sizde bekletin derim. Diger bakım zamanı geldiğinde aradan çıkarırsınız. Simdi 50 liralik parca değiştirmek için ciddi iscilik isteyeceklerdir.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,266
16,103
5,720
çanakkale
Marka
Renault
2012 clio 4 kullanıcısıyım ön viraj demiri ve ön viraj çubuk takozları araç 5 yaşındayken iyi niyet garantisi adı altında ücretisiz değiştirildi.ustayla uğraşmak yerine güzel bir servise gitseniz?
55DA8996-B2F7-425D-971F-150CA9669960.jpeg

Daswagen

Asfalt Kurutucu
4 Ocak 2020
25
17
595
Forum
Bazı araçlarda oraya ulaşılması için traversin sökülmesi gerekiyor. Stilo'da da durum böyleydi. O yüzden on takima komple girisilecegi zaman yaptirmistim. Ses cok rahatsız edici düzeyde değilse sizde bekletin derim. Diger bakım zamanı geldiğinde aradan çıkarırsınız. Simdi 50 liralik parca değiştirmek için ciddi iscilik isteyeceklerdir.

Benzer şeyleri düşünüyorum ve çıkardığı sese alıştım diyebilirim. Yürüyen aksam ısındıktan sonra ses azalıyor. Bir süre sonra da tamamen kesiliyor. Yazın hiç ses yok bu arada... 🙂 Neticede aşınabilecek lastik bir parça ancak konum itibariyle kötü seçilmiş diyebiliriz.

Daswagen

Asfalt Kurutucu
4 Ocak 2020
25
17
595
Forum
2012 clio 4 kullanıcısıyım ön viraj demiri ve ön viraj çubuk takozları araç 5 yaşındayken iyi niyet garantisi adı altında ücretisiz değiştirildi.ustayla uğraşmak yerine güzel bir servise gitseniz?Ekli dosyayı görüntüle 23060

Aracım 2013 model... Garanti süresince bakımlarını yetkili serviste, daha sonraları özel serviste (bosch) yaptırdım. Geçtiğimiz yıl triger setini (41bin kmde) yine yetkili serviste değiştirdim ancak full yetkili servis bakımlı olmadığı için iyi niyet garantisi altında yapmayacakları ve yüksek bir işçilik, parça fiyatı çıkarabileceklerini tahmin ediyorum...

Yine de bugün yarın arayıp konu hakkında servise de danışacağım. Bilgilendirme için ayrıca teşekkürler...

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Çoğu arabada sökülmek zorunda.Sizin de sökülmesi gerek gibi duruyor.Madem lastik için söktüreceksiniz viraj demirini değişseniz daha sağlıklı olur.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Maalesef sökülmesi gerekiyor. Sıfır aldığım clio 4 icon aracıma 14 ay dayanabilmiştim. 2 kez direksiyon kutusu 2 kez rot başları ve viraj demir lastikleri değişmeme rağmen önden gelen sesler çözülememişti. Arabayı sattıktan 2 hafta sonrada şanzıman ellerinde kalmış.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım