Reylf12

Emre C
Taklacı Güvercin
27 Nis 2019
8
22
295
İstanbul
Marka
Mercedes
1.6lt 156hp/250nm bu kasa için fena olmasa da insan daha fazlasını istiyor. Ülkemiz vergi düzenlemeleri sağolsun daha yüksek hacim bütçe düşmanı ne yazık ki:( Bu sebeple soft yazılım araştırmam neticesinde btgmaslak‘tan +29hp/+50nm değerleri aldım. Aklımdaki soru kullanımda sıkıntı yaşar mıyım? Daha önceki aracımda (F20 118i) cesaret edememiştim okuduğum kötü tecrübelerden dolayı (PSA motor narindir, bobin arızası verir vs gibi) Hatta ustam da aracı sıkıştırıyorsan 50-60k kmden sonra elden çıkarsan iyi olur demişti. W205 için de çok parlak şeyler göremedim ama bilgisi, tecrübesi olan arkadaşlar ne derler acaba?

lmter224

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2019
121
90
510
İstanbul
1.6 motor için 156 beygir bence sınır güçler. Ufak motor yüksek güç demek eli kulağında bekleyen motor demek tabi işin ilimine bilimine aşırı hakim değilim ama genel olarak durum böyle

MTZ

Mert Bozkurt
Panpa
13 Kas 2016
208
1,232
3,035
26
Istanbul
Marka
MINI
Aracınız 7 ileri mi yoksa 9 ileri olan version mu ? Bende de 156hp biraz hantal hissettiriyor o yüzden bir kaç firmayla görüştüm en son 2 firma arasında kaldım , ikisinin de gösterdiği veriler yakın ve fiyatlar da yakın. Biri ecufast (otoport) biri ise g-force motorsports ( maslak ) . Eğer hangisinde yaptıracağımı seçebilirsem buraya da yazarım yaptırdıktan sonra :D

Reylf12

Emre C
Taklacı Güvercin
27 Nis 2019
8
22
295
İstanbul
Marka
Mercedes
Aracınız 7 ileri mi yoksa 9 ileri olan version mu ? Bende de 156hp biraz hantal hissettiriyor o yüzden bir kaç firmayla görüştüm en son 2 firma arasında kaldım , ikisinin de gösterdiği veriler yakın ve fiyatlar da yakın. Biri ecufast (otoport) biri ise g-force motorsports ( maslak ) . Eğer hangisinde yaptıracağımı seçebilirsem buraya da yazarım yaptırdıktan sonra :D
7 ileri olan benimki. Ben ecufast’te yaptırdım otoportta yaklaşık 2 ay önce. Çok memnunum.

MTZ

Mert Bozkurt
Panpa
13 Kas 2016
208
1,232
3,035
26
Istanbul
Marka
MINI
7 ileri olan benimki. Ben ecufast’te yaptırdım otoportta yaklaşık 2 ay önce. Çok memnunum.
Deneyimleriniz nasıl peki ? Ciddi derecede bir fark hissettiniz mi aracın performansında ? Yazılımdan sonra tork değerinin artışından dolayı sakin kullanımda yakıt tüketiminin düşmesini de bekliyorum nasıl oldu ?

Reylf12

Emre C
Taklacı Güvercin
27 Nis 2019
8
22
295
İstanbul
Marka
Mercedes
Deneyimleriniz nasıl peki ? Ciddi derecede bir fark hissettiniz mi aracın performansında ? Yazılımdan sonra tork değerinin artışından dolayı sakin kullanımda yakıt tüketiminin düşmesini de bekliyorum nasıl oldu ?
Ciddi derecede fark etti. Özellikle ilk kalkışta, hızlanmada ve yüksek süratlere ulaşmada. Ben yakıt tüketimde bir düşüş yakalayamadım hiç sakin kullanamadığım için. Ya trafikte kalıyorum ya da hiç sakin kullanamıyorum. Uzun yolda da sürekli yüksek süratten dolayı hep 10 civarı geziyor. Ama en azından güç artmasına ve daha hızlı kullanmama rağmen yakıt tüketimi artmadı.

Reylf12

Emre C
Taklacı Güvercin
27 Nis 2019
8
22
295
İstanbul
Marka
Mercedes
Bir de motor bloğunun A45 AMG 2.0 ve türevleri ile aynı olduğunu ve kırmanın çok zor olduğunu öğrendim. Yalnızca stroke farkı var blok aynı ve genel yapısı çok sağlam. O yüzden BMWnin psa grubu ortak motorlarına göre daha gönül rahatlığıyla yaptırdım.

MTZ

Mert Bozkurt
Panpa
13 Kas 2016
208
1,232
3,035
26
Istanbul
Marka
MINI
Bir de motor bloğunun A45 AMG 2.0 ve türevleri ile aynı olduğunu ve kırmanın çok zor olduğunu öğrendim. Yalnızca stroke farkı var blok aynı ve genel yapısı çok sağlam. O yüzden BMWnin psa grubu ortak motorlarına göre daha gönül rahatlığıyla yaptırdım.
Aa bunu bilmiyordum ben, gayet iyi o zaman. Rica etsem bir de fiyat soyler misiniz acaba? Ne kadara yaptirdiniz ecufast otoportta? Ben cunku bir arkadasimin referansiyla görüştüm de o yuzden indirim yaptilar acaba gerçekten indirim yaptilar mi merak ettim :D

Reylf12

Emre C
Taklacı Güvercin
27 Nis 2019
8
22
295
İstanbul
Marka
Mercedes
Aa bunu bilmiyordum ben, gayet iyi o zaman. Rica etsem bir de fiyat soyler misiniz acaba? Ne kadara yaptirdiniz ecufast otoportta? Ben cunku bir arkadasimin referansiyla görüştüm de o yuzden indirim yaptilar acaba gerçekten indirim yaptilar mi merak ettim :D
1250den 1000e düştüler kampanya var dediler. Siz ne kadar fiyat aldınız?

MTZ

Mert Bozkurt
Panpa
13 Kas 2016
208
1,232
3,035
26
Istanbul
Marka
MINI
1250den 1000e düştüler kampanya var dediler. Siz ne kadar fiyat aldınız?
1400 😂 normalde 1800-1900mus (yersen) 3 araba goturecegim icin bir de tanıdık vasitasiyla oldugu icin arac başına 1350ye düşeriz diyor. Kafalarina gore fiyat söylüyorlar bunlar da herhalde

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım