KAPALI Fiesta Düşük Hızda Tıkırtı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Onur3535

Onur Demirci
Senkromeççi
22 Mar 2020
25
0
60
32
Izmir
Marka
Ford
Arkadaslar merhaba foruma yeni uye oldum ilk konumu aciyorum :) 2013 model powershift sanzumanli ford fiesta aracim var aracin gidisati konforu seriligi vs cok ama cok memnunum ancak dusuk hizlarda 10 km civarinda gaza birden dokununca hep olmamakla beraber tıkır tıkır tıkırr diye ses geliyor bu ses yaklasik 2 yildir var ne artti ne azaldi tum bakimlarim yetkili serviste yapildi servise sordugumda bu bir ariza degil cift kavrama oldugu icin senkromenclerden gelebilir dediler bir sorun teskil etmedigini soyluyolar dedigim gibi hep olmuyor ama ama aklima takildi..yorum ve fikirlerinizi bekliyorum :)

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,005
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW
hocam 6 sene dsg kullandık. bilirsiniz dsg’ler kalkıştan hemen sonra 1.vitesten 2.vitese atıyor. bu atışta dsg’lerde her zaman sanki altta bir boru sallanıyormuş gibi sesler gelirdi. 42.000’den 141.000’e kadar öyle kullandım ve her gösterdiğim bu çift kavrama şanzımanlarda olağan şeyler dediği için kafama takmadan devam ettim. ancak dediğim gibi powersift ile dsg’de fark var mıdır bilmiyorum dediklerim 1.4 tsi dsg jetta içindi. ve sizde de öyle mi bilmiyorum ama ses özellikle dar sokaklarda geçerken yankıdan dolayı kabine ses gelirdi, aksi takdirde ses içeriye gelmezdi.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Bu sesler çift kavramaların hepsinde var. Bir çok araba da duyulmamasının sebebi arabanın yalıtım kalitesinden. Gelen sesler gayet normal.
Eğer kalkışlarda ciddi titreme veya gaza basınca D ve R olmasına rağmen boşa devir çevirirse o zaman korkun.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaslar merhaba foruma yeni uye oldum ilk konumu aciyorum :) 2013 model powershift sanzumanli ford fiesta aracim var aracin gidisati konforu seriligi vs cok ama cok memnunum ancak dusuk hizlarda 10 km civarinda gaza birden dokununca hep olmamakla beraber tıkır tıkır tıkırr diye ses geliyor bu ses yaklasik 2 yildir var ne artti ne azaldi tum bakimlarim yetkili serviste yapildi servise sordugumda bu bir ariza degil cift kavrama oldugu icin senkromenclerden gelebilir dediler bir sorun teskil etmedigini soyluyolar dedigim gibi hep olmuyor ama ama aklima takildi..yorum ve fikirlerinizi bekliyorum :)
Bildiğim kadarıyla aracınızdaki powershift şanzıman, tıpkı dq200 dsg'ler gibi kuru tip çift kavrama şanzıman. dq200'lerin hepsinde bu ses var. markaya modele -ve buna bağlı olarak aracın yalıtımına- göre içeride duyulma seviyesi farklı oluyor. Aynı yapıdaysa ondan yapıyor olabilir.

Eğer bir ihtimal şanzımandan değilse diye söylüyorum: direksiyon kutusu, motor kulakları, şanzıman kulakları ve aks kafaları da aklınızda bulunsun.

Onur3535

Onur Demirci
Senkromeççi
22 Mar 2020
25
0
60
32
Izmir
Marka
Ford
hocam 6 sene dsg kullandık. bilirsiniz dsg’ler kalkıştan hemen sonra 1.vitesten 2.vitese atıyor. bu atışta dsg’lerde her zaman sanki altta bir boru sallanıyormuş gibi sesler gelirdi. 42.000’den 141.000’e kadar öyle kullandım ve her gösterdiğim bu çift kavrama şanzımanlarda olağan şeyler dediği için kafama takmadan devam ettim. ancak dediğim gibi powersift ile dsg’de fark var mıdır bilmiyorum dediklerim 1.4 tsi dsg jetta içindi. ve sizde de öyle mi bilmiyorum ama ses özellikle dar sokaklarda geçerken yankıdan dolayı kabine ses gelirdi, aksi takdirde ses içeriye gelmezdi.
Tesekkur ederim sanirim bu sanzumanin calisma prensibi ile alakali ve sorun olmamasi bi nebze icimi rahatlatti..dsg powershift edc hepsi cift kavramali oldugu icin bu tarz seslere normal diyolar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım