Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
25.000 liralık bütçeniz var ve bu paraya en zevkli, en hızlı otomobili mi arıyorsunuz? İşte sizi mutlu edecek 10 otomobil ! İyi seyirler.

Sen de aramıza KATIL hem destek ol hem de Otopark ayrıcalıklarına sahip ol  https://www.youtube.com/channel/UCGoi3UGQQUd5sEndnoDmC6Q/join
Lütfen, videoyu izledikten sonra BEĞEN tuşuna basarak kitlemizi büyütmemize destek olun! Videolarımıza YORUM yaptığınız her öneriyi, eleştiriyi ve bilgilendirmeyi dikkate alıyoruz!
Diğer videolarımız için BURAYA tıklayabilirsiniz.​
Otopark.com’a ait ürünlerden satın almak için BURAYA tıklayabilirsiniz

Okumaya devam et...

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,621
1
5,104
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Bunlarda sorunsuz değil hocam her türlü hepsi kumar.
Az kumar olanı var, çok kumar olanı var. Masraf açtığında beş liralık açacak olan var, arabanın yarısı kadar açacak olan var. Mesele hem eğlenceli olabilen, hem de can yakmayan otomobil bulmak (ki videodakilerin çoğu öyle) Ayrıca E34, kaporta parçaları aşırı kolay bulunmayan bir model. Bundan da ötürü fiyatları pahalı. Arabaya ayıracak 25 bin lira bütçesi olan çoğu adamın kolay kolay rahat yürütemeyeceği bir araba E34.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Az kumar olanı var, çok kumar olanı var. Masraf açtığında beş liralık açacak olan var, arabanın yarısı kadar açacak olan var. Mesele hem eğlenceli olabilen, hem de can yakmayan otomobil bulmak (ki videodakilerin çoğu öyle) Ayrıca E34, kaporta parçaları aşırı kolay bulunmayan bir model. Bundan da ötürü fiyatları pahalı. Arabaya ayıracak 25 bin lira bütçesi olan çoğu adamın kolay kolay rahat yürütemeyeceği bir araba E34.
Hangisi ucuz hocam? 106 Gti denmiş 25'e ancak ölüsü alınır. Zaten burdaki araçların %90ını apaçi eline düşmüş bitmiş araçlar temizine ya da alıp binilecekleri 30dan aşağı değil. Burdan ne alırsan al cebinde en az 5-10 lira olmak zorunda. E36 compact girdiyse bu listeye e34 kafadan girer. 5 yıldır 525 kullanan arkadaşım var 18 liraya almıştı o zamanlar yanlarken dağıtılmadığı parçası kalmadı hepsinide kolayca buldu.

Levent Bursalioglu

Levent Bursalıoğlu
Profesör
22 Eyl 2016
86
324
1,260
26
Alanya
Marka
Ford
O fiyat aralığında en makbul seçenek bana 1.8 clio gibi geldi ilanlarda ki araçlar genelde uygun fiyatlı para üstü cebinde kalır ve pek çakal eline düşmemiş gibi

Ozan Alagöz

Ozan Alagöz
Düz Yol Gazcısı
24 Nis 2020
18
7
145
25
İzmir/Torbalı (Denizli ve Aydın)
Marka
Citroen
Bizde o listeye girebilecek bir araba var. İlk kasa makyajlı 1.9 dizel berlingo. Eğer içine arkadaşlarla falan doluşursanız çok keyif alıyorsunuz sohbet muhabbet falan. Bir de yolunuz uzunsa hızlı da gidemiyorsunuz arabada güç yok 71 hp yol bitmek bilmiyor sohbetiniz de hiç bitmiyor çok zevkli :DD

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,621
1
5,104
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Hangisi ucuz hocam? 106 Gti denmiş 25'e ancak ölüsü alınır. Zaten burdaki araçların %90ını apaçi eline düşmüş bitmiş araçlar temizine ya da alıp binilecekleri 30dan aşağı değil. Burdan ne alırsan al cebinde en az 5-10 lira olmak zorunda. E36 compact girdiyse bu listeye e34 kafadan girer. 5 yıldır 525 kullanan arkadaşım var 18 liraya almıştı o zamanlar yanlarken dağıtılmadığı parçası kalmadı hepsinide kolayca buldu.
Astra gsi ve corsa gsi konuyu kapatır. Golf gti keza. Yahu adam E60 ile uğraşıyor genç olmasına rağmen, E39 ile uğraşıyor. E34 mü sıkıntı çıkarmayacak :D O zaman senin R19'u sat al bir E34, çok da uzak rakamlar değiller. ;)

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Astra gsi ve corsa gsi konuyu kapatır. Golf gti keza. Yahu adam E60 ile uğraşıyor genç olmasına rağmen, E39 ile uğraşıyor. E34 mü sıkıntı çıkarmayacak :D O zaman senin R19'u sat al bir E34, çok da uzak rakamlar değiller. ;)
Ben sıkıntı çıkartmayacak diye bir şey demedim o nerden çıktı? E34'ünde bu listede olması lazım dedim sizde sanayiden çıkmaz dediniz, bu fiyatlara sanayiden çıkmayacak bir araç yok zaten. Her türlü cebinde para olacak ister astra al ister golf. 25 liraya keyifli otomobil listesine E36 compact bile girmiş e34 neden giremiyor anlamadım? Gayette 25e eli yüzü düzgün bulup binilir keyfide bunları beşe katlar. Ben niye almadıma gelirsek zaten 2015 model jettam var sık sık köye gidip geliyorum jettaya kıyamadığım için hemde şehiriçi yakıt derdim olmasın diye parçası ucuz yüksek araç bakıyordum şansıma r19 geldi aldım. Hemde 20bin liraya. E34 alsam yine kıyamaz köy yollarına sokamazdım. Kenarda 30 bin liram olsa 3. araç olarak e34den başka bir şey almam.

Son düzenleme:

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,621
1
5,104
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Ben sıkıntı çıkartmayacak diye bir şey demedim o nerden çıktı? E34'ünde bu listede olması lazım dedim sizde sanayiden çıkmaz dediniz, bu fiyatlara sanayiden çıkmayacak bir araç yok zaten. Her türlü cebinde para olacak ister astra al ister golf. 25 liraya keyifli otomobil listesine E36 compact bile girmiş e34 neden giremiyor anlamadım? Gayette 25e eli yüzü düzgün bulup binilir keyfide bunları beşe katlar. Ben niye almadıma gelirsek zaten 2015 model jettam var sık sık köye gidip geliyorum jettaya kıyamadığım için hemde şehiriçi yakıt derdim olmasın diye parçası ucuz yüksek araç bakıyordum şansıma r19 geldi aldım. Hemde 20bin liraya. E34 alsam yine kıyamaz köy yollarına sokamazdım. Kenarda 30 bin liram olsa 3. araç olarak e34den başka bir şey almam.
Çünkü çok basit bir olay var. E36 compact'ın ikinci eli yok imajı yaygın. Genelde de öyle 2.0-2.5 motorlu değiller. Dolayısıyla "deli gibi" yürümüyorlar. "İkinci eli yok" imajından dolayı , diğer bmw modellerine göre "ele ayağa düşme" oranı daha düşük. E34 dediğiniz arabaların şu anda temizini aramakla alakalı güzel bir atasözü vardır bizde. Anlaşılmıştır. Çok büyük kısmı feleğin çemberinden geçmiş. Geçmiş olanları da düzeltmesi, listedeki diğer 12 arabaya göre oldukça zor. İki kere iki dört. Yorumları da takip ediyorum, araçlar konusunda fazla tecrübe yokken böyle fikirlerin oluşması doğal ama riskli. Baştan uyarayım. R19'daki arızalara da benzemez E34'ünkiler. Söyleyeceklerim bu kadar.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Çünkü çok basit bir olay var. E36 compact'ın ikinci eli yok imajı yaygın. Genelde de öyle 2.0-2.5 motorlu değiller. Dolayısıyla "deli gibi" yürümüyorlar. "İkinci eli yok" imajından dolayı , diğer bmw modellerine göre "ele ayağa düşme" oranı daha düşük. E34 dediğiniz arabaların şu anda temizini aramakla alakalı güzel bir atasözü vardır bizde. Anlaşılmıştır. Çok büyük kısmı feleğin çemberinden geçmiş. Geçmiş olanları da düzeltmesi, listedeki diğer 12 arabaya göre oldukça zor. İki kere iki dört. Yorumları da takip ediyorum, araçlar konusunda fazla tecrübe yokken böyle fikirlerin oluşması doğal ama riskli. Baştan uyarayım. R19'daki arızalara da benzemez E34'ünkiler. Söyleyeceklerim bu kadar.
Olabilir hocam ben kendi fikirlerimi katarak söylüyorum. Önden çeker bir araç bana keyif vermiyor isterse 300beygir olsun, yapışmış gibi yol tutsun beni etkilemiyor zevkte almıyorum. E34 masrafı beni korkutmuyor harcadığım paranın bana zevk olarak geri döneceğini bildiğim için. M50B20 zaten bilinen en çok oynana motorlardan biri ister turbo ister stroke ister swap. Içi dışı güzel olduktan sonra yürüyen motor çok korkutmuyor en kötü rektefiye yapar yine binilir.

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Gülü seven dikenine katlanır, alan adam biliyor neyin ne olduğunu ben bilmem kaç yüz-iki yüz küsür bin tl'ye sıfır SUV alanlara da inanın daha çok üzülüyorum.(Bu da benim doğrumdur, tartışılır).O sıfır araçların durdukları yerdeki 3-4 yıllık vergisiyle bu araçlar alınabiliyor.Varsa imkan alınmalı yoksa yapacak bir şey yok.

Bu arada bu tarz videolarda hep olur 20 tl lik araç 10 tl 30 tl liği de 15 tl olur, maksat izlensin yoksa ne bekliyorduk ki 20 bin tl'ye çok temiz Uno var denilmesini mi?Çok şaşırmazdık bence...

Kimseyi hedef almıyorum yorumlarda ama hani bu paraya keyif olmaz diye çok diyorlar, keyif algısı bireyseldir. Yıkık dökük bir BMW'nin sanayiye gitmeden aralıksız 300 km yapması muhtemel olmayabilir belki ama bir çoğumuzda içten içe ne araba bee uf... diyor.Ya da bir başka örnekle o sanayiye gitmediği zamanlar haz veriyor demek ki hala yürütüyorlar bu araçları.

Tercih meselesi vesselam bazı araçların posasını diğer araçların fabrika kokulusuna tercih ederim. Bozulacaksak mutlu bozulalım :)

Son düzenleme:

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
Ben ford ka'dan da cok zevk aldim, bence 25 bin tl butceniz varsa alabileceginiz en yeni atmosferik manueli alin, profosyonel falan degilseniz o aracin limitleri bile mutlu etmeye yeter. hem daha az riskle daha dusuk hizda limitleri gormek tam bir antrenman oluyor, kendinizi daha iyi gelistiriyorsunuz. tamamen sahsi gorusum

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Makyajsız kasa Micra K11, port polish, kat iptali, yazılım, süspansiyon, yay, komple fren bakımı, jant lastik toplam 30000 altı olur.
Makyajsızı zaten 820kg koltuk vs sökünce daha da hafifleyecektir
araştırdığım kadarıyla şasi bomba oluyomuş, güç için 100hp olur deniyor
motor, şasi düzgün bulunuyor genelde

Son düzenleme:

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Bu bütçeye asla tercih etmeyeceğim Golf 3,listenin başında yer almış şaşırdım.Zira Golf 3'e kronikleri,tasarımı ve kalitesi nedeniyle hiçbir zaman sıcak olamadım.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım