KAPALI Audi a3, Corolla, Civic, Megane?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

robertoasley

Düz Yol Gazcısı
7 Mar 2019
22
5
145
Herkese merhabalar,

Maksimum 175 bin tl bütçeyle araba almak istiyorum. Günde yaklaşık 80km yol yapıyorum. Bu yolun 50-60km'sini çevre yolunda ve akan trafikte; geriye kalan 20-30km'sini ise akan trafik ve virajlı tek şeritli bir yolda gidiyorum. Dolayısıyla az yakan, beni üzmeyecek bir araba arayışındayım. Dizel-otomatik ilk tercihim. Duruma göre Civic ve Corolla LPGli olarakta tercih edebilirim. Aracı genellikle tek başıma işe gidip gelmek için kullanacağım fakat aynı zamanda 4 kişilik bir aile aracı olacak.

Bu çerçevede Audi A3 Sportback 16.TDI Stronic Attraction (2016 makyajsız kasa), Renault Megane Sedan 1.5DCI İcon, Honda Civic Eco Executive ve Yeni Toyota Corolla Flame X pack multdrive s (1.6 atmosferik ve sıfır km alıp tüp taktırmak şartıyla) düşünüyorum.

Acil araba ihtiyacımdan dolayı bir an önce aracımı almak istiyorum. Belirttiğim kriterlere göre hangi arabayı almamı önerirsiniz? Daha oyuncaklı ve dolu bir araç mı, daha az özellikli fakat premium bir A3 mü daha iyi bir tercih olacaktır? Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

gokglsy

gökhan
Profesör
22 Ağu 2019
632
638
1,820
26
trabzon
Marka
Ford
175.000 tl araba alacak olsam sıfır veya sıfıra yakın arabalara bakardım. a3 direk elerim önceliğim corolla , megane , civic olurdu. yapılacak yolu görünce direk dizel megane alırdım. benzinde ise corolla ilk önceliğim olurdu.

robertoasley

Düz Yol Gazcısı
7 Mar 2019
22
5
145
175.000 tl araba alacak olsam sıfır veya sıfıra yakın arabalara bakardım. a3 direk elerim önceliğim corolla , megane , civic olurdu. yapılacak yolu görünce direk dizel megane alırdım. benzinde ise corolla ilk önceliğim olurdu.

Benim bunların arasında en fazla kafamı karıştıran A3 aslında (2016 model çok düşük kmde temiz bir A3 bulduğum için). "Bu paraları vermişken premium bir araca neden binmeyeyim?" düşüncesi kafamı oldukça kurcalıyor. Tecrübeli biri olarak bu konuda neden direk elemeye gittiğinizi açıklayabilirseniz çok mutlu olacağım :) diğer arabalar arasında özellikle donanım ve sorunsuzluk olarak en cazip gelen corolla fakat burada da tüp konusunda endişelerim var. Ve tabii ki atmosferik motorun çekiş gücü de beni düşündürüyor. Yokuşlu yollarda 4 kişi giderken bayılacak bir arabaya bu paraları verirsem üzülürüm açıkcası.

gokglsy

gökhan
Profesör
22 Ağu 2019
632
638
1,820
26
trabzon
Marka
Ford
Benim bunların arasında en fazla kafamı karıştıran A3 aslında (2016 model çok düşük kmde temiz bir A3 bulduğum için). "Bu paraları vermişken premium bir araca neden binmeyeyim?" düşüncesi kafamı oldukça kurcalıyor. Tecrübeli biri olarak bu konuda neden direk elemeye gittiğinizi açıklayabilirseniz çok mutlu olacağım :) diğer arabalar arasında özellikle donanım ve sorunsuzluk olarak en cazip gelen corolla fakat burada da tüp konusunda endişelerim var. Ve tabii ki atmosferik motorun çekiş gücü de beni düşündürüyor. Yokuşlu yollarda 4 kişi giderken bayılacak bir arabaya bu paraları verirsem üzülürüm açıkcası.
bulduğunuz audi düşük km geçmişi belli servis kayıtlı ise alınır. eğer donanımı ve sundukları sizin için yeterli ise audi'de alınır. ben direk yeni yenidir mantığı ve yapılan yolu görünce sıfıra yakın olsun diye öneride bulundum diyelim :) 2016 megane hb icon paket (rent a car arabası idi) antalya-kemer (birazda şehir içi gezmeli) 50-70 km arka koltuğunda yol gitmişliğim var gayet akıcı gidişi ve vitesi güzel gelmişti.

Son düzenleme:

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
A3 alırdım. Üst segment uzun zamanda farkını gösterir.
Bu seçenekler dışında D segmenti Superb,İnsignia bakardım. Hem donanım hem konfor hem de yol tutuş olarak ikisi de gayet tatmin eder.

robertoasley

Düz Yol Gazcısı
7 Mar 2019
22
5
145
Ben karar verene kadar A3 satılmış maalesef :) kısmet değilmiş. Toyota Corolla Hybrit yıllık MTVsi ve aşırı yoğun trafiğe girmemem sebebiyle çok avantajlı gözükmüyor. Superb, insignia gibi araçları ise düşük kmli istediğim için bu fiyatlara maalesef bulamıyorum..

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Ben karar verene kadar A3 satılmış maalesef :) kısmet değilmiş. Toyota Corolla Hybrit yıllık MTVsi ve aşırı yoğun trafiğe girmemem sebebiyle çok avantajlı gözükmüyor. Superb, insignia gibi araçları ise düşük kmli istediğim için bu fiyatlara maalesef bulamıyorum..

Yılda kaç bin km yapıyorsunuz. Belki 1.0-1.2 küçük hacimli turbolarda işinizi görür. Hem mtv leri düşük hem de az yakıyorlar.

UCY

Profesör
29 Kas 2019
265
866
2,195
İstanbul
Marka
Fiat
hocam aile aracı olarak 2.5-3 senedir a3 dizel kullanıyoruz. Düşünmeden a3 alın derim. saydığınız arabalardan gerek kalite/prestij, gerek sürüş dinamiği olsun çok daha iyi bir araç. hem performanslı kullanıma cevap veriyor hemde ekonomiye. Şuan genel ortalama istanbul trafiğinde 6.5 litre.
ayrıca 175 bin lira verip lpgye bulaşmanızı önermem. Tercihinizi temiz bir dizel otomatikten yana kullanın.

cagri

Çağrı Kızılkılıç
Takipçi
14 May 2020
1
0
10
25
Eskişehir
Merhabalar, en çok a3 ve corolla arasında kararsızsınız gibi anladım. İki aracı da test etmiş biri olarak düşüncelerimi belirtmek isterim. A3 her ne kadar audi olsa da çok fazla premium hissi vermiyor-özellikle attraction donanımda-. Malzeme kalitesi olarak ön kısımlar kaliteli olsa da arkaya geçince malzeme kalitesi düşüyor. Corollada ön konsol önceki corollalardan alışılmadık şekilde hayli yumuşak malzemden. Arka kapılar da flame donanımdan itibaren yumuşak malzemeden. Aile için kullanımda sedanı dahi olsa a3 çok geniş bir araç değil ön tarafta corollanın gerisindedir, arkada da belki sunroof çıkıntısından dolayı corolla biraz daha baş mesafesi olarak geride kalabilir. Ama diz mesfesi corollada daha iyi. Motor konusuna gelecek olursak da 1.6 tdi ve dsg kombinasyonunu zaten tartışmaya gerek yok ama 1.6 atmosferik cvt corolla da kesinlikle memnuniyetsizlik verecek bir motor değil. Sadece cvtden dolayı hissiz ve yokuşlarda araç çok doluyken biraz daha devir çevirmesi gerekli. Yalıtım olarak da corollada yol sesi almanız muhtemel. Yalıtım konusunda a3 daha iyi. Yakıt benzinde yorabilir ama lpg ile yakıt da gayet iyi olacaktır. Corolla görece yeni çıktığı için yüz olarak da daha genç. Umarım gönlünüze göre bir araç bulursunuz.

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
891
1
1,685
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
LPG her ne kadar az yaksa da sürekli benzinliğe girmek zorunda olmak benim için bir dezavantaj. Sizin yerinizde olsam sıfır ayarında Megane 4 alırdım

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
25000 kilometrede; 8 litre lpg yakan araç 3 liradan 6000 bin lira yıllık yakıt masrafı demek, 6 litre mazot yakan araç ise 6 liradan 9000 lira yıllık yakıt masrafı demek. Yıllık 3000 lira az buz bir para değil bence.

Corolla mantıklı ama zevksiz bir arabaydı fakat yeni kasası bu algıyı yıktı bence. Benim çok hoşuma gidiyor. Tüplü Cvt Corolla hem mantıklı hem de Audi kadar olmasa da zevkli bir tercih olacaktır.

Bu arada premium sınıfı 300 bin liradan başlıyor artık. 170 bin liraya Corollaya mı binilir algısından kurtulmak lazım. 150-200 bin arasına artık A-B arası gitmek için araç alınıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım