Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MERT92

Asfalt Kurutucu
28 Mar 2019
58
3
520
Arkadaşlar herkese selamlar,
Broadway imi sattım 18.000 liram var üstüne biraz para ekleyip max 25.000 civarlarına bir araç almak istiyorum lakin ÇOK kararsızım. İsteklerim mümkünse ön cam otomatiği, hidrolik direksiyon ve en önemlisi aracın temiz olması. Broadway de çürük ve pas konusunda çok eziyet çektim. Bekarım geniş bir araca ihtiyacım yok. Lüks bir araç isteğim yok (eski bmw mercedes vs.). Gerçi zaten bu paraya lüks bir şey alamazsın dediğinizi duyar gibiyim😄

1-) twingo içi çok ferah, acayip geniş arka diz mesafesi standart otomatik cam ve aynalar ayrıca sunroof ve klima seçenekleri. Tamiri kolay motoru bilindik ustası ve parçası bol

2-) ford ka. Ford marka arabalara bir hayranlığım var gerek vites geçişlerinin güzelliği gerek yola güzel tutunmaları, direksiyon hissiyatları gibi ama kronik sorunları biraz fazla geldi ve ustası pek yok diyeazgeçer gibiyim.

3-) ford fiesta. 98.2001 olanlardan bahsediyorum hiç sürmedim ama güzel geliyor gözüme. Tüm motorları çok nokta enjeksiyonlu. Sürüşü oldukça güzel bir arabaymış hissiyatı var içimde.

4-) skoda felicia aracın görünümü özellikle iç kısmı eski yıllarda üretilmesine rağmen oldukça güzel. 1.3 karbüratörlü ve enjeksiyonlu motorları var. Fakat enjeksiyonlusunun tamiri biraz kafama takılmıyor değil parçası ustası bulunur mu? Fiyatlar pahalı mıdır? Ama karbüratörlerin tamiri kolay. Fakat ön camı otomatik olmayanları ve hidrolik olmayanları var. Ama ne yalan söyleyim hoşuma gidiyor bu araba.

5-) fiat uno broadwaya göre daha konforlu bir araba sürüşü daha keyifli fakat temizini bulmak zor olduğu gibi temizleri de gerçekten pahalı. Bir iki tane satıcıya gidip inceledim çürükleri vardı vazgeçtim ama direksiyonu hidrolik olmamasına rağmen yumuşaktı ve beni yormadı.
Sonuç olarak daha güzel duruyor ya da daha lüks diye ille de 25.000 liraya bir araba almam gerekmiyor. Çürüğü olmadığını bilsem 18.000 e yine bir broadway bile alabilirim. Beni a noktasından b noktasına götüren bir araba yeterli bana

Yorumlarınızı dört gözle bekliyorum.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Temizini bulabilirseniz Fiesta 1.25 16v leri ve Clio I 1.4 leri düşünebilirsiniz.Bu iki aracın diğer saydığınız araçlara göre daha konforlu ve kaliteli sürüşleri vardır.

Özellikle Fiesta’ya ağırlık verin. 95-98 arasına da bakabilirsiniz her şey aynı sadece makyajlanıyor.(Gülen yüz-Ağlayan yüz de derler :) ) bense motor, şanzıman, kasa aynıysa her halükarda gülerim :)

Temiz Palio o paraya zor artık. :(Bulursanız o da olur tabii.

Son düzenleme:

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Ben sürekli R19 öneriyormuş gibi olacağım ama bana göre bu paraya bu piyasada ekonomik başka bir araba yok. Kişisel tercihler tabii hatchback arıyorsunuz sanırım. Eğer r19 almayı düşünürseniz istediğinizi sorabilirsiniz bana.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Araç önerisinde bulunmayacağım ama felicia ile ilgili sorularınız varsa elimden geldiğince yardımcı olayım, özellikle karbüratörlü motoru konusunda

MERT92

Asfalt Kurutucu
28 Mar 2019
58
3
520
Çok teşekkür ederim beyler direk ilgilendiniz ama benim yine kafam karışık😂 ama sanırım 24-25 den aşağı kaportası ve motoru düzgün bir araç bulamayacağız

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Çok teşekkür ederim beyler direk ilgilendiniz ama benim yine kafam karışık😂 ama sanırım 24-25 den aşağı kaportası ve motoru düzgün bir araç bulamayacağız
Kendiniz de demişsiniz düzgün bi broadway bulsam alırım diye. Muhtemelen nerelerinde çürüme olur sağlıklı bi motor nasıl anlaşılır tecrübe etmişsinizdir. Çok bi beklentiniz yoksa bildiğiniz arabanın temizini aramanız daha kolay olabilir

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Pas takıntın varsa doğudaki araçlara bakman lazım. Marka farketmeden illaki pas oluyor eski araçlarda. Hem benim hemde arkadaşımın r19u urfa arabası mesela. Nokta pas yok. Normalde bagajdan su alma kronik sorun olduğu için ilk önce bagajın kilit sisteminim ordan çürümeye başlar. Broadway passız bulunması zor bir araç.

MERT92

Asfalt Kurutucu
28 Mar 2019
58
3
520
Doğru söylüyorsunuz en mantıklısı içlerinden temiz olanını denk getirmek ama twingonun parçaları bulunur ve sorun çıkartmaz çok ama fiesta felicia yı bilmiyorum.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Doğru söylüyorsunuz en mantıklısı içlerinden temiz olanını denk getirmek ama twingonun parçaları bulunur ve sorun çıkartmaz çok ama fiesta felicia yı bilmiyorum.
Fiestanın bazı kaporta parçaları zor bulunuyormuş, şehrinizi bilmiyorum ama genel anlamda bulamama sorunu yaşamazsınız felicia için

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
İstanbul kocaeli çevresinden alacağım arabayı
Parça açısından demiştim de, İstanbul ve kocaelide felicia için parça problemi çekmezsiniz. İstanbulda çok kapsamlı stoğu olan parçacılar var her yere kargo yapan. Ben favorit kullanıyorum genel altyapı ve motor (karbüratörlü olanla) aynı Ankara'da hiç parça sorunu yaşamadım o taraflar daha rahat o konuda

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Parça bulunmasından kastınız ne bilemiyorum ama sayılan araçların hiç birinin R9 kadar geniş parça ağı yok onu belirteyim.

Bu Twingo’nun parçası bulunur deyip de Fiesta’nın ki bulunmaz demek biraz garip geliyor :). Türkiye’de 100 araçtan 10 u Fiesta ise 1 i bile Twingo değil :). Umarım demek istediğimi anlamışsınızdır.

Açıkcası Ka ve Twingo segment olarak bir üstünde bulunan abileri Fiesta ve Clio kadar kozmetikte yürütmesi çok kolay araçlar değil.

Nadir olmaları dolayısıyla.

Kafanızın karışmasına gerek yok bence yukarıda yorumumu belirttim.

Sayılan araçlardan en mantıklıları bence onlar.

Son düzenleme:

MERT92

Asfalt Kurutucu
28 Mar 2019
58
3
520
Parça bulunmasından kastınız ne bilemiyorum ama sayılan araçların hiç birinin R9 kadar geniş parça ağı yok onu belirteyim.

Bu Twingo’nun parçası bulunur deyip de Fiesta’nın ki bulunmaz demek biraz garip geliyor :). Türkiye’de 100 araçtan 10 u Fiesta ise 1 i bile Twingo değil :). Umarım demek istediğimi anlamışsınızdır.

Açıkcası Ka ve Twingo segment olarak bir üstünde bulunan abileri Fiesta ve Clio kadar kozmetikte yürütmesi çok kolay araçlar değil.

Nadir olmaları dolayısıyla.

Kafanızın karışmasına gerek yok bence yukarıda yorumumu belirttim.

Sayılan araçlardan en mantıklıları bence onlar, yine de siz ölçün tartın.

R9 konusunda kesinlikle haklısın aynen doğru söylüyorsun clio1 ya da fiesta en mantıklısı olacak galiba

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım