Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MERT92

Asfalt Kurutucu
28 Mar 2019
58
3
520
Arkadaşlar herkese selamlar,
Broadway imi sattım 18.000 liram var üstüne biraz para ekleyip max 25.000 civarlarına bir araç almak istiyorum lakin ÇOK kararsızım. İsteklerim mümkünse ön cam otomatiği, hidrolik direksiyon ve en önemlisi aracın temiz olması. Broadway de çürük ve pas konusunda çok eziyet çektim. Bekarım geniş bir araca ihtiyacım yok. Lüks bir araç isteğim yok (eski bmw mercedes vs.). Gerçi zaten bu paraya lüks bir şey alamazsın dediğinizi duyar gibiyim😄

1-) twingo içi çok ferah, acayip geniş arka diz mesafesi standart otomatik cam ve aynalar ayrıca sunroof ve klima seçenekleri. Tamiri kolay motoru bilindik ustası ve parçası bol

2-) ford ka. Ford marka arabalara bir hayranlığım var gerek vites geçişlerinin güzelliği gerek yola güzel tutunmaları, direksiyon hissiyatları gibi ama kronik sorunları biraz fazla geldi ve ustası pek yok diyeazgeçer gibiyim.

3-) ford fiesta. 98.2001 olanlardan bahsediyorum hiç sürmedim ama güzel geliyor gözüme. Tüm motorları çok nokta enjeksiyonlu. Sürüşü oldukça güzel bir arabaymış hissiyatı var içimde.

4-) skoda felicia aracın görünümü özellikle iç kısmı eski yıllarda üretilmesine rağmen oldukça güzel. 1.3 karbüratörlü ve enjeksiyonlu motorları var. Fakat enjeksiyonlusunun tamiri biraz kafama takılmıyor değil parçası ustası bulunur mu? Fiyatlar pahalı mıdır? Ama karbüratörlerin tamiri kolay. Fakat ön camı otomatik olmayanları ve hidrolik olmayanları var. Ama ne yalan söyleyim hoşuma gidiyor bu araba.

5-) fiat uno broadwaya göre daha konforlu bir araba sürüşü daha keyifli fakat temizini bulmak zor olduğu gibi temizleri de gerçekten pahalı. Bir iki tane satıcıya gidip inceledim çürükleri vardı vazgeçtim ama direksiyonu hidrolik olmamasına rağmen yumuşaktı ve beni yormadı.
Sonuç olarak daha güzel duruyor ya da daha lüks diye ille de 25.000 liraya bir araba almam gerekmiyor. Çürüğü olmadığını bilsem 18.000 e yine bir broadway bile alabilirim. Beni a noktasından b noktasına götüren bir araba yeterli bana

Yorumlarınızı dört gözle bekliyorum.

MERT92

Asfalt Kurutucu
28 Mar 2019
58
3
520
Bu gibi araç sahipleri bana güven vermiyor, zor da kalmadıkça bakmam. Pikaçusu onun olsun :)
İşte aynen tam olarak beni korkutan da o araç biraz serseri işi ama fena gözükmüyor ama çok oynandığını yorulduğunu yıprandığını düşünüyorum ve muhakkak bir yerlerinde sıkıntısı olacak ama öbür türlü sürmesi çok zevkli bir araçtır bence

MERT92

Asfalt Kurutucu
28 Mar 2019
58
3
520
Clio 1 lerin motoru 1.4 tek nokta enjeksiyonlu, acaba bu motor broadway 1.4 rni ile aynı motor mu? Eğer öyleyse bildiğim kadarıyla ustaların pek sevmediği parçası zor bulunan bir motor. Fiestaların ki ise çok nokta enjeksiyonlu

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Clio 1 lerin motoru 1.4 tek nokta enjeksiyonlu, acaba bu motor broadway 1.4 rni ile aynı motor mu? Eğer öyleyse bildiğim kadarıyla ustaların pek sevmediği parçası zor bulunan bir motor. Fiestaların ki ise çok nokta enjeksiyonlu
Kangoo’da RNi de falan var Energy motor diye geçer.Evet ustalar pek sevmez onlar için R9’daki gibi ilkel motorların olması işlerine daha çok geliyor.Tamir bakımı daha kolay oluyor.Parça açısından değil de tamir bakım açısından hoşlarına gitmiyor.

Fiestalardaki de güzel motorlardır, Zetec motorun kronik olarak rölanti ve hava girişindeki sensörlerinde arızaları vardır.

Son düzenleme:

MERT92

Asfalt Kurutucu
28 Mar 2019
58
3
520
Kangoo’da RNi de falan var Energy motor diye geçer.Evet ustalar pek sevmez onlar için R9’daki gibi ilkel motorların olması işlerine daha çok geliyor.Tamir bakımı daha kolay oluyor.Parça açısından değil de tamir bakım açısından hoşlarına gitmiyor.

Fiestalardaki de güzel motorlardır, Zetec motorun kronik olarak rölanti ve hava girişindeki sensörlerinde arızaları vardır.

teşekkür ederim bakalım yarın rami taraflarına gideceğiz oralarda pazar olmasa bile sabit galeriler varmış sanırım

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
F/P olarak baktığımızda hyundai excel ve accentler ağır basıyor
Excell’ler Accent’e göre daha ilkeldir.Kasa olarak Accent’ten önce gelir, 25 bin₺’nin hakkı değiller ama güzel arabalar zamanında bizde vardı severdim kendilerini.

Accentlerin GLS olan temiz örneklerlerini bulursanız mutlu eder, o zamanın Hyundai motorlarında da yağ yakma problemi kroniktir.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bence clio 1, fiesta'da bu paraların arabası değil ya. R19 konusunda ısrarım devam ediyor benim eğer illaki gitsin diye bir şey arıyorsan 1.8 RTi bak. 110 beygir 950kg arabayı çok güzel götürüyor şanzımanı da daha uzun. Hava yastığı abs elektrikli aynalar klima gibi donanımıda var.

Son düzenleme:

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,494
1
4,791
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Hocam saydıklarınız içinde klimalı hangisiyse onu alın. HD zaten standarttır ön cam otomatiğide öyle. ama klima ve airbag sunan hangisiyse onu alın. içlerinde en albenili ve daima alıcısı olabilecek ikonik bir model olan twingo öneririm ben hiç almadım ama hep heves etmişimdir.

MERT92

Asfalt Kurutucu
28 Mar 2019
58
3
520
Hepinize çok teşekkür ederim beyler absürd bir durum oldu araç pazarında gezerken bir tigra gördüm ve oldukça beğendim. Yarın ekspertizini yaptıracağım ve temizse alacağım şimdilik tek sorun elektrikli aynaların çalışmıyor oluşu

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Hepinize çok teşekkür ederim beyler absürd bir durum oldu araç pazarında gezerken bir tigra gördüm ve oldukça beğendim. Yarın ekspertizini yaptıracağım ve temizse alacağım şimdilik tek sorun elektrikli aynaların çalışmıyor oluşu
Hayırlısı olsun, forumda Tigra sahibi @Tutar.1903 vardı sanırsam yanılmıyorsam. Onun gönderilerine bakabilirsiniz.

Siz düşünüp taşınıp kararınızı vermiş gibi görünüyorsunuz bundan sonra tek tavsiyem güzelce gerekli yerlere göstermeniz olur.

Tigra ise benim şahsi görüşümce Türkiye’de zamanında ötelenmiş bir araç, yürüyeni Corsa B diye biliyorum parça sıkıntısı yaşamazsınız muhtemelen ama kozmetikte bagaj, arka camı gibi Tigra’ya has parçalar canınızı yakabilir.Motor olarak da zaten motorları GM’in Ecotec motorları aşağı yukarı herkes bilir.

MERT92

Asfalt Kurutucu
28 Mar 2019
58
3
520
Hayırlısı olsun, forumda Tigra sahibi @Tutar.1903 vardı sanırsam yanılmıyorsam. Onun gönderilerine bakabilirsiniz.

Siz düşünüp taşınıp kararınızı vermiş gibi görünüyorsunuz bundan sonra tek tavsiyem güzelce gerekli yerlere göstermeniz olur.

Tigra ise benim şahsi görüşümce Türkiye’de zamanında ötelenmiş bir araç, yürüyeni Corsa B diye biliyorum parça sıkıntısı yaşamazsınız muhtemelen ama kozmetikte bagaj, arka camı gibi Tigra’ya has parçalar canınızı yakabilir.Motor olarak da zaten motorları GM’in Ecotec motorları aşağı yukarı herkes bilir.

gerçekten çok güzel insanlarsınız çok teşekkür ederim ben de verdiğiniz bilgileri hemen hemen edindim. Kaporta aksamı sıkıntı ama gerisi çok sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Eğer bir de tigradan anlayan sabit bir usta bulursam tadından yenmez

MERT92

Asfalt Kurutucu
28 Mar 2019
58
3
520
Aracı soktum ekspertize motor yağ kaçağı şanzıman yağ kaçağı motorda üfleme yağ yakma çıktı. Arabanın çalışması gidişi gayet güzel ama bu sorunlar midemi bulandırdı ve vazgeçtik. Daha sonra galericinin babası aradı beni ve bu arabanın yaklaşık 3-4 aydır yattığını ve lpg de çok kullanıldığını bu yüzden böyle olduğunu söyledi ne kadar doğru bilmiyorum.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,157
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Aracı soktum ekspertize motor yağ kaçağı şanzıman yağ kaçağı motorda üfleme yağ yakma çıktı. Arabanın çalışması gidişi gayet güzel ama bu sorunlar midemi bulandırdı ve vazgeçtik. Daha sonra galericinin babası aradı beni ve bu arabanın yaklaşık 3-4 aydır yattığını ve lpg de çok kullanıldığını bu yüzden böyle olduğunu söyledi ne kadar doğru bilmiyorum.
neyden olduğunun ne önemi var bunlar olduktan sonra

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım