Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
1.4 TSI Jetta sahibiyim 5 30 kullandım son bakımında herhalde öyle hatırlıyorum Tokat sanayisindeki çoğu ustaya şahsen bende göturmeye korkuyorum maalesef
Siz nerede yaptırmıştınız bakımlarını, ben de hiç istemiyorum sanayiye sokmak sivasa mı gitsem diye düşünüyordum

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Meka Tokat'ta uzun bile dayandı. Yetkili servise devam etmek istiyorsanız Samsun Özön'e gidebilirsiniz. Aracınız 2015 olduğu için parçada ve işçilikte %25, motor yağında %16 indirim var. 4.7 litre yağa kdv hariç yüzde 16 indirimle 416 lira yazmışlar ama indirimli hali bu yani :D

furkanacar07

Furkan Acar
Düz Yol Gazcısı
18 Haz 2020
7
6
145
25
Antalya
Marka
Volkswagen
bu model araçlar hassas araçlar olduğu için castrolden devam etmelisiniz bence arkadaşımın 2014 leonunda farklı yağlar kullanıldığı için oksijen sensörü arızası meydana gelmişti usta da elektronik motorlu araçların yağ konusunda seçici olduğunu söylemişti

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Meka Tokat'ta uzun bile dayandı. Yetkili servise devam etmek istiyorsanız Samsun Özön'e gidebilirsiniz. Aracınız 2015 olduğu için parçada ve işçilikte %25, motor yağında %16 indirim var. 4.7 litre yağa kdv hariç yüzde 16 indirimle 416 lira yazmışlar ama indirimli hali bu yani :D
Çok pahalıymış ya :D Garantisi bitti zaten sanayiye sokacağım mecbur..
bu model araçlar hassas araçlar olduğu için castrolden devam etmelisiniz bence arkadaşımın 2014 leonunda farklı yağlar kullanıldığı için oksijen sensörü arızası meydana gelmişti usta da elektronik motorlu araçların yağ konusunda seçici olduğunu söylemişti
Castrolden de memnunum aslında ya olumsuz bir şry yaşamadım. Farklı yağ koyunca sessizleşiyor falan demişler ama 1.2 zaten çok aşırı sessiz çalışıyor ışıklarda durunca zerre sesi gelmiyor elektrikli gibi. Daha ne kadar sessizleşebilir bilmiyorum. Ne yapsam karar veremedim bir türlü :(

VectraGt28

Halil İbrahim MIDIK
Profesör
25 Ocak 2020
134
276
1,585
Trabzon
Marka
Opel
Castrolden de memnunum aslında ya olumsuz bir şry yaşamadım. Farklı yağ koyunca sessizleşiyor falan demişler ama 1.2 zaten çok aşırı sessiz çalışıyor ışıklarda durunca zerre sesi gelmiyor elektrikli gibi. Daha ne kadar sessizleşebilir bilmiyorum. Ne yapsam karar veremedim bir türlü
O zaman castrol edge 5w-30 LL'de kullanabilirsiniz.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Ticari takside kullanılan 1.2 tsi motora benim tavsiyemle esp 5-30 koyduk, değişimi ben yaptım. Motor çok kötü işçilik görmüş. Öncesinde hep castrol kullanılmıştı. Test sürüşüne çıktığımda direkt fark ettim. Yeni yağdan sonra illa ki etki ediyor fakat kaliteli yeni ürünlerden sonra hissedilir fark oluyor.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Bu arada değişim yaparken filtreyi yeni yağ ile doldurun. Yoksa ilk marşta motor kırılıyormuş gibi sesler duyarsınız :)

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,005
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW
bmw e90 320d aracımdan önce 2010 model yeni göğüs 1.4 tsi jetta ve onun öncesinde 2000 model 1.6 otomatik bora kullandık.
jettayı 179.000km’de bora’yı 205.000km’dr sattık ikisini de 40.000km civarındayken almıştık. babam kullandı aile aracımızdı yani.
castrol’ün bıraktığı tortu’dan dolayı bora uzun yolda yağ pompası tıkandı yatak sardı motor yaptırdık.
jetta da (1.4 tsi sizin motora yakın teknoloji) ise turbo hortumunu tıkayacak kadar tortu bıraktı ve bmw’de mobil-1 kullanmaya başladım.
tavsiyem bedava bulsanız bile uzun süre castrol koymamanız.
ankara’da bir çok bmw ustası castrol’den yaşadığı sorunlardan dolayı mobil-1 ya da shell helix’e geçti.
castrol’ü yaklaşık 400.000km kullanmış ve özellikle VAG grubu araçlarda kullanmış birisi olarak söylüyorum bence uzak durun.

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,005
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW
bmw ustamın size söylediğini de ekleyeyim:
castrol kullanılmış araçlarda motorun iç kısmını istediğimiz kadar temizleyelim her şekilde yağ çamuru kalıyor ancak mobil-1 ve motul kullanan araçlarda azıcık sıvı solüsyonlar ile ilk haline dönüyor.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
@yaso @alkın @VectraGt28 çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için. Castrol koymayı artık hiç düşünmüyorum. Bunun bıraktığı tortu için engine flush mu almam gerekiyor acaba faydası olur mu? Ya mobil 1 esp + lm engine flush alacağım ya da lm toptec + lm engine flush sanırım

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,005
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW
@yaso @alkın @VectraGt28 çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için. Castrol koymayı artık hiç düşünmüyorum. Bunun bıraktığı tortu için engine flush mu almam gerekiyor acaba faydası olur mu? Ya mobil 1 esp + lm engine flush alacağım ya da lm toptec + lm engine flush sanırım
aracınız düşük km tortu vardır ama çok değildir.
engine flush bence işe yarar ama motorunuzu temiz tutar ben kendi bmw’mde yaptım ve memnun kaldım.
mobil-1 motorun için çok temiz tutan bir yağ yani testler bu yönde.
mobil-1 kullanarak da motoru temizlersiniz.
lm kullanmadığım için bir yorum yapamayacağım.
ama tavsiyen mobil-1 esp koymanız öncesinde de engine flush koymanız.
hatta imkan yetiyorsa ceratec baya bi korur.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
aracınız düşük km tortu vardır ama çok değildir.
engine flush bence işe yarar ama motorunuzu temiz tutar ben kendi bmw’mde yaptım ve memnun kaldım.
mobil-1 motorun için çok temiz tutan bir yağ yani testler bu yönde.
mobil-1 kullanarak da motoru temizlersiniz.
lm kullanmadığım için bir yorum yapamayacağım.
ama tavsiyen mobil-1 esp koymanız öncesinde de engine flush koymanız.
hatta imkan yetiyorsa ceratec baya bi korur.
3'ünü birden almak biraz zorlar hocam ya. Ceratec+mobil 1 mi alayım sizce engine flush+mobil 1 mi? Lmyi eledim şimdilik bu tortu işleri çıkınca belki bir dahakine onu koyarım

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,005
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW
3'ünü birden almak biraz zorlar hocam ya. Ceratec+mobil 1 mi alayım sizce engine flush+mobil 1 mi? Lmyi eledim şimdilik bu tortu işleri çıkınca belki bir dahakine onu koyarım
ceratec için temiz bir yüzey olursa daha iyi olur.
onun yerine castrol’ün izlerini temizlemek daha sağlıklı motor için bence.
yani engime flush+mobil-1 derim ben.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
ceratec için temiz bir yüzey olursa daha iyi olur.
onun yerine castrol’ün izlerini temizlemek daha sağlıklı motor için bence.
yani engime flush+mobil-1 derim ben.
Bu yağ de mi hocam doğru alıyorum

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,005
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
LM'nin sayfasında bu yağ öneriliyordu bunu aldım umarım doğrudur bir sorun yaşamam..
Screenshot_20200622-193425_Hepsiburada.jpg

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım