ASTRA F GSİ C20XE

oktayg

Oktay
Senkromeççi
19 Haz 2020
7
4
70
26
KOCAELİ
Marka
Opel
Herkese iyi forumlar,

3 gün önce 96 model Astra f gsi sahibi oldum. İlk aracım. Motor, şanzıman ve aracın içi iyi fakat kaporta boya istiyor babam da kaportacı olduğu için benim de işime geldi. Sizlere sormak istediğim birkaç sorum var ve önerilerinize ihtiyacım var.

Öncelikle orjinal parçalar olarak 94 gsi body kit, direksiyon airbagı(korna yerlerinden biri patlak) ve car300 kasetçalar ihtiyacım var nereden bulurum bunları bildiğiniz tandığınız birileri var m?

Modifiye olarak da spor yay, açık hava filtresi ve headers taktırmak istiyorum. Spor yay ve açk hava filtresi için hangi markayı önerirsiniz? Headers yaptıracaksan ''şu usta'' yapsın veya ''şu firmayla'' görüş diyebileceğiniz kişi veya kurumlar var mı?

Ekstra olarak gsi aldıysan kesinlikle şunu yaptır veya bu olmadan gsi olmaz dediğiniz elzem parçalar neler?

VectraGt28

Halil İbrahim MIDIK
Profesör
25 Ocak 2020
134
276
1,585
Trabzon
Marka
Opel
Hocam öncelikle hayırlı olsun, İzmir'e uğrama fırsatınız olursa bu performans işlerini Unicorn Servis'de yaptırmanızı öneririm işlerinde uzmanlar.

VectraGt28

Halil İbrahim MIDIK
Profesör
25 Ocak 2020
134
276
1,585
Trabzon
Marka
Opel
Anladım, bu modifiye işlerini doğru yerde yaptırmazsınız yarardan çok zararı olabiliyor, benim tavsiyem aracın mekanik durumunu olabildiğince iyi tutmanız vectra gt ile astra gsi hemen hemen aynı altyapıya sahip biz yaklaşık 10bin tl harcadık aracın mekanik olarak iyi olabilmesi için en önemli kısım bu araçtan anlamayan kişilere aracı sakın elletmeyin.

oktayg

Oktay
Senkromeççi
19 Haz 2020
7
4
70
26
KOCAELİ
Marka
Opel
Anladım, bu modifiye işlerini doğru yerde yaptırmazsınız yarardan çok zararı olabiliyor, benim tavsiyem aracın mekanik durumunu olabildiğince iyi tutmanız vectra gt ile astra gsi hemen hemen aynı altyapıya sahip biz yaklaşık 10bin tl harcadık aracın mekanik olarak iyi olabilmesi için en önemli kısım bu araçtan anlamayan kişilere aracı sakın elletmeyin.
Gt ararken bunu buldum zaten. Airbag ve sunrooflu gt temizi yok gibi bir şey olana da istenen fiyatlar belli. Aldığım araca da 11bin lira motor mekanik bakım yapılmış eksiği kaporta boya o da bizim işimiz. Bakalım zamanla hem motoru hem dışını modifiye edip satmayı düşünmüyorum kırmızı(olsun 5 lira fazla olsun) motoruna hastayım.

VectraGt28

Halil İbrahim MIDIK
Profesör
25 Ocak 2020
134
276
1,585
Trabzon
Marka
Opel
Gt ararken bunu buldum zaten. Airbag ve sunrooflu gt temizi yok gibi bir şey olana da istenen fiyatlar belli.
Mantıklı olanı yapmışşsınız gerçekten temiz gt sfi bulmak çok zor bizdeki airbag ve sunroof olmayan 93 model ben airbagli direksiyonu hiç sevmiyorum.
motoruna hastayım.
C20xe kendine hasta eder :) Bu arada hangi motor yağını kullanıyorsunuz?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Güle güle kullanın.
Çok teşekkür ederim. Maalesef İzmit'te oturuyor ve çalışıyorum
İzmit'te Sefa Sirmen Sanayi Sitesi'nde Özgür Opel diye bir servis var. O ustayı çok övüyorlar. Bir kere gittim, eli çok yoğundu, vaktim olmadığı için işimi yaptıramadım. Turşu karaduman dti'larla doluydu önü :D O araçları iyi bildiğinden eminim ama diğer modeller için bir konuşup sohbet edip ne kadar donanımlı olduğunu tartmak gerek. Zira İzmit Sanayi'deki diğer tüm Opel ustalarını tek tek denedim. Benim standart aracıma bile yaptıkları işlemler içime hiç sinmiyordu. Sizinki gibi özel araçları kesinlikle kapılarından sokmayın.

Standart bakımımı ben Kocaeli'den İstanbul Kartal Oto Sanayi'ye gidip ustam Star Oto'ya yaptırıyorum yıllardır. Bir cumartesi günü erken yola çıkıp gidip onunla da görüşüp fikir alabilirsiniz. Kendi yapmasa da doğru şekilde yönlendirebilir.

burakhandgn

Burak
Elit Apaçi
20 Ocak 2020
70
193
810
Kocaeli
Marka
Chrysler
Gebze'de Çiço Garaj var, arkadaşımız olurlar. Kadet Station topladılar 100-200 5-6sn :) Ciddi iş yapıyorlar. Vaktiniz varsa uğrayabilirsiniz.

ercanalhan

Yusuf Ercan Alhan
Profesör
22 Şub 2019
391
1,141
2,395
istanbul
Marka
Opel
hayırlı olsun.. body kıt i bulma şansınız biraz zor, olsada iyi paralar isteneceği kesin.. direksiyon bulunur.. teyp neden car300 ? sizin aracın orjinal teybi o değil zaten.

Modifiye konusuna gelince, önce f kasa gruplarına üye olun.. sesinizi çıkarmadan bir süre yazılıp çizilenleri takip edin.. aracınız hakkında bilgi toplayın... bu işe gönül vermiş insanların araçlarını inceleyin.. orjinal parça kullanın ve bence modifik şeylerden uzak durup aracınızı olması gerektiği gibi toplayın.

oktayg

Oktay
Senkromeççi
19 Haz 2020
7
4
70
26
KOCAELİ
Marka
Opel
hayırlı olsun.. body kıt i bulma şansınız biraz zor, olsada iyi paralar isteneceği kesin.. direksiyon bulunur.. teyp neden car300 ? sizin aracın orjinal teybi o değil zaten.

Modifiye konusuna gelince, önce f kasa gruplarına üye olun.. sesinizi çıkarmadan bir süre yazılıp çizilenleri takip edin.. aracınız hakkında bilgi toplayın... bu işe gönül vermiş insanların araçlarını inceleyin.. orjinal parça kullanın ve bence modifik şeylerden uzak durup aracınızı olması gerektiği gibi toplayın.
Teşekkür ederim. Car300 diye biliyordum ben orijinali ne o zaman bilginiz var mı? F kasa ve gsi gruplarına girdim bakınıyorum. Öyle apaci bir modifiye yapmam zaten düz kasa olarak duruşu çok hoşuma gidiyor. 94 body kıt bulabilirsem iyi olur ondan başka da dışı için sadece jant düşünebilirim ileride. Motor içine de headers ve açık hava bakınıyorum kullanıp memnun olan var mı diye pek kimseyi bulamadım ama arayan mevlasini da belasını da demişler.

oktayg

Oktay
Senkromeççi
19 Haz 2020
7
4
70
26
KOCAELİ
Marka
Opel
Güle güle kullanın.

İzmit'te Sefa Sirmen Sanayi Sitesi'nde Özgür Opel diye bir servis var. O ustayı çok övüyorlar. Bir kere gittim, eli çok yoğundu, vaktim olmadığı için işimi yaptıramadım. Turşu karaduman dti'larla doluydu önü :D O araçları iyi bildiğinden eminim ama diğer modeller için bir konuşup sohbet edip ne kadar donanımlı olduğunu tartmak gerek. Zira İzmit Sanayi'deki diğer tüm Opel ustalarını tek tek denedim. Benim standart aracıma bile yaptıkları işlemler içime hiç sinmiyordu. Sizinki gibi özel araçları kesinlikle kapılarından sokmayın.

Standart bakımımı ben Kocaeli'den İstanbul Kartal Oto Sanayi'ye gidip ustam Star Oto'ya yaptırıyorum yıllardır. Bir cumartesi günü erken yola çıkıp gidip onunla da görüşüp fikir alabilirsiniz. Kendi yapmasa da doğru şekilde yönlendirebilir.
Kara duman araç yapan usta ne kadar iyi olursa olsun kitlesi belli pek bana göre değil açıkçası. İzmit'te kaporta boya dukkanimiz var dediğiniz gibi mekanik olarak pek elle tutulur kimse yok. Allah göstermesin bir arıza olursa Sakarya veya İstanbul yolunu göze alıyorum izmit'te araca dokundurmak yerine.

oktayg

Oktay
Senkromeççi
19 Haz 2020
7
4
70
26
KOCAELİ
Marka
Opel
Mantıklı olanı yapmışşsınız gerçekten temiz gt sfi bulmak çok zor bizdeki airbag ve sunroof olmayan 93 model ben airbagli direksiyonu hiç sevmiyorum.

C20xe kendine hasta eder :) Bu arada hangi motor yağını kullanıyorsunuz?
Motor yağını daha değişmedim. Aldığımda değişeli 1000km olmamıştı, şu an kaporta boya yapılıyor headers taktıktan sonra içim tam rahat olsun diye değiştiririm. Genelde castrol kullanır babam, bu benim ilk aracım ve castrol kullanacağım

VectraGt28

Halil İbrahim MIDIK
Profesör
25 Ocak 2020
134
276
1,585
Trabzon
Marka
Opel
Genelde castrol kullanır babam, bu benim ilk aracım ve castrol kullanacağım
Hocam tecrübeyle sabittir castrol bizim araçlara pek yaramıyor şu an magnatec 10w-40 kullanıyoruz pek memnun değiliz eğer yağ değişme zamanı geldiğinde yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

ercanalhan

Yusuf Ercan Alhan
Profesör
22 Şub 2019
391
1,141
2,395
istanbul
Marka
Opel
f kasaların teypleri ön orta kısımları büyük tuşlu ekransız teyplerdir.. sizin araçda ayrıca blgi ekranı olduğu için bilgiler ordan gösterilir.. ayrıca aynı teyp omega b modellerinde de çıkar. c20xe açık hava filtresini pek sevmez, çünkü kaput altı bildiğiniz fırından farksızdır, oradan emeceği sıcak hava aksine motorun performansınıda etkileyecektir. sesden başka birşey geçmeyecek elinize.. yinede keyif sizin tabi.

VectraGt28

Halil İbrahim MIDIK
Profesör
25 Ocak 2020
134
276
1,585
Trabzon
Marka
Opel
c20xe açık hava filtresini pek sevmez, çünkü kaput altı bildiğiniz fırından farksızdır, oradan emeceği sıcak hava aksine motorun performansınıda etkileyecektir. sesden başka birşey geçmeyecek elinize..
Buna aynen katılıyorum, ses harici bir faydası olmayacaktır fakat kutu içi filtre yapılabilir kaliteli marka olmak şartıyla.

ercanalhan

Yusuf Ercan Alhan
Profesör
22 Şub 2019
391
1,141
2,395
istanbul
Marka
Opel
Teybiniz şöyle birşey..

0fcbb268b851ede415bc0b0732f32326.jpeg

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım