PremiumContact 6 vs Primacy 4

Yalman

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
38
65
635
Herkese merhabalar
Corolla aracımız için 205/55/16 ebatında yazlık lastik arıyorum. Başlıktaki iki lastik arasında kaldım. Önceki konulara da göz attım ama bir karara varamadım. Yorumlarınızı bekliyorum. @Cenk hocam sizin tecrübelerinizi de bekliyorum :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Audiye pc6 aldım, memnunum tavsiye de ederim

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bir lastikten beklentiniz nedir tam olarak bilemiyorum. Bunları belirtirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz. Primacy 4 her ne kadar önceki Primacy 3 modeline göre kendini oldukça geliştirmiş olsa da sizin ebadınızda takip ettiğim testlerde ve benim bazı deneyimlerime göre Premium Contact 6 tavsiye ederim. Bende 205 55 16 kullanıyorum. Şuan aracımda premium contact 5 var. Daha önce Primacy 3 kullanmıştım. Conti'den her anlamda memnunum. Lastik değişim zamanım geldiğinde ya Premium Contact 6 alacağım ya da Goodyear Efficientgrip Performance 2 alacağım. O yüzden Primacy 4 ve Pc6 arasında kaldıysanız ben Pc6 almanızı tavsiye ederim.

Yalman

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
38
65
635
Bir lastikten beklentiniz nedir tam olarak bilemiyorum. Bunları belirtirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz. Primacy 4 her ne kadar önceki Primacy 3 modeline göre kendini oldukça geliştirmiş olsa da sizin ebadınızda takip ettiğim testlerde ve benim bazı deneyimlerime göre Premium Contact 6 tavsiye ederim. Bende 205 55 16 kullanıyorum. Şuan aracımda premium contact 5 var. Daha önce Primacy 3 kullanmıştım. Conti'den her anlamda memnunum. Lastik değişim zamanım geldiğinde ya Premium Contact 6 alacağım ya da Goodyear Efficientgrip Performance 2 alacağım. O yüzden Primacy 4 ve Pc6 arasında kaldıysanız ben Pc6 almanızı tavsiye ederim.
Biraz konfor ve yol sesinin az olması önceliklerimiz. Zaten araç corolla, kullanım amacı belli. Sanırım yol sesi olarak en iyi Goodyear yanlış hatırlamıyorsam. Ama tercihim pc6’dan yana olacak gibi duruyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Biraz konfor ve yol sesinin az olması önceliklerimiz. Zaten araç corolla, kullanım amacı belli. Sanırım yol sesi olarak en iyi Goodyear yanlış hatırlamıyorsam. Ama tercihim pc6’dan yana olacak gibi duruyor.
Yol sesi ve konfor gibi konularda Primacy 4, Pc6'ya göre daha iyi bir model. Sizin ebatlarınızda yol sesi olarak Primacy 4, Pc6'ya göre 3 desibel daha sessiz bir lastik ki bu çok ciddi bir fark. Conti lastikleri zaten hiç bir zaman konfor, yol gürültüsü gibi konularda iddialı olmamıştır. Daha çok ortalamayı tutturmaya yönelik bir üretim yapıyorlar bu konuda. Primacy 3'lerin hamuları çok çabuk bozulur ve lastik özelliklerini yitirirdi. Primacy 4'te bu sorunu aşabildiler mi bilemiyorum. Anlamak için lastiği alıp 5-10 bin km kullanmak gerekiyor. O yüzden Primacy 4 benim kafamda hep bir soru işaretine sahip.

Eğer Pc6'nın konfor ve yol gürültüsü konusunda sunduklarına tamam derseniz alabilirsiniz. Ama yok illa yol sesi az olsun, konforu yüksek olsun, bu kriterlerden vazgeçmek istemiyorum diyorsanız Primacy 4 yerine Goodyear Efficientgrip Performance 2 öneririm. Üst segment lastik modelleri arasında konforlu olan bir diğer model de Nokian Wetproof'tur. Ama bu lastiğin performanslı sürüşü diğer rakiplerinden biraz daha zayıf. Yani konfor ve performans dengesinde ortalamayı tutturma açısından Goodyear iyi noktada. Ama dediğim gibi ben işimi şansa bırakmak istemem konforuna razıyım Pc6 alacağım diyebilirsiniz de.

Goodyear modeli de şu sitede en üstte ki model. Efficientgrip Performance ile karıştırılmasın sonra.

Son düzenleme:

Yalman

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
38
65
635
Yol sesi ve konfor gibi konularda Primacy 4, Pc6'ya göre daha iyi bir model. Sizin ebatlarınızda yol sesi olarak Primacy 4, Pc6'ya göre 3 desibel daha sessiz bir lastik ki bu çok ciddi bir fark. Conti lastikleri zaten hiç bir zaman konfor, yol gürültüsü gibi konularda iddialı olmamıştır. Daha çok ortalamayı tutturmaya yönelik bir üretim yapıyorlar bu konuda. Primacy 3'lerin hamuları çok çabuk bozulur ve lastik özelliklerini yitirirdi. Primacy 4'te bu sorunu aşabildiler mi bilemiyorum. Anlamak için lastiği alıp 5-10 bin km kullanmak gerekiyor. O yüzden Primacy 4 benim kafamda hep bir soru işaretine sahip.

Eğer Pc6'nın konfor ve yol gürültüsü konusunda sunduklarına tamam derseniz alabilirsiniz. Ama yok illa yol sesi az olsun, konforu yüksek olsun, bu kriterlerden vazgeçmek istemiyorum diyorsanız Primacy 4 yerine Goodyear Efficientgrip Performance 2 öneririm. Üst segment lastik modelleri arasında konforlu olan bir diğer model de Nokian Wetproof'tur. Ama bu lastiğin performanslı sürüşü diğer rakiplerinden biraz daha zayıf. Yani konfor ve performans dengesinde ortalamayı tutturma açısından Goodyear iyi noktada. Ama dediğim gibi ben işimi şansa bırakmak istemem konforuna razıyım Pc6 alacağım diyebilirsiniz de.

Goodyear modeli de şu sitede en üstte ki model. Efficientgrip Performance ile karıştırılmasın sonra.
Primacy 4 konfor ve desibel olarak pc6’dan iyi olsa da daha ilk yılın sonunda hamuru bozulacaksa pek bir anlam ifade etmez açıkçası. Goodyear efficientgrip performance 2’yi de araştırıp pc6 ile arasında bir seçim yapacağım mecbur. Yorumlarınız ve önerileriniz için teşekkür ederim. Yarın veya perşembe güncelleme yaparım.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai

Ben de bu beklentiyle Primacy 4 aldım,konfor ve yol sesi konusunda gerçekten iyi bir lastik.Tutuş olarak rakiplerinin bir tık gerisinde olmasına rağmen ıslak zeminde çok iyi duruyor.Kuru zeminde biraz salıyor kendini fren mesafesi uzuyor yol tutuş azalıyor,ama konfor beklentisini kesinlikle karşılayabilecek bir lastik.PC6 muhtemelen bundan sonra alacağım lastik olurdu,testlerdeki performansı gerçekten iyi görünüyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Primacy 4 konfor ve desibel olarak pc6’dan iyi olsa da daha ilk yılın sonunda hamuru bozulacaksa pek bir anlam ifade etmez açıkçası. Goodyear efficientgrip performance 2’yi de araştırıp pc6 ile arasında bir seçim yapacağım mecbur. Yorumlarınız ve önerileriniz için teşekkür ederim. Yarın veya perşembe güncelleme yaparım.
Primacy 4 kendi ozelliklerinde iyi bir lastik. Ama soyledigim uzere Primacy 4'te boyle bir konunun devam edip etmediginden emin olamadigim icin alin diyemiyorum. O yuzden surpriz olma ihtimaline karsi sizi de yanlis yonlendirmek istemem.

Goodyear, 17 inc jantta testte 2.oldu. Konfor konusuda da Primacy 4'un hemen ardindan test ikincisiydi. Diger alanlarda da dengeli bir lastik. Pc6 ise performans yonunden cok tatmin etse de bu lastiklere oranla konforu az oldugundan 4.oldu.

Onceki efficientgrip performance'in basarisini bildigimden, 17 inc jant testinde de iyi sonuc almasindan ve muhtemelen 16 jantta da iyi sonuc alabilecegini dusundugumden konfor performans dengesinde efficientgrip performance 2 iyi bir lastik gibi duruyor. Henuz yeni ciktigindan hakkinda fazla test bulunmadigi icin daha fazla detay veremiyorum.

Dedigim gibi pc6 surprizi olmayan bir lastik. Artisi eksisi belli. İnsaallah sizi memnun edecek bir tercih yapabilirsiniz. Geri donuslerinizi bekliyoruz.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Sessizlik konusunda Goodyear, Nokian, Michelin, Dunlop, hatta Falken ve Sava bile beklentiniz karşılar. Ama konfor işin içine girerse elde Michelin, Goodyear ve Nokian kalıyor. Michelin'in Türkiye koşullarında ömrü kısa olmasa tam olarak beklentilerinizi yüksek maliyet karşılığında karşılar derdim ama Primacy'nin ilk 3 serisinde maalesef 5-6 bin km sonra kendini salma sorunu vardı. Primacy4 ne kadar geliştirilirse geliştirilsin kendini bu konuda Türkiye koşullarında ispat etmesi için birkaç yıla ihtiyacı var. Conti PremiumContact serisinin bugüne kadarki tüm modellerinde her koşulda tutuş performansı çok çok başarılı olmuştur. Konfor ve tüketim konusunda idare eder, gürültü konusunda ise vasattır. Yani beklentilerinize tam olarak hitap eden bir lastik değil.

Özel bir sebepten (güzel indirim, tanıdık vs.) cpc6 konusunda ısrarcı değilseniz, tüketim ve sessizlik konusunda Goodyear egp2'den bir tık iyi olan Nokian Wetproof (eLine2 de var ama XL yani yüksek dayanımlı, konforu size uymayabilir) veya daha yüksek fiyata en üst seviye tutunma yetenekleri sunan Goodyear EfficientGrip Performance2 öneririm.

Bu arada şimdi bir baktım da, Goodyear EGP serisi ilerledikçe tutunma yetenekleriyle birlikte gürültüleri de ince ince artmış :)
1593566579569.png

Kaynak: https://www.goodyear.eu/tr_tr/consumer/tires/results.html?w=205&h=55&r=16&l=91&s=H&type=size

Yalman

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
38
65
635
Pc6’da ısrarcı değilim goodyear’ın değerleri çok iyi ama sitesinde yazan fiyat biraz yüksek geldi gün içinde arayıp fiyat soracağım. Sitesinde yazan fiyat ise goodyear’ı elemek zorunda kalacağım. Primacy4’ü de eledim. Olmazsa yol sesinden feragat edip pc6 taktıracağım. Yorumlarınız için çok teşekkürler

alperden

Alper Deniz
Taklacı Güvercin
22 Haz 2020
8
14
295
33
istanbul
Marka
Ford
Aynı ebatlarda primacy 4 kullanıyorum yaklaşık 2 yıldır ve 25 bin km'dir, bir önceki seride bahsedilen hamur bozulması olayı bende olmadı. Aksine lastik ilk gün nasılsa şu anda da aynı şekilde yol tutuyor. Zaten michelin bir önceki seriden dili yanmış olacak ki bu lastiğin çıkışı ilk ve son km'de aynı performans olarak lanse edilmişti. Sessizlik ve ıslak performansı konusunda kullandığım en iyi lastiklerden diyebilirim. Kış lastiğine geçince resmen farklı bir araba sürüyormuş gibi hissediyorum ses konusunda. Kuru yol tutuş konusuna gelirsek eğer, iyi asfaltta gerçekten tutunmayı hissedebiliyorsunuz ancak parlak asfaltta ani frende yüzme yapabiliyor. Ani hızlanmalarda da çok fazla patinaja kalabiliyor. Bence sizin de önceliklerinize göre tercih edilebilir bir lastik.

Yalman

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
38
65
635
Yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için hepinize teşekkür ederim, tercihimizi goodyear’dan yana kullandık cumartesi günü takılacak lastikler inşallah memnun kalırız

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için hepinize teşekkür ederim, tercihimizi goodyear’dan yana kullandık cumartesi günü takılacak lastikler inşallah memnun kalırız
Hocam bu lastiği ileride ben de almak istiyorum. Belli müddet kullandıktan sonra deneyimlerinizi bizimle paylaşırsanız iyi bir geri bildirim olabilir. Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun.

Yalman

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
38
65
635
Hocam bu lastiği ileride ben de almak istiyorum. Belli müddet kullandıktan sonra deneyimlerinizi bizimle paylaşırsanız iyi bir geri bildirim olabilir. Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun.
Teşekkür ederim hocam. Konunun çok uzmanı değilim ama standart kullanıcı gözüyle elbette tecrübelerimi aktarırım :) bu arada 460 lira fiyat aldım. Goodyear’ın sitesinde neden 670 lira yazdığını anlamadım. Premium contact 6 için 485 lira, primacy 4 için 500 lira fiyat verdi maslak uspa lastik

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Teşekkür ederim hocam. Konunun çok uzmanı değilim ama standart kullanıcı gözüyle elbette tecrübelerimi aktarırım :) bu arada 460 lira fiyat aldım. Goodyear’ın sitesinde neden 670 lira yazdığını anlamadım. Premium contact 6 için 485 lira, primacy 4 için 500 lira fiyat verdi maslak uspa lastik
Goodyear sitesinde yazan fiyat bana gercekci gelmemisti zaten. Ama lastik yeni ciktigi icin bir sey diyemedim. Goodyear bayiliklerinin stok durumuna gore lastiklerin fiyatlari degiskenlik gosterebiliyor haliyle. Guzel fiyata almissiniz. Tekrar hayirli olsun. Bizler de standart kullaniciyiz zaten hocam. O yuzden lastikten aldiginiz hissiyat bizler icin yeterli. :)

kivanchaner

Taklacı Güvercin
12 Mar 2019
15
7
295
Goodyear sitesinde yazan fiyat bana gercekci gelmemisti zaten. Ama lastik yeni ciktigi icin bir sey diyemedim. Goodyear bayiliklerinin stok durumuna gore lastiklerin fiyatlari degiskenlik gosterebiliyor haliyle. Guzel fiyata almissiniz. Tekrar hayirli olsun. Bizler de standart kullaniciyiz zaten hocam. O yuzden lastikten aldiginiz hissiyat bizler icin yeterli. :)
Merhaba bende aynı lastikten almak istiyorum Trendyolda buldum
Linkteki lastikle bahsettiğiniz lastik aynı mı
391 TL fiyatı goodyear'ın sitesinde 672 TL yazıyor Üretim 2020 yazıyor sitede

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Merhaba bende aynı lastikten almak istiyorum Trendyolda buldum
Linkteki lastikle bahsettiğiniz lastik aynı mı
391 TL fiyatı goodyear'ın sitesinde 672 TL yazıyor Üretim 2020 yazıyor sitede
Goodyear'in sitesinde ki rakam niyeyse fazla. Az yukarida da bahsetmistim. Trendyol'da ki gorsellere gore bahsettigim egp 2 gibi duruyor. Ama yinede satici ile irtibata gecip egp 2 mi diye teyit almakta fayda var. Eger dogru lastikse fiyati guzel duruyor.

Son düzenleme:

kivanchaner

Taklacı Güvercin
12 Mar 2019
15
7
295
Goodyear'in sitesinde ki rakam niyeyse fazla. Az yukarida da bahsetmistim. Trendyol'da ki gorsellere gore bahsettigim egp 2 gibi duruyor. Ama yinede satici ile irtibata gecip egp 2 mi diye teyit almakta fayda var. Eger dogru lastikse fiyati guzel duruyor.
Sordum satıcıya 2 olduğunu yazmış bu fiyata çok iyi ben almayı planlıyorum eğer almak isteyen olursa diye burayada ekledim
67531EAD-4930-4EDD-B2BD-471CC1695F62.jpeg

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Aynı ebat Premium Contact 6’ların tanesini bende sizin gibi 485 lira fiyat almıştım başka bir bayi 425 lira ve 6 taksit olarak verdi. Goodyearlar hayırlı olsun benimde merak ettiğim bir lastik umarım memnun kalırsınız.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım