KAPALI W212 Mercedes E250 CGI mı? E250 CDI mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

recruit

Tan
Asfalt Kurutucu
6 May 2020
65
23
670
38
Ankara
Marka
BMW
Merhaba arkadaşlar araç seçimi için ikisi arasında kaldım 320d kullanıyorum bir üst segmente geçmek istiyorum ama benzinli e250 mi daha iyidir yoksa e 250cdi mı karar veremedim. Bazı arkadaşlar benzinli olduğu için cdi'a göre daha nefesli yüksek hızlarda daha iyidir diyorlar ama diğerinde tork ve hacim var. Birde 320d kullanıcısı olarak performans olarak tatmin eder mi acaba ? Aslında yolda denk geldiğim e250 cdi'ların hiç biri arayı açamadı hatta ben kapadım bile arayı ama kullanan bilen deneyimlenen arkadaşların görüşlerini almak isterim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Araçlar hakkında derin bilgiye sahip değilim fakat Dizel ile benzinli arasında bariz fiyat farkı olduğunu biliyorum.
Dizeller genelde yüksek km'de oluyor, düşüğü nadir ve nispeten pahalıdır.

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
W212 facelift üzerinden konuşursam, yakıt konusu dert değilse benzinli e250 çok başarılı bir motor olduğunu biliyorum. Benim tercihim o yönde olurdu

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
E250 CGI 2.0 211 hp motora sahip,Coupe'sini kullanmıştım.Günümüz için hacmine göre gücü düşük fakat rafine bir motor,oldukça sağlamdır.E250 CDI ise 204 hp 500 torklu dizel makina,diğerine göre hem daha az yakar hem 500 torkla mest eder.Benim tercihim kesinlikle E250 CDI'dan yana olur.

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
889
1
1,682
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
Cgi olanlar makyajsız kasa 1.8 hacimde ve 204 hp'dir. . Makyajlı kasalarda ise benzinli olanların adı cgi değil. Ayrıca 2.0 motor ve 211 hp. Ailemde vardı 1 seneye yakın kullandık. Motor a45'in ve eşdeğerlerinin motoruyla blok olarak aynı. Bizdeki elite + amg paketti. 18 amg jantlar olmasına rağmen çok konforluydu. Ama altı baya alçak. Sürtmemek için azami dikkat istiyor. İzmir içi ortalama 10 lt yakıyordu. Gerçekten çok keyifliydi. Geçen hayal arabanız diye bir konu vardı. Ben biraz ulaşılabilir bir cevap olarak w212 fl demiştim. Kesinlikle konforlu ve kaliteli bir arabadır. Ek olarak dizelleri de çok az yakmıyor. Yani n47 gibi tutumlu olmasını beklemeyin.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
4 matic olursa düşünmeden e250 cdi. Arkadan çekişli olursa da benzinli e250.

İkisini de kullandım. 4 matic olduğu için cdi motorun torkuyla da beraber günlük kullanımda çok doyurucu, gaza yüklendiğinizde kötü lastiğe rağmen bile toleransı yüksek bir araç haline geliyor. 2.0'lık e250 ise hissi olarak değil ama gerçekte ondan biraz daha iyi performans veriyor ama kötü lastiğe, kondisyonu azalan lastiğe hiç toleransı yok. Düz yolda bile gaza yüklendiğinizde arka oynamaya başlıyor.

recruit

Tan
Asfalt Kurutucu
6 May 2020
65
23
670
38
Ankara
Marka
BMW
Cgi olanlar makyajsız kasa 1.8 hacimde ve 204 hp'dir. . Makyajlı kasalarda ise benzinli olanların adı cgi değil. Ayrıca 2.0 motor ve 211 hp. Ailemde vardı 1 seneye yakın kullandık. Motor a45'in ve eşdeğerlerinin motoruyla blok olarak aynı. Bizdeki elite + amg paketti. 18 amg jantlar olmasına rağmen çok konforluydu. Ama altı baya alçak. Sürtmemek için azami dikkat istiyor. İzmir içi ortalama 10 lt yakıyordu. Gerçekten çok keyifliydi. Geçen hayal arabanız diye bir konu vardı. Ben biraz ulaşılabilir bir cevap olarak w212 fl demiştim. Kesinlikle konforlu ve kaliteli bir arabadır. Ek olarak dizelleri de çok az yakmıyor. Yani n47 gibi tutumlu olmasını beklemeyin.

e250 benzinliler de 1.8 motorlar w211 de de aynıymış triger zincir ve egzantrik dişlisinde kronik sorunlar oluyormuş birde 5g tronic ve 7g tronic 2.0 litre üstü motorlarda daha performanslı çalıştığını bilirim 1.8 lerde daha ağır kanlı oluyor şanzıman ve performansı çok törpülüyor diyen yorumlar çok okudum siz ne dersiniz bu konuya cdi lar sanki daha iyi olur gibi geliyor bana ama 320d nin hissini gaz tepkisini hiç birinde alamam gibi geliyor

recruit

Tan
Asfalt Kurutucu
6 May 2020
65
23
670
38
Ankara
Marka
BMW
4 matic olursa düşünmeden e250 cdi. Arkadan çekişli olursa da benzinli e250.

İkisini de kullandım. 4 matic olduğu için cdi motorun torkuyla da beraber günlük kullanımda çok doyurucu, gaza yüklendiğinizde kötü lastiğe rağmen bile toleransı yüksek bir araç haline geliyor. 2.0'lık e250 ise hissi olarak değil ama gerçekte ondan biraz daha iyi performans veriyor ama kötü lastiğe, kondisyonu azalan lastiğe hiç toleransı yok. Düz yolda bile gaza yüklendiğinizde arka oynamaya başlıyor.

4 çeker her zaman çok iyidir zaten 320d den alışığım düz yolda bile heyecan yaşamaya sıkıntı olmaz şanzımandan dolayı 320d deki gaz tepkisini ve performans hissini ararım gibi geliyor bana

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
4 çeker her zaman çok iyidir zaten 320d den alışığım düz yolda bile heyecan yaşamaya sıkıntı olmaz şanzımandan dolayı 320d deki gaz tepkisini ve performans hissini ararım gibi geliyor bana
O sürüşe alışkınsanız problem olmaz evet. Ben cdi 4 matic'i normal kurulumlu E'de kullandım ama benzinli 2.0 olan deneyimim amg paket coupe'deydi. Spor süspansiyon falan da vardı. Açıkçası şanzımanları arasında bariz bir fark yoktu. Coupe'de ki sanki bir miktar daha kararlıydı. İkisinin de şanzımanı genel anlamda iyi ve yeterli ama ailede F10 5.20i var misal onda ki zf kadar keskin ve kararlı hissettirmiyordu. Açıkçası sizin için durum biraz zor. Bence alacağınız aracın sahibinden muhakkak küçük bir test sürüşü rica edin derim.

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
889
1
1,682
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
e250 benzinliler de 1.8 motorlar w211 de de aynıymış triger zincir ve egzantrik dişlisinde kronik sorunlar oluyormuş birde 5g tronic ve 7g tronic 2.0 litre üstü motorlarda daha performanslı çalıştığını bilirim 1.8 lerde daha ağır kanlı oluyor şanzıman ve performansı çok törpülüyor diyen yorumlar çok okudum siz ne dersiniz bu konuya cdi lar sanki daha iyi olur gibi geliyor bana ama 320d nin hissini gaz tepkisini hiç birinde alamam gibi geliyor
Makyajsız alacaksanız dizel alın. 1.8 olanların zincir problemini duydum fakat tecrübem olmadı. 204 HP 500nm ciddi anlamda memnun eder. 7g denk getirirseniz tadından yenmez. Bizim kullandığımız araç özelinde konuşacak olursam, kullandığımız süre boyunca hiç sorun yaşamadık.

recruit

Tan
Asfalt Kurutucu
6 May 2020
65
23
670
38
Ankara
Marka
BMW
O sürüşe alışkınsanız problem olmaz evet. Ben cdi 4 matic'i normal kurulumlu E'de kullandım ama benzinli 2.0 olan deneyimim amg paket coupe'deydi. Spor süspansiyon falan da vardı. Açıkçası şanzımanları arasında bariz bir fark yoktu. Coupe'de ki sanki bir miktar daha kararlıydı. İkisinin de şanzımanı genel anlamda iyi ve yeterli ama ailede F10 5.20i var misal onda ki zf kadar keskin ve kararlı hissettirmiyordu. Açıkçası sizin için durum biraz zor. Bence alacağınız aracın sahibinden muhakkak küçük bir test sürüşü rica edin derim.
Zf gibi bir şanzıman zor bulunur e250 ailesinin teknik verileri çok iyi şanzıman törpülüyor performansını ve sürüş hissiyatını ama yıldız e serisinden başlar derler bir denemek lazım bakalım nasip

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Arkadaşlar merhaba...

FaceLift olan bu mudur mesela ?

640x480.jpg

Kesin konforlu güzel, yaktığının hakkını vs verir de.. dertli arabalar mı sizce bunlar... orası burası oynar (tıkırtı falan değil tabi... şanzımanı, motoru vsss..) , bizi üzer mi

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Ön farları çiftli olan makyajsiz, digerleri makyajli
Yani bu makyajli kasa
W212den pek şikayet eden görmedim, bence keyif verir

Arkadaşlar merhaba...

FaceLift olan bu mudur mesela ?

640x480.jpg

Kesin konforlu güzel, yaktığının hakkını vs verir de.. dertli arabalar mı sizce bunlar... orası burası oynar (tıkırtı falan değil tabi... şanzımanı, motoru vsss..) , bizi üzer mi

recruit

Tan
Asfalt Kurutucu
6 May 2020
65
23
670
38
Ankara
Marka
BMW
Ön farları çiftli olan makyajsiz, digerleri makyajli
Yani bu makyajli kasa
W212den pek şikayet eden görmedim, bence keyif verir

w212 lerde makyajlı olanlar daha sıkıntısız gibi makyajlı olmayanlarda özellikle benzinli 250 motorlar daha sıkıntılı ama cdi lar aynı gibi daha sıkıntısız ama cdi larda enjektörlere dikkat edin diyende var ama genelde cdi lar daha sıkıntısız gibi duruyor

recruit

Tan
Asfalt Kurutucu
6 May 2020
65
23
670
38
Ankara
Marka
BMW
Bir tanıdığım abimin e250cdi 4matic aracını kullandım 2010 model makyajsız 204 500 torklu model yani araç tahmin ettiğim gibi şanzımandan dolayı 500nm torku tam anlamıyla hissedemiyorsun ben daha çok ivmelenme bekliyordum aslında ama şanzıman törpülüyor beni şaşırtmadı aracın km düşük aslında yılına göre 170k civarındaydı zf işi çok iyi biliyor sürüş keyfini katlıyor gerçekten bunu bir kez daha anladım ama yıldızda da gazın altı hep dolu iyi gidiyor o kadar ağırlığa ve şanzımana rağmen kafayı kaldırıyor birde geniş ve daha uzun dingil mesafesinden dolayı yola daha iyi oturuyor tabi 4 çeker sisteminin büyük etkisi var çok keskin virajlara çok yüksek süratlarda girdim ve aynı hızla çıktım konforu beklediğim gibi iyiydi yol tutuşunu bu kadar beklemiyordum yana yatar biraz diyordum ama yol tutuşuda şaşırttı beni Donanımı avangarte dı ama performans performans performans BMW bir başka 320d namussuzlar nasıl bir makina yapmışlarsa aynı güçlerde sınıfta başka bir araçtan aynı zevki alamıyorsun işler benim için çoook karışık

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım