Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Türkiye’nin en büyük entegre otomobil fabrikası Oyak Renault, Kasım 2011’de üretmeye başladığı Türkiye’nin en popüler aracı olan Bursalı Clio 4’ün üretimine son verdi.
Oyak Renault, Clio serisine Yeni Clio ve Yeni Clio Hibrit üretimi ile devam edecek. Oyak Renault, 11 Mayıs’ta sonlandırdığı Clio 4 modelinden geçen 10 yıl içinde toplam 2 011 881 adet üretti.
Sadece Türkiye’de değil, uluslararası pazarda da önemli bir başarıya imza atmış olan Clio 4, Fransa’nın en çok, Avrupa’nın ise en çok satan ikinci aracı unvanını taşıyor. Bu ikonik model, ilk üretildiği 1990 yılından bu yana 15 milyonluk adetle dünyada en fazla satılan Renault markalı araç unvanını da taşıyor. Türkiye’de üretilen Clio 4 modeli başta Fransa, İtalya, İngiltere, İspanya olmak üzere 52’den fazla ülkede ihraç edildi.
Clio 4’ün üretimine son verilmesi ile ilgili yapılan törende konuşan Oyak Renault Araç Fabrika Direktörü Murat Taşdelen şunları söyledi: Türkiye’de ve dünyada satış rekorları kıran Clio’nun...

Okumaya devam et...

O

Okul

Ziyaretçi
Bir efsane sona erdi demek ki. Ama yine de üretilmeye devam etmesi güzel.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Aldığım ilk ve tek sıfır araçtı. Yol tutuşuna donanımına ve şekline hayran olmakla birlikte bir türlü kesemediğim saçma sapan rüzgar sesi ve direksiyon kutusu sesleri bir daha asla dedirtmişti bana. Belkide bebeklik hastalıklarıydı bilemiyorum. 2012 modeldi 2013 ocakta sıfır almıştım. Saçma sapan boya kalkmaları kronik rüzgar sesi ve direksiyon kutusu sesleri, şanzıman arızaları neredeyse tüm arabaların başında dertti. Hatta direksiyon kutusu istisnasız tüm araçlarda vardı. Şasi bölümünde mühendis olarak çalışmış biriyle arkadaş olmuştum. Kendisine sorduğumda o sesi kesmenin bir yolu yok tasarımı öyle kutuda bir hata yok demişti. Baya detay anlatmıştı ama aklımda yok. Sonrasında zaten kendisine yankee go home demiştim 😂

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,266
16,103
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Bir yalıtımsızlık samimiyeti vardı her araçta 😃 9 yıllık sorunsuz yol arkadaşımız umarım bundan sonrada problem çıkarmadan devam eder

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Bir yalıtımsızlık samimiyeti vardı her araçta 😃 9 yıllık sorunsuz yol arkadaşımız umarım bundan sonrada problem çıkarmadan devam eder
Hocam yalıtımsızlıktan ziyade rüzgar sesine çözüm bulmuş hatta youtube vb yerlerde paylaşmıştım. Mail dahi attım maise ve beni servise çağırdılar. Kelebek cam fitillerine dıştan bant çekince sesi %80 azalıyordu. Bunu anlattım ve serviste fitillerin arasına yalıtım malzemesi konulacağını söylediler. Gittim hatta mahsus bekledim serviste. Teste dahi çıkarmadan aracınız hazır dediler. Dedim test edilmeyecekmi diye hayır dediler. Yola çıktım b.çekmece bika dan. 80 km ye kadar bişey yok 81 dedi ses başladı şaka gibi. Meğer hiç ellerini sürmemişler. Aynı gün direksiyon kutusu üçüncü kez değişti ve yine tıkırtılar aynen geliyordu. 1 sene öyle böyle geçmişti ve dayanamadım sattım arabayı. Benden 2 hafta sonra arabanın şanzıman koyvermiş. Hadi dedim piste çıkarmıştım ondandır ama meğerse şanzımanların en az %60 ı kronik sıkıntılı çıkmış. Kovan hariç geri kalanını komple yeniliyorlarmış ücretsiz. Benim kötü anım çok hocam 4 dedilermiydi kirpi gibi hissediyorum kendimi 😂

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,266
16,103
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Hocam yalıtımsızlıktan ziyade rüzgar sesine çözüm bulmuş hatta youtube vb yerlerde paylaşmıştım. Mail dahi attım maise ve beni servise çağırdılar. Kelebek cam fitillerine dıştan bant çekince sesi %80 azalıyordu. Bunu anlattım ve serviste fitillerin arasına yalıtım malzemesi konulacağını söylediler. Gittim hatta mahsus bekledim serviste. Teste dahi çıkarmadan aracınız hazır dediler. Dedim test edilmeyecekmi diye hayır dediler. Yola çıktım b.çekmece bika dan. 80 km ye kadar bişey yok 81 dedi ses başladı şaka gibi. Meğer hiç ellerini sürmemişler. Aynı gün direksiyon kutusu üçüncü kez değişti ve yine tıkırtılar aynen geliyordu. 1 sene öyle böyle geçmişti ve dayanamadım sattım arabayı. Benden 2 hafta sonra arabanın şanzıman koyvermiş. Hadi dedim piste çıkarmıştım ondandır ama meğerse şanzımanların en az %60 ı kronik sıkıntılı çıkmış. Kovan hariç geri kalanını komple yeniliyorlarmış ücretsiz. Benim kötü anım çok hocam 4 dedilermiydi kirpi gibi hissediyorum kendimi 😂
2012 kasımda sipariş verdim bitliste askerlik yaptığım için ocak 2013 de teslim alabildim 1-3-5. Sahibiyim rüzgar sesi sorununu ön kelebek çıtasını söküp içine yalıtım bandı koyarak çözdüm . Araba 70 binde aileden hiç çıkmadı . Sadece ön salıncaklar garantiden 2016 da garanti bitmesine rağmen ücretsiz değişti direksiyonda hiç problem yaşamadım. Aslında clio grubunda adminim clio 4 direksiyon şanzıman sorunu birtek sizde duydum. Kendi forumumuzda sordum yine yaşayan yok 25 bin kişilik bir gruptan bahsediyorum. Aküsünü bile 9. Senesinde değiştirdim bilmiyorum ben memnunum yaşadıklarınız benim clio 5 de yaşadıklarıma benziyor oldumu böyle sorunlar peşpeşe geliyor ne yazık ki. Araç bursada trafiğin en kötü saatlerinde 15-50 bin km arası kullanıldı baskı balata bile değiştirmedim daha . Gerçi forumdan @Ugur kullandığında değişim zamanı geldi dedi ama bakalım daha ne kadar giderse gitsin

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Youtube da videolarım var yüzbinlerce kez izlendi keza google amcaya soruncada yüzlerce binlerce başlık çıkıyor ama keşke olmasın zaten kim isterki öyle şeylerle uğraşsınlar. Biz o dönem birkaç arkadaş sıfır almıştık clio 4 leri. Hepimizde vardı bu saydıklarım. Hatta onları muhtemelen sizde tanırsınız baya çünkü ilgililerdir ve bilinirler reno camiasında. Gerçi sorunca kimse yoğurdum ekşi demiyorda o tarihlerde reno fan club a üyeydim bizi tefe koyanlar olmuştu kötülüyorsunuz diye. Hemde benim gibi 25 tane arabasının 21 i reno olmuş halen daha da reno kullanan birine demişlerdi bunu 😂

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım