Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Hyundai’nin İzmit’te üreterek 40’tan fazla ülkeye ihraç ettiği i20, 1.0 lt ve 1.4 lt motorlu versiyonlarından sonra şimdi de 1.6 lt turbo benzinli motoruyla B segmentine 204 beygir güç getiriyor.
Türkiye’de üretilen en güçlü otomobil olma özelliğiyle dikkat çeken Hyundai i20 N, üst düzey performans sunan bir karakter ve agresif bir tasarım öğeleriyle geliyor. Hyundai’nin motor sporlarında elde ettiği deneyimlerle hazırladığı bu özel otomobil, son yılların en heyecan verici hot hatch modellerinden biri.
Yeni i20 N’nin temeli motor sporlarına dayanıyor. Bu doğrultuda hazırlanan otomobilin tek hedefi, günlük hayatta maksimum performansa sahip bir spor sürüş keyfi sunmak. i10, i20 ve BAYON gibi Hyundai’nin İzmit’teki fabrikasında Türk işçisinin emeğiyle üretilen i20 N, FIA Dünya Ralli Şampiyonası’ndaki (WRC) bir çok kriteri rahatlıkla karşılıyor. Böylelikle, aracın doğrudan motorsporlarından geldiği anlaşılırken aynı zamanda Dünya Ralli Şampiyonası’ndaki Yeni i20 WRC’ye de ışık tutmuş...

Okumaya devam et...

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,034
3
4,925
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Sonunda,bu arabanın gelmesine çok sevindim segmentinin bence en tepesinde çok başarılı bir model.

racer

Sedat
Profesör
27 Eyl 2021
222
349
1,085
29
ankara
Marka
Ford
çok iyi bir model. ancak isimlerinin daha köklü olması sebebiyle rs, st, gti gibi rakiplerini tercih ederdim...

HaniBanaDemiş

Rıfat
Profesör
2 Şub 2021
205
151
1,085
38
İstanbul
Marka
Opel
Darısı diğer C ve D segmentlerinin başına. Toyota'nın GR modellerindeki motoru 1600 küsür cc olmasaydı ondan da çok umudum olacaktı :(

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım