Kersinde sel felaketi. Ve annemi kurtarışım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Gece 3 ten sabaha kadar sagnak yapti. okulda da ingiliççe yazilisi vardiye anneme dedim iste beni okula sen at tabi sagnak devam ediyo aquaplaning falan gotum basim ayri oynayarak gittim okula vardim annem aldi arabayi gitti bende okula girdim sonra hocalarin okula ulasamadigini ogrendik yarim saat sonra mudur okul tatil dedi okuldan ciktim ilk sokaga kadar yuruyebildim bi bakkalin onunde mahsur kaldim sagnak hala devam ettigi icin inanilmaz bi akinti vardi yolda annemi aradim dedim gel kurtar beni. Tabi annemi beklerken su iyice yukseldi arabaya binemezdim mecburen botlari ve pantolonu feda edip dizboyu olan suyun icine atladim daha sığ biyere gitmek icin. tam okulun alt kosesine varip bekledigim de annem aradi dedi "sahil yolunda kaldim gelemiyorum araba stop etti " dedim eyvah heralde motora su kaçtı. zaten izlanmistim kaldirimdan akarsuyun icine tekrar atladim kosa kosa yanina gitmeye basladim zaten kilcik gibi adamim adimimi attigimda suyun icinde yeri bulana kadar ayagim 3-4cm sağa kayiyor neyse buldum annemi arabnin burnunu kaldirima cikarmislar belediyeciler yazik arabada bekliyor kadin anneme demisler "sakin marsa basma yol yardimi ara tamam bitti" demisler yazik kadin panik olmuş hemen kaputu actirdim hava filtresine baktim kuru iste onu gorunce rahat derin bi nefes aldim (anneme belediyeciler dur yol kapali gidemezsin demisler yolun en derin yerinde durdurmuslar kadini e gazi kesince annem egzoz su dolmus araba stop etmis cunku araba partekul filtresi tikali uyarisi veriyordu) anneme dedim gec sağa arabayi calistirdim 2 ci marsta çalıştı gaza basinca stop etmesiyle egzozun dolu oldugundan emin oldum sonra guc bela fazla gaz vermeden yarim debriyajla ordan ciktik zaten ordan cikinca dpf lambasi sondu ama derin yerler henuz bitmemisti kaput boyu 2 yerden geçtik Asr yi kapattim gazi hic birakmadan bi sekilde anayola kadar polisin yol kapattigi biyerden koniyi ezerek arabayi yola resmen firlattim diyebilirim sonra polis dur isareti yapti bende tabi indim ozur dilemek icin falan polis ciktigimiz yola bakti bize bakti dedi sen bu arabayi ordan nasil cikardin helal olsun ? dedim gazi birakmadim sonra duydukki bizim ciktigimiz yerde su iyice yukselmiş arabalari suruklemeye baslamis. sonra tabi tum yollar kapali tum yollar nehir. ayni sekilde kendimizi ofise zor attik (şehrin yuksek bi bolgesi) arabayi kaldirima cikarmak zorunda kaldim. ofistede annemde dalga geciyor kendiyle :D hani diyor ben seni kurtaracaktim bu iste bi terslik var diyor :D hani simdi diyeceniz motoru kapatip yol yardimi bekleseydiniz arabaya zarargelebilirdi diye. Ama iste biz orda bekleseydik anneme zarar gelebilirdi. ben bisey yapmasaydim durum daha kotu olacak ti ki bizim ciktigimiz yerde bircok dizel golf, partner ve connect in motoru suyu emmisti ve kalmislardi. bende cok cukur tecrubelerim ve Tofas muhendislerinin hava girisini cok guzel biyere konumlandirmasi sayesinde bir suru suyu emmis hem dizel hem benzinli arabalarin icinden hem annemi hemde arabamizi(1.6 mjt doblo) kurtardim. keske yasanmamis olsaydi ama iste buda boyle bi tecrube ve animdir. kimsenin basina gelmemesini dilerim. dikkatli sürüşler herkese :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,566
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Hocam geçmiş olsun, en alttaki keşke yaşanmamış olsaydı'yı yaşanmış olsaydı diye okudum ekşideki trollerden sanıp bi sövecektim ki yanlış okumuşum :)) Çok geçmiş olsun valla mersinli bi kaç arkadaşımla konuştum küfür kıyamet gidiyolardı.

Çok geçmiş olsun tekrar :)

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Hocam geçmiş olsun, en alttaki keşke yaşanmamış olsaydı'yı yaşanmış olsaydı diye okudum ekşideki trollerden sanıp bi sövecektim ki yanlış okumuşum :)) Çok geçmiş olsun valla mersinli bi kaç arkadaşımla konuştum küfür kıyamet gidiyolardı.

Çok geçmiş olsun tekrar :)
Ahaha :D sovecek bisey yok yaa metrekareye 170 kg yagis dusmus hangi altyapi kaldirabilirki bu bi doğal afet. ve sagol gecmis olsun dileklerin icin ;)

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Çıktığımız anayol

Ekli dosyalar

• FB_IMG_1483047673843.jpg
    FB_IMG_1483047673843.jpg
    64.5 KB · Görüntüleme: 173

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,065
7
51,441
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Kardeş büyük geçmiş olsun. Biz de İzmir'de Meriva cdti ile kaput yüksekliği suda gitmiştik. Benzinlilerin hepsi iptal olmuştu. Forumda yazı olarak okuyunca öylesine hikaye geliyor ama aslında büyük badire atlatmışsınız. :)

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Kardeş büyük geçmiş olsun. Biz de İzmir'de Meriva cdti ile kaput yüksekliği suda gitmiştik. Benzinlilerin hepsi iptal olmuştu. Forumda yazı olarak okuyunca öylesine hikaye geliyor ama aslında büyük badire atlatmışsınız. :)
Aynen o o arabanin burnu suya girdiginde tekerlernin bi boşa cikip yere tekrar değmesi falan muthiş bi Yusuf a sebebiyet veriyo :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım