Kendi Detailing Uygulamalarımız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YaMaN

Göksel Yaman
Profesör
15 Eki 2016
208
819
2,085
40
İstanbul
Marka
Ford
MacR
iç dış ve motor temizliği bakım koruma vs. olarak kullandığız ürünler ve buna bağlı olarak aldığımız sonuçları bu konu başlığı altında toplayalım.
İlk olarak ben başlıyayım
3m kil - Autogylm SRP ve Amigo Glaze

http://hizliresim.com/G3O1EN
%5Burl=http://hizliresim.com/OEpdkz] [/URL]

%5Burl=http://hizliresim.com/zn7EgO] [/URL]

%5Burl=http://hizliresim.com/G3O1EN] [/URL]

Son düzenleme:

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
ya bu motor temizleme işine bi türlü girişmedim hassas ve elektronik parçaları kapatın diyorlar bakıyorum alayı hassas ve elektronik temizlemeden kapatıyorum sonra edemeyip bezle falan siliyorum :'(
Biz de öyle düşünüyorduk, motor da çok kirliydi. Accenti götürdük işte, adam böyle direk temizledi, köpüğü sıktı tazyikli suyla temizledi. Bizden önce de bir jetta vardı, bir önceki kasa, onu da böyle yıkadılar, hiçbir şey olmadı ona da :D Tek marşta da çalıştı. Onun da videosunu atacam şimdi :)

zaG5Og.jpg
AnO7v7.jpg
0l0naD.jpg

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
382
909
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
Biz de öyle düşünüyorduk, motor da çok kirliydi. Accenti götürdük işte, adam böyle direk temizledi, köpüğü sıktı tazyikli suyla temizledi. Bizden önce de bir jetta vardı, bir önceki kasa, onu da böyle yıkadılar, hiçbir şey olmadı ona da :D Tek marşta da çalıştı. Onun da videosunu atacam şimdi :)

zaG5Og.jpg
AnO7v7.jpg
0l0naD.jpg
Aynen bizde de şimdi önceki kasa Jetta var bir türlü cesaret edemedim yazın basınçlı makine ve güzel bir degreaser alınca umarım cesaret bulurum :) Yoksa bezle anca kaba kiri alınıyor
adn3O4.jpg

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Aynen bizde de şimdi önceki kasa Jetta var bir türlü cesaret edemedim yazın basınçlı makine ve güzel bir degreaser alınca umarım cesaret bulurum :) Yoksa bezle anca kaba kiri alınıyor
adn3O4.jpg
Motor kardeşiliği, bak bizim octavia da hitler motor :D Octaviayı biz şöyle temizledik motoru, kovaya köpüklü suyu doldurduk, süngerle komple sildik sonra da bezle üstünden geçtik, sonra da süngeri ıslatıp üstünden geçtik, tertemiz oldu ama tekrar kirlendi tabii :)
Dipnot: Bizim motor kapağı plastiğindeki o kırığı önceki sahibi nasıl başarmışsa o yapmış:mad:
VPQYpy.jpg

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
382
909
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
Motor kardeşiliği, bak bizim octavia da hitler motor :D Octaviayı biz şöyle temizledik motoru, kovaya köpüklü suyu doldurduk, süngerle komple sildik sonra da bezle üstünden geçtik, sonra da süngeri ıslatıp üstünden geçtik, tertemiz oldu ama tekrar kirlendi tabii :)
Dipnot: Bizim motor kapağı plastiğindeki o kırığı önceki sahibi nasıl başarmışsa o yapmış:mad:
VPQYpy.jpg
Yeniden kirlenmemesi için Protectant yazan koruyucu ürünler falan var sanırım, tozlanmayı geciktirdiğini duymuştum denebilir. Bu arada o plastik cidden nasıl kırılır abi :) Belki de söktükten sonra takarken falan zorladı bilemeyiz

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Yeniden kirlenmemesi için Protectant yazan koruyucu ürünler falan var sanırım, tozlanmayı geciktirdiğini duymuştum denebilir. Bu arada o plastik cidden nasıl kırılır abi :) Belki de söktükten sonra takarken falan zorladı bilemeyiz
Aynen ben de duymuştum da ara sıra temizlemek hoşumuza da gidiyor ya boşver böyle iyi :) O plastik kırılmış ve o kelepçe de çirkin duruyor, bari siyah falan bulsaydın o kelepçeyi. Aklıma gelmiyor ki onun siyahını takayım. Komple kapak da pahalı zaten, gerek de yok ama görüntü bozuluyor işte biraz :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım