HABER En iyi 6x6 arazi araçları

OmurDenizSecilen

Yönetim
Editör
Moderatör
7 Eyl 2016
51
19
970
4 çeker arazi araçlarının neredeyse her coğrafi koşul ve hava şartında bizi varacağımız noktaya ulaştırmak için ellerinden ne geldiyse yaptıklarını hepimiz biliyoruz.

Peki ya 6×6 arazi araçları?

Bu yazımızda sizin için en zorlu koşullar ile başa çıkabilmek için üretilmiş mühendislik harikası 6 çeker yani ”6×6” araçları inceledik.

Mercedes-AMG G 63 6×6

13c215_022_d242256.jpg

Listemizin ilk sırasında başlıkta gördüğümüz an bizi heyecanlandıran ”63” rakamının sahibi AMG G63 var.

Zor koşulları dize getirmek için tasarlanmış bu 3 tonluk canavar 5.5 litrelik twin turbo motoru, 2 adet yakıt tankı ve 30:40:30 oranındaki çekiş oranı ile aşamayacağım engel yok dercesine bize bakıyor.

Land Rover Defender Flying Huntsman

kahndesign-6x6-006.jpg

Kahn Design tarafından geliştirilen bu araç, ekstra 2 tekerleği ekleyebilmek için 400mm uzatılmış ve burkulma direncini arttırıcı şasi güçlendirmelerinde bulunulmuş. Kalbinde ile General Motors‘un 6.2 Litrelik 500hp güç üreten V8 motoru bulunuyor.

Hennessey VelociRaptor

velociraptor-6x6-side-orange.jpg

Henüz tasarım aşamasında olan bu araç ise Hennessey tarafından Ford F-150 Raptor üzerine inşa edilecek. Tahmini fiyatının ise 250,000£ olması bekleniyor.

Bu yazıyı ana sayfa portalımızdan okumak için tıklayınız..

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Bunlar için kıyamet sonrası dünya için survivor arabaları diyorlar, üzerlerinde her türlü sağlamlıkta aksam, müthiş güclü motorlar var . Bir sürü modifye edilmiş Apocalpys makinesi gördüm. Hepside kocaman yakıt tankları, lükül lükül yakıt yakan tankları var. Biraz düşündüm ve dedimki, Kiyamet sonrası Armagedonda nerden bulacaklar benzin istasyonlarını. Çok büyük tezatlık var bu işte.

Cenkk

Düz Yol Gazcısı
6 Ocak 2017
1
0
235
çamura gömülmüş ve diferansiyeli çamura oturmuş 3 tonluk bi aracı düşünmek istemiyorum

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım