HABER Volkswagen Grubu yeni Golf, Leon ve Octavia modellerini tanıttı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bizim arabanın aynısı bi şey değişmemiş:)1.5 Tdi gelsin ona da basarız tokatı hemen bi yazılım tamam.Yazılımcılar Tdi seviyorlar nedense:D
Düz vites ise yazılım yaparım ama dsg ise yazılım işine hiç girmem eğer kendi aracımsa :) Şanzımana fazladan tork yükleyip zorlamanın alemi yok sonra elimizde kalmasın :) En büyük değişiklik donanım kısmında olmuş ama opsiyondan ziyade standart donanımlarda neler değişti onlara bakmak lazım. Artık bu pahalılıktan sonra insanlar opsiyon sayılarını düşürecektir neticede.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,350
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Düz vites ise yazılım yaparım ama dsg ise yazılım işine hiç girmem eğer kendi aracımsa :) Şanzımana fazladan tork yükleyip zorlamanın alemi yok sonra elimizde kalmasın :) En büyük değişiklik donanım kısmında olmuş ama opsiyondan ziyade standart donanımlarda neler değişti onlara bakmak lazım. Artık bu pahalılıktan sonra insanlar opsiyon sayılarını düşürecektir neticede.
Şu an 1.6 Tdi Dsg Highline 110 bini devirdi fiyat olarak.Yeni 1.5 Tdi ve Vw illaki fiyat farkı koyacaktır bence 120000 den gelecek.Hadi vagboyları kırmayalım 117-118 e gelsin.Ve bence standart donanıma bir şey eklenmeyecek.Belki 1-2 küçük fark koyarlar onların fiyatını da kat kat alırlar gibime geliyor.Hayırlısı diyelim.Artık C segmenti dolu bir araba rüyalara doğru gidiyor.Bu arada babam stockçu:)Dsg yi elimize almayalım diye aklından geçirmez bile:)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Golf highline Almanya için konuşursak orta ekran değişmiş,ön koltuklarda ısıtma,şehir içi frenleme sistemi eklenmiş fiyatı da 2k euro artmış

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,350
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Zaten ben artık golf'ün en çok tsi + midline yahut comfortline kombinasyonlarıyla satılacağını düşünüyorum. Artık bütçesine göre de insanlar opsiyonları belirler. Highline golf alan sayısının çok olacağını artık zannetmiyorum.
1.4 Tsi 125 bg manuel comfortline+isteyene çıtır opsiyon gene Golf'ün en f/p modeli olacaktır gibime geliyor.Bizim arabayı 81 e aldıydık 2016 Mart'ta piyasa nerden nereye...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Artık hiç bir araba alınacak gibi değil ki
1.4 Tsi 125 bg manuel comfortline+isteyene çıtır opsiyon gene Golf'ün en f/p modeli olacaktır gibime geliyor.Bizim arabayı 81 e aldıydık 2016 Mart'ta piyasa nerden nereye...
Artık ucuz veya uygun araba kalmadı maalaesef.
Şuan golf alacak olsam manuel 1.2 veya 1.4 tsi comfortline donanım ile alırdım. Golf 7,5 için de aynı kombinasyonu düşünürdüm, benzinli orta donanım manuel. Dizel kullanıcıları bu saatten sonra ya manuel orta donanım alabilir ya da midline dizel otomatik alabilir. Onun haricinde başka dizel kombinasyon kolay kolay satılmaz.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,350
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Şuan golf alacak olsam manuel 1.2 veya 1.4 tsi comfortline donanım ile alırdım. Golf 7,5 için de aynı kombinasyonu düşünürdüm, benzinli orta donanım manuel. Dizel kullanıcıları bu saatten sonra ya manuel orta donanım alabilir ya da midline dizel otomatik alabilir. Onun haricinde başka dizel kombinasyon kolay kolay satılmaz.
Midline'de dizel otomatik gelmiyor ya comfortline ya da highline diyorlar sana.Comfort'a da ön arka park sensörünü bluetooht usb filan eklediler hepsi opsiyondu önceden.Comfortline+hız sabitleyici(500 tl idi yaklaşık)+Işık görüş paket(otm.kararan ayna otm yanan far yağmur sensörü bu da 500 tl idi yaklaşık)çoğu kişinin işini görecektir.Tdi Dsg artık baya lüks oldu:(

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Midline'de dizel otomatik gelmiyor ya comfortline ya da highline diyorlar sana.Comfort'a da ön arka park sensörünü bluetooht usb filan eklediler hepsi opsiyondu önceden.Comfortline+hız sabitleyici(500 tl idi yaklaşık)+Işık görüş paket(otm.kararan ayna otm yanan far yağmur sensörü bu da 500 tl idi yaklaşık)çoğu kişinin işini görecektir.Tdi Dsg artık baya lüks oldu:(
Basic xenon ve 6.5 inç ekran da koyduk mu bide 17 jant o araba ömürlük olur.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İşlerine gelmiyordur da ondan getirmiyorlardır. Midline dizel otomatiğe opsiyonları ekletip alırdı millet. Tabii öyle olunca comfortline, highline yalan olurdu. Dediğin gibi comfortline'a 1-2 pratik opsiyon ekleyip alınır. Bakalım dizel+otomatik satışları bu sene ne olacak göreceğiz.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,350
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
İşlerine gelmiyordur da ondan getirmiyorlardır. Midline dizel otomatiğe opsiyonları ekletip alırdı millet. Tabii öyle olunca comfortline, highline yalan olurdu. Dediğin gibi comfortline'a 1-2 pratik opsiyon ekleyip alınır. Bakalım dizel+otomatik satışları bu sene ne olacak göreceğiz.
Midline ile comfortline arasında 6000,Comfort ile Highline arasında 8000 tl fark var.Dediğim 2 opsiyon yaklaşık 1000 tl tutuyor.Onları ekleyip Comfort alırdım 7000 tl ye değmez bence.Midline da çıtır doldurulabilir belki.

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Çare ikinci el bence aynı paraya üst segment almak her zaman mantıklı geliyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Midline ile comfortline arasında 6000,Comfort ile Highline arasında 8000 tl fark var.Dediğim 2 opsiyon yaklaşık 1000 tl tutuyor.Onları ekleyip Comfort alırdım 7000 tl ye değmez bence.Midline da çıtır doldurulabilir belki.
Çare ikinci el bence aynı paraya üst segment almak her zaman mantıklı geliyor.
Tabii 7-8 bin lirayı çıkarabiliyorsam kesinlikle comf. daha mantıklı o ufak opsiyonları ekletip.
İkinci el konusuna girersek işin içinden çıkamayız hocam. Neticede 90-100 bin lira bandında bir bütçem olsa 30-40 bin km'yi geçmemiş sıfır ayarında titanium dizel mondeo tam bana göre. Sıfır c segment alacağıma bunu düşünebilirdim. Ama tabii sıfır takıntısı olan insan çok. Herkes ikinci el sevmiyor ki fiyatlar bu kadar yükselmeseydi kimse ikinci el düşünmezdi.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Tabii 7-8 bin lirayı çıkarabiliyorsam kesinlikle comf. daha mantıklı o ufak opsiyonları ekletip.
İkinci el konusuna girersek işin içinden çıkamayız hocam. Neticede 90-100 bin lira bandında bir bütçem olsa 30-40 bin km'yi geçmemiş sıfır ayarında titanium dizel mondeo tam bana göre. Sıfır c segment alacağıma bunu düşünebilirdim. Ama tabii sıfır takıntısı olan insan çok. Herkes ikinci el sevmiyor ki fiyatlar bu kadar yükselmeseydi kimse ikinci el düşünmezdi.
Açıkcası bende sevmiyorum 2. Elleri o piyasadaki arabaların fiyatları da artıyor mesela ben 3 yıldır alfa 159 arıyorum temiz 1.9 dizel otomatik distintive plus piyasası 50-55 den 60-65 e çıktı.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,350
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Mondeo'ya 1.5 Tdci Powershift gelecek mi Cenk Abi?Beklemedeyiz:)
Midline'nin koltukları içi filan çok boş geliyor bana nedense.High da çok pahalı.Çare comfort+çıtır opsiyon ve dsg almamak bence.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Şeytan diyor

"al düz vites 1.4 tsi Golf bak işine... tembellik yapma, bas biraz debriyaja ... uslu uslu kullanırız, olsun varsın 1-1.5 lt fazla yaksın. en azından dizel takırtın patırtın olmaz, 2nci el alırken "acaba" demeden daha kolay alırsın.. hem daha iyi gider, hemde 20k para cebde kalır, bu devirde kenarda paran olur biraz" ...

diyor işte de.... o dizel ekonomisi ve trafik içinde geçen bir ömürde dsg konforu insanın yakasını bırakmıyor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım