HABER Kia Stinger'ın motor seçenekleri açıklandı

turkischer

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
88
65
1,010
İstanbul
Merakla beklenen yeni ateşli sedan Kia Stinger, 3 adet motor seçeneği ile geliyor. Bakalım hem arkadan itiş hem de dört tekerden çekiş opsiyonuyla sunulacak Kia Stinger beklentileri karşılayacak mı?

Dizel Kia Stinger da gelecek

Yeni modeli Stinger’ın tanıtımıyla ilgi oklarını üstüne çeken Kia, otomobilin satışlarının büyük çoğunluğunun Avrupa’da yapılmasını öngörüyor. Otomobilin beklenen satışlara ulaşması için ise 2.2 litrelik bir dizel motor seçeneğinin satışa sunulacağı açıklandı. 197 beygir güç ve 440 Nm tork üreten bu motor ile Stinger, 225 km/sa gibi bir son sürat değerine sahip olacak. 0-100 km/sa süresini ise 8.5 saniye olarak açıklayan Kia, henüz yakıt ekonomisiyle ilgili bir açıklama yapmadı. Tıpkı diğer benzinli motorlar gibi, dizel Stinger da yalnızca 8 ileri otomatik şanzıman seçeneğiyşe gelecek. Arkadan itişli bir Stinger sahibi olmak isteyen kullanıcılara ise kilitli diferansiyel opsiyonu sunulacak.

Gelmiş geçmiş en hızlı Kia

Stinger’da dizel modelin yanında iki adet de benzinli motor seçeneği bulunacak. 2.0 litrelik turboşarjlı ve dört silindirli motora sahip model, 252 beygir güç ve 353 Nm tork üretecek. En üst model ise 3.3 litrelik V6 motora sahip olacak. V6 modelin ise 370 beygir güç ve 510 Nm tork üreteceği açıklandı. Bu modelin 0-100 km/sa süresi ise 5.1 saniye olarak belirlendi. Bu süre, Stinger’ı Kia’nın gelmiş geçmiş en hızlı otomobili yapıyor. Aynı zamanda bu motor ile Stinger, 270 km/sa gibi bir son sürat değerine sahip olacak.

Bir söylentiye göre Kia, Stinger’ın elektrikli modelleri üzerinde de çalışabilir. Hibrit bir seçeneğin de gelecekte satışa sunulacağı konuşuluyor.

Detroit Otomobil Fuarı’nda Kia’nın Test ve Yüksek Performans Geliştirme Departmanı’nın başındaki isim olan Albert Biermann ile ropörtaj yapan Motor1’in haberine göre, Stinger’a rakip olarak seçilen ana otomobil BMW 4 Serisi oldu. Kia, otomobili ayrıca Nürburgring’de de test ederek yeni ateşli sedanını kanıtlamış oldu.

1 arasında 28

Bu yazıyı ana sayfa portalımızdan okumak için tıklayınız..

Son düzenleme:

OnurZe

Profesör
12 Eyl 2016
60
72
1,010
27
Halen karakteri oturmamış bir otomobil. Izgara şekli de olmasa kia'nın her şeye benzeyecek. Zaten farların içindeki gündüzler vw golf, yan profil maserati ghibli, stoplar audi a7, aynı şekilde iç tarafta havalandırma çıkışları mercedes a, ön kapı içi üstleri audi a6. Özellikle yan profile kadar uzatılmış kırmızı led de neyin nesi? Tasarımcı unutmuş galiba son anda da fark edememişler.

only premium

Taklacı Güvercin
19 Ocak 2017
10
3
295
dış iyi güzel hoşta iç hiç olmamış ki bana kalırsa dıştan arkasıda çöp kia yapamıyor taraf tuttuğumdan değil hyundai gibi özgün olsa neyse heryeri bi yerden otlamış ve becerememiş

ReNeReNe

Asfalt Kurutucu
15 Eyl 2016
12
10
595
42
İstanbul
Kia'nın yeni Stinger fastback sedan modeli Detroit'teki Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı'nda (NAIAS) "üretim otomobili için tasarımda mükemmellik" kategorisinde EyesOn tasarım ödülü ile onurlandırıldı . Kia Tasarım Şefi Peter Schreyer ödül için "Çok sayıda harika otomobiller yaptık ve hepsinden gurur duyuyoruz ancak Stinger özel bir şey" dedi. EyesOn tasarım ödülleri, NAIAS'ta dünyaya tanıtılan en iyi üretim ve konsept otomobillerini onurlandırıyor. Bu daha başlangıç lakin bizim Endüstri Ürünleri Tasarımcıları yine beğenmiyor yine beğenmiyor :D Bilgi olmadan fikri olmak bu toplumun aşamadığı bir olgu ...

IVKingPozi

Asfalt Kurutucu
20 Ara 2016
2
0
535
tespitler doğru son sözüzüze sadce şunu diyebilirim "para" şayet kaza yaparsan o farı sana tanesini 2000₺ den rahaaaat rahat satabilsin diye...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Kia'nın yeni Stinger fastback sedan modeli Detroit'teki Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı'nda (NAIAS) "üretim otomobili için tasarımda mükemmellik" kategorisinde EyesOn tasarım ödülü ile onurlandırıldı . Kia Tasarım Şefi Peter Schreyer ödül için "Çok sayıda harika otomobiller yaptık ve hepsinden gurur duyuyoruz ancak Stinger özel bir şey" dedi. EyesOn tasarım ödülleri, NAIAS'ta dünyaya tanıtılan en iyi üretim ve konsept otomobillerini onurlandırıyor. Bu daha başlangıç lakin bizim Endüstri Ürünleri Tasarımcıları yine beğenmiyor yine beğenmiyor :D Bilgi olmadan fikri olmak bu toplumun aşamadığı bir olgu ...
Hocam her tasarım ödülü verilen aracı beğenmemiz mi gerekir. Ben şahsen arka tasarımını aracın beğenmedim. Tasarım göreceli bir kavramdır sizde bu olguya sahip olmalısınız bence...

ReNeReNe

Asfalt Kurutucu
15 Eyl 2016
12
10
595
42
İstanbul
Biraderim eline daha kalem almamış , dünyadaki tasarım akımlarını bilmeyen , tasarım ve modayı takip etmeyen bireylerin böyle konular hakkında iddaalı açıklamalar yapması sana korkunç gelmiyor mu ? Bu konu öyle derin bir konu ki gönül ister text ortamında açıklanması zor .. Bu insana özgü eleştirme kapasitesinin sınırı yok maalesef :(

OTOPARK.COM Robot

Profesör
7 Eyl 2016
337
102
1,145
Bizim ülke kadar tutucu başka bir yer var mı acaba. Sabit fikirlerle doluyuz. Arkadaş adamlar yapıyor artık. Kore ülkece aştı kendini. Gerek kullanılan teknoloji ürünlerinde (LG-Samsung) gerekse otomotiv sektöründe olsun çok başarılı işler yapıyorlar. Kia nın tasarımları çok başarılı. Benzetmek istersen illaki bir araca benzetilir lan araba bu. Sabit fikirli olmayın abi. Ben Kia nın pek çok aracını beğeniyorum gerek tasarım gerekse kullanım olsun oldukça başarılılar. Benim gözümde Kia , Hyundai den bir tık ilerde hatta. (Rio ve Ceed i uzun süreler kullandım)

OTOPARK.COM Robot

Profesör
7 Eyl 2016
337
102
1,145
Kia yatıp, kalkıp Peter Schreyer’a dua etsin. Alman tasarımcı Schreyer Kia markasını tüm dünyaya ispatladı ve zirveye taşıdı. Schreyer büyük tasarımcı. Schreyer dünyanın sayılı tasarımcılarındandır. Audi’yle anlaşamayınca Kia'ya transfer oldu 2006 veya 2007 yılında. Sonrasıda malum. Kia’nın son 10 yılda yükselişe geçip pazar payını arttırmasindaki en önemli sebep bu adamdır. Zaten Kia da başarılarından dolayı kendisini yönetim kurulu başkanı yapmıştır. Etkisini görmek için Cadenza, Optima, Forte, Cee’d, Quoris, Sorento, Sportage bakmak yeterli

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım