HABER Mustang Euro NCAP 'ta sınıfta kaldı

Arda Celik

Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
71
82
1,010
Çanakkale
Avrupa pazarındaki otomobillerin güvenlik performanslarının değerlendirilmesi amacıyla 1997 yılında kurulan Euro NCAP, 2017’nin ilk test sonuçlarını açıkladı. Volvo S90, Volvo V90 ve Ford Mustang olmak üzere 3 aracın sonuçlarını paylaşan Euro NCAP özellikle Mustang’e verdiği notuyla şaşırtıyor.

Paylaşılan Video’lar Autogefühl isimli Youtube kanalına aittir.

Mustang Sınıfta Kaldı

Mustang ilk defa girdiği Euro NCAP testinden hayal kırıklığıyla ayrıldı. 5 yıldız üzerinden derecelendirilen araçlar arasına Volvo’lar 5 yıldızı rahatlıkla alırken Mustang 2 yıldız alarak yetersiz performans gösterdi.

Yetişkin yolcu korumasında %72 skorla kabul edilebilir bir derece sunan Mustang, çocuk yolcu korumasında ise %32’lik bir skorla çok başarısız bir sonuç sergiliyor. Yaya güvenliği testinden %64, güvenlik yardım ekipmanlarının test edildiği testten ise sadece %16 alan Mustang’in sahip olduğu tek güvenlik yardımcı sistemi emniyet kemeri uyarıcısı olarak belirtilmiş. Mustang’in düşük notlarının en büyük sebeplerinden biri arka koltuklarda oturan yolcuları korumakta zorlanması.

Mustang stadart donanımda sunduğu yetersiz yardımcı güvenlik sistemleriyle de eleştiri konusu oldu. Bunun üzerine Ford makyajlı Mustang’in standart güvenlik donanımlarının geliştirileceğini açıkladı. Ford’un bu testi beklemediğini açıklayan Euro NCAP yetkilileri Mayıs ayından itibaren satılacak olan makyajlı Mustang’in bu test sonuçlarına tabi olmadığını ve yeni modeli de test etmek için sabırsızlandıklarını açıkladılar.

Ford Mustang'in Test Sonuçları
1 arasında 2

Mustang'in Euro NCAP test sonuçları

Volvo’ya 5 yıldız

Volvo ise beklendiği gibi iki modelinde de 5 yıldız aldı. Sadece S90’ı test eden Euro NCAP S90’ın sonuçlarını V90’a da uyguladığını belirtti. Yetişkin yolcu korumasında %95, çocuk yolcuda %80, yaya güvenliğinde %76 ve güvenlik yardımcı sistemlerinde %93 alan S90 sunduğu standart güvenlik donanımlarıyla farkını ortaya koydu.

S90’ın toplam test sonucu Euro Ncap’ın 2016’da test ettiği her aracı geride bırakarak S90/V90 ikilisini Euro NCAP’ın en güvenli otomobilleri listesinde XC90’ın arkasına yerleştiriyor. Bu sonuçla beraber Euro NCAP’ın test ettiği en güvenli otomobiller listesinin ilk 3 pozisyonu Volvo’nun 90 serisi modellerinden oluşuyor.

Volvo s90/v90 ikilisinin Euro NCAP sonuçları

Bu yazıyı ana sayfa portalımızdan okumak için tıklayınız..

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Hatırladığım kadarıyla coupe araçların genel sorunu bu arkadaki yolcuyu koruyamamak, hangi markaydı hatırlayamıyorum ama yine böyle bi hüsran vardı

BorgaXxX

Panpa
29 Ocak 2017
415
1,360
2,645
Marka
Ford
Park ederken arkadakine tıklasak biz sakat kalacağız, çocuk ölecek demek ki.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
4 yıldız normaldi belki de 2 yıldız çağın çok gerisinde 1997 de NCAP kurulduğunda daha yüksek yıldız alan araçlar vardır kesin

OzcanSAHAN

Taklacı Güvercin
11 Ocak 2017
47
37
295
Gayet başarılı yolcu koruma %76 kabul edilebilir bir not, çocukları bir zahmet sedan arabaya alın...

Dagasan

Elit Apaçi
9 Eyl 2016
51
13
970
Dacia'lar bile daha yüksek puan almıştı yanlış hatırlamıyorsam ve onlarda da çok yardımcı güvenlik sistemi bulunduğunu sanmıyorum. Gerçekten hayal kırıklığı.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım