HABER Toyota Avensis'in sonu yakın

ozcengel

Elit Apaçi
9 Eki 2016
59
22
970
Bugün yabancı basında vw ile ilgili cok guzel bi haber vardi 1.6 dizelin yeni neslinin gelmeyecegi co2 nox kurallarinin benzinli hibridi mecbur kildigi ve gelecegin burda oldugunu soylemisler vw muhendisleri :)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
hondaya bence biraz haksızlık yapmışsınız 1.0 turbo ve 1.5t motorları çıkardılar ayrıca 1.6 120bg ve 160bg lik dizel motorları da var şuan hondanın tek eksiği 1.6 dizeli otomatik ile civic veya accord a koymamaları

İyi güzelde .. yıl 2017 Şubat.. halen yok bu araçlar yollarda... lansman olacakmış.. yıl olmuş 2017.. VW Downsizing uygulamaya Golf 5 serisinde başladı... takip eden yıllarda nereyse herkes uyguladı bunu ...

Ben netice itibariyle Hyundai veya KIA ya kabahat bulmuyorum ki adamaların otomotiv sektörü geçmişi belli ... ve son yıllarda ciddi tırmalıyorlar kendileri üzerindeki alt segment imajını kırmak için ... örnekleride malum ... Toyota ve Honda öylemi? Otomotiv sektörünün lokomotifleri bunlar.. bu arada Honda 3 yıl önce bir ilk gerçekleştirerek NC serisi motorlarına çift kavrama şanzıman taktı... yani o ufacık alana, 50hp civarındaki benzinli bir motor için çift kavrama geliştirebildi.. ben bunu neden bir dizel ünite ile birleştirerek C ve D segmentine uygulamaz anlayamıyorum.... heralde Toyota ve Honda satışlarından ciddi memnunlar ..

Halen Accord ve Civic de dizel otomatik yok ...Civic HB de var.. onda da otomatik yok ..
Bu markalar gerek geçmişleri gerekse mevcut teknolojileri ile bunu çok rahat yapabilirlerdi.. Benim kızdığım nokta bu ...
İhmal ediliyor olduğunu düşünmekten başka bir şey gelmiyor aklıma

Son düzenleme:

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Mesela amerikada da vw tirmaliyor arac satabilmek icin
Kuzey Amerika çok farklı bir pazar... zaten klasik avrupalı araçların, orta segmente yayılması zor bir alan ki VW bunu zorladı ...
Satışları baya düşmüş evet, ama bunun en büyük nedeni dizel skandalı... Amerikan halkı bu tip konulara çok daha duyarlı (Türk halkına göre) ve VW ürün gamında güçlü SUV ve Pickup tarzı araçlar pek yok ... büyük ihtimal bunlar çok zorluyor satışlarını ..

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım