HABER Yeni Honda Civic fiyatları açıklandı

Necati Erdoğan

Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
92
18
970
41
Kırşehir
Yeni Honda Civic geldi gelecek fiyatı açıklandı açıklanacak derken fiyatlarını, donanım ,motor ve şanzıman seçeneklerini sonunda öğrenebildik. Ancak ilginç bir gelişmede birçok kişiyi şaşırtacak gibi görünüyor. Tüm dünyada 1.0lt ve 1.5lt turbo-benzin seçenekleri ile sunulan model ülkemizde başlangıç olarak bir önceki modelde bulunan 1.6lt atmosferik benzin motoru ile sunulacak. Aslında bu konu çok tartışılmış hatta bize bu konuyu soran da olmuştu. Biz de Türkiye’ye özel bir uygulama olmazsa bu durumun zor olduğunu belirtmiştik fakat Türkiye’ye özel bu uygulama ete kemiğe büründü diyebiliriz. Açıkcası biz de bu durumu beklemiyorduk.

Ülkemizdeki Honda fabrikalarında birleştirilen modelde LPG seçeneği aynen devam ediyor ve bu da şimdilik sunulmayan ve 2018 yılında satışa sunulması planlanan dizel seçeneğini bir nebze olsun unutturabilir diye düşünüyoruz. Zaten atmosferik motor ile sunulmasının en büyük nedeni de LPG’nin uyumlu olması nedeniyle olsa gerek. 1.5lt turbo motorda LPG’nin sorunsuz bir şekilde kullanılabileceğini sanmıyoruz. Atmosferik motorun sunulmasına bu açıdan baktığımız zaman Honda Türkiye’nin uygulaması mantıklı görünüyor. Bu arada 1.5lt turbo-benzin motoruna sahip modelin CVT şanzıman ile beraber 2017 yılı başında 100.000TL’yi geçmeyecek bir fiyat etiketi ile satışa sunulacağı da işittiklerimiz arasında yer alıyor. Yeni Honda Civic’i bir an önce görmek istiyorsanız 1-10 Ekim tarihleri arasında bayilerde yerini alacağını belirtmek isteriz.

Daha fazla uzatmadan yeni Honda Civic’in fiyatlarını belirtelim;
  • Honda Civic 1.6lt atmosferik-benzin 125ps güç 6 ileri manuel
    • Premium: 75.450TL
    • Premium: 81.340TL (LPG)
    • Elegance: 78.700TL
    • Elegance: 84.300TL (LPG)
    • Executive: 93.550TL (LPG)
  • Honda Civic 1.6lt atmosferik-benzin 125ps güç CVT otomatik
    • Premium: 83.640TL (LPG)
    • Elegance: 81.000TL
    • Elegance: 86.600TL (LPG)
    • Executive: 90.250TL
    • Executive: 95.850TL (LPG)
Yeni Honda Civic
1 arasında 16

Bu yazıyı ana sayfa portalımızdan okumak için tıklayınız..

Son düzenleme:

Mehmet55

Profesör
8 Eyl 2016
255
361
1,395
Marka
Opel
Torksuz çağ dışı motorlar için fiyat çok yüksek. Otomatik vites farkının sadece 2.300 TL olması güzel. Honda bu aralar uçuşlarda bakalım neler olacak.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Atmosferik bir motora 85-95 bin lira arası bir fiyat olacak iş değil. İnsan cidden yorumsuz kalıyor.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
10. nesil civic'i bu fiyatlarla, bu motorla satılması, ancak FD6 ve FB7'nin ikinci el fiyasasını daha da coşturur, başka hiç bir işe yaramaz.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Bu fiyatlara 1.0t veya 1.5t olsa kabul olurdu da 1.6 atmosferik arabaya 95 k vermek saçma olur içinde ne tür donanım farkları var bilmiyorum 1.6 dizel astra,ceed,308 filan var o fiyatlara hemde dolu dolu onlarda.

Tlg

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
13
6
595
Önden bi nebze fluence a benzettim tabi geri kalaninin alakası yok

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Bu da 1.5t motorun amerika daki fiyatları

Ekli dosyalar

• honda civic.PNG
    honda civic.PNG
    50.5 KB · Görüntüleme: 168

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Yuh artık daha neler , atmosferik fiyatı böyle ise turbo ne kadar olur tahmin bile etmek istemiyorum...

YaSo61

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
37
10
595
Herkes laf ediyor ama peynir ekmek gibi satılacağını herkeste biliyor...o yüzden dizel almak isteyen varsa laf edeceğine gitsin başka marka alsın...

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Önümüzdeki ayların en büyük geyiği şu olacak bence. "Arka havalandırması olmayan, kol dayaması olmayan, atmosferik Civic'e o para verilir mi...."

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Önümüzdeki ayların en büyük geyiği şu olacak bence. "Arka havalandırması olmayan, kol dayaması olmayan, atmosferik Civic'e o para verilir mi...."
Çok haklı da olunacak , aslında çok güzel araba ama fiyatı çok , fiyat düşük olsaydı iyi satardı da bu halde biraz zor satması .

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Atmosferik motor kullanımı büyük bir maliyet kısıtlaması anlamına geliyor. Atmosferik bir araca bu parayı vereceksem, üretici olarak da sağlam maliyet kısabilmişsen, karşılığı olarak isterim ki malzeme kalitesi, işçilik, donanım, konfor-yol tutuş dengesi v.b kriterlerde sınıfında en az ilk ikiye girebilmeli. Mazda 3 için çoğumuz dedik ki atmosferik motor şu aracı bitiriyor. Ama fiyatının pahalı olmasını da çoğumuz anlayışla karşıladık. Çünkü yukarıda belirttiğim kriterlerde gerçekten zirveye oynayan bir araç mazda 3. Madem atmosferik motoru bu fiyattan satıyorsun, o zaman civic'in de bu kriterlerde başa oynaması gerekir.

Son düzenleme:

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Atmosferik motor kullanımı büyük bir maliyet kısıtlaması anlamına geliyor. Atmosferik bir araca bu parayı vereceksem, üretici olarak da sağlam maliyet kısabilmişsen, karşılığı olarak isterim ki malzeme kalitesi, işçilik, donanım, konfor-yol tutuş dengesi v.b kriterlerde sınıfında en az ilk ikiye girebilmeli. Mazda 3 için çoğumuz dedik ki atmosferik motor şu aracı bitiriyor. Ama fiyatının pahalı olmasını da çoğumuz anlayışla karşıladık. Çünkü yukarıda belirttiğim kriterlerde gerçekten zirveye oynayan bir araç mazda 3. Civic'in de aynı prensipte olması gerekir.
Abi açıkçası atmosferik motor daha çok seviyorum ben , tüp takmak için yani :D Güzel görünüyor bence , alınıp binilebilir tüplüsü ama dediğim gibi fiyat çok

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
10. nesil civic'i bu fiyatlarla, bu motorla satılması, ancak FD6 ve FB7'nin ikinci el fiyasasını daha da coşturur, başka hiç bir işe yaramaz.
Hocam onların piyasa az daha yükselse 10. nesli geçecek zaten. :D

Ayrıca Lpg' ye 5600 lira fiyat farkı mı koymuşlar ben mi yanlış görüyorum. :D Japonlar bizle eğleniyi.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım