KAPALI 40000 TL'ye kadar dizel otomobil tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
25
İstanbul
Arkadaşlar bütçeyi başlığa yazdım. Dizel olması şart malum akaryakıt fiyatları yüzünden ama dizel gibi az yakabilecek benzinliler de kabulüm. İstanbul şehir içi trafik max 6.5 sondur tüketim için. Şanzıman farketmez. Manuelse manueli otomatikse otomatiği düzgün olsun yeter. Boyut olarakda ortalama bir B hatchback den aşağı boyda olmasın. Cevaplarınızı bekliyorum.

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
25
İstanbul
Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,185
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Corsa D 1.3cdti 95hp olanlar var. EcoFlex diye geçiyor. Donanımı da fena değildir, araba da bayağı iyi gidiyor. Alınır.
Aveo HB LTZ aynı motor, aynı alt yapı, full donanım, C sınıfına yakın iç hacim. 2. elini dert etmezsen alınır, 7-8 yıl kullanılabilir.
Bu iki arabayı da aldıktan sonra yetkili servise değil, özel servise götürmen gerekir, onu baştan söyleyeyim :) İkisi de ortalamada 5,5 lt'yi geçmez.
Fiyatlarını bilmiyorum ama Fiesta alacaksan 1.5tdci olanlardan al derim. 1.4'lerde çalıştırma sırasında yaşanan kronik garip sorunlar var. Bir de 120k km gördü mü genelde turbo patlatıyor. Çevremde çok gördüm.
Polo Bluemotion var ama değişik kalitesiz tarafları var. Bir incele derim. Yakmıyor, mazot depodan buharlaşıyor :)
Astra H 1.3cdti olanların piyasası 40bine kadar iniyor mu bilemiyorum. Ortalama yakıtı İstanbul'da 6 civarı oluyor.

Aklıma gelenler şimdilik bu kadar.

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
25
İstanbul
Corsa D 1.3cdti 95hp olanlar var. EcoFlex diye geçiyor. Donanımı da fena değildir, araba da bayağı iyi gidiyor. Alınır.
Aveo HB LTZ aynı motor, aynı alt yapı, full donanım, C sınıfına yakın iç hacim. 2. elini dert etmezsen alınır, 7-8 yıl kullanılabilir.
Bu iki arabayı da aldıktan sonra yetkili servise değil, özel servise götürmen gerekir, onu baştan söyleyeyim :) İkisi de ortalamada 5,5 lt'yi geçmez.
Fiyatlarını bilmiyorum ama Fiesta alacaksan 1.5tdci olanlardan al derim. 1.4'lerde çalıştırma sırasında yaşanan kronik garip sorunlar var. Bir de 120k km gördü mü genelde turbo patlatıyor. Çevremde çok gördüm.
Polo Bluemotion var ama değişik kalitesiz tarafları var. Bir incele derim. Yakmıyor, mazot depodan buharlaşıyor :)
Astra H 1.3cdti olanların piyasası 40bine kadar iniyor mu bilemiyorum. Ortalama yakıtı İstanbul'da 6 civarı oluyor.

Aklıma gelenler şimdilik bu kadar.
Başkan öncelikle Corsa D leri kurcalıyorum. Yedek parça bulunabilirliği bol olduğu için kafamda. :)
Aveonun kadranları beni arabadan soğutuyor. Üstüne birde ülkede yedek parçası yok. 2 süs bir şey takayım desen arabaya parça bulamıyorsun.:eek:
Fiestalar bana çok klostrofobik geliyor. Klostrofobim yok ama dar ortamları sevmiyorum. Orta konsolu arabaya bindim mi çok üstüme geliyor.:confused:
Polo Bluemotion olabilir. Bunlara bir göz atayım.:rolleyes:
Astra H lere gelince de her şey çok güzel eyv diyorum. Fiyat olarak bulunabiliyor. Sonra arabanın içine bakıyorum telefonu cüzdanı bardağı şişeyi vs koyacak yer yok. Adamlar eşya gözü koymayı unutmuşlar arabaya. Oradan ofsayta düşüyor Astra H lerde. o_O

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Hocam bu 308 leri nasıl bilirsiniz?

2009 makyajsız kasa benzinli otomatiğini kullandım şanzıman ve yakıt tüketimi dışında memnundum. Parça fiyatları Japon araçlarına oranla uygundu.
Dizel otomatik kullanan bir arkadaşım vardı (hâlâ kullanıyor mu bilmiyorum Haziran'dan beri görüşmedik) baya hor kullanıyordu bir sorun yaşadığını duymadım, her gün görüyordum aracını, sorun yaşamadı herhalde görüştüğümüz süreçte. :D
Yalnız dizellerde yarı otomatik var, onu hiç kullanmadım.
Dizel, manuel bir araç alırsanız üzeceğini zannetmiyorum. Dizel motorları sevmem ve bilmem ama PSA grubu bu işte iyi bildiğim kadarıyla. Peugeot'nun iyi yanı ilk alımdan sonra değeri baya düşüyor, 2011 1.6hdi 308 alacağınız parayla benzer model astra vs. alamazsınız. Eğer iyi durumda bir araç bulursanız verdiğiniz fiyata göre kaliteli bir araç alma imkanınız var.
Olumsuz yanlarından biri internette gördüğüm kadarıyla iyi Peugeot ustası zor bulunuyormuş. Bakım için kalkıp 35 km Bostancı'ya Honda servisine götürüyordum aracı, hiç bulaşmadım yetkili servislere.

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
25
İstanbul
2009 makyajsız kasa benzinli otomatiğini kullandım şanzıman ve yakıt tüketimi dışında memnundum. Parça fiyatları Japon araçlarına oranla uygundu.
Dizel otomatik kullanan bir arkadaşım vardı (hâlâ kullanıyor mu bilmiyorum Haziran'dan beri görüşmedik) baya hor kullanıyordu bir sorun yaşadığını duymadım, her gün görüyordum aracını, sorun yaşamadı herhalde görüştüğümüz süreçte. :D
Yalnız dizellerde yarı otomatik var, onu hiç kullanmadım.
Dizel, manuel bir araç alırsanız üzeceğini zannetmiyorum. Dizel motorları sevmem ve bilmem ama PSA grubu bu işte iyi bildiğim kadarıyla. Peugeot'nun iyi yanı ilk alımdan sonra değeri baya düşüyor, 2011 1.6hdi 308 alacağınız parayla benzer model astra vs. alamazsınız. Eğer iyi durumda bir araç bulursanız verdiğiniz fiyata göre kaliteli bir araç alma imkanınız var.
Olumsuz yanlarından biri internette gördüğüm kadarıyla iyi Peugeot ustası zor bulunuyormuş. Bakım için kalkıp 35 km Bostancı'ya Honda servisine götürüyordum aracı, hiç bulaşmadım yetkili servislere.
Hocam cevapların için teşekkür ederim. Ben aldıktan sonra keyfe keder parçasını değiştirebileceğim. Sağda solda kolay ulaşılabilir parçalara sahip bir otomobil istiyorum aslında. Bir bakmışsın komple ön konsol baştan aşağıya yenilenmiş değişmiş filan. 308 bana bu anlamda hep uzak bir otomobil gibi geldi. İlanlarına bakmaya devam edeceğim kafama uymaya başlarsa açıkçası alınabilirliği yüksek ama bakalım. :)

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Fotoğrafına bakınca aklıma geldi, yan aynalarını hiç beğenmiyordum bir de. :) Fazla küçük.

Ekli dosyalar

• -.jpg
    -.jpg
    318.2 KB · Görüntüleme: 1,111

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Füme olan. Beyaz olan hdi'mış fotoğrafta gözüküyorda eklemek için boyutu küçültünce bozuldu foto kalitesi. Yandakinin sahibini tanımıyorum, denk gelince yan yana önlü arkalı 308 hatıra olsun diye çekmiştim. :D Fotoğrafa baktımda cam tavan varmış dizelde, bagajdaki krom detayda makyajlı kasada gelmişti sanırım.

207, 307, ilk kasa 308, 407... Çok seviyordum Peugeot'nun bu tasarım dilini.

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
1.4 d4d auris:konforlu,içi geniş, japon yani sorunda çıkarmaz ve ikinci eli iyi gider
Biraz bütçeyi zorlarsan 1.6 dizel manuel mazda 3: auristen biraz daha güçlü olması avantaj ama ikinci el durumu iyi değil
Hyundai-kia grubunun c segmentleri var ama azıcık yakabilir

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım