AÇIK İlk defa araba alacağım bütçem belli profesyonel arkadaşlardan yardım bekliyorum

falcon70

Ali
Senkromeççi
24 Şub 2024
23
3
70
25
Las Vegas
Marka
Yok
Merhabalar foruma yeni üye oldum 25 yaşındayım inşallah yakın zamanda ehliyet alacağım. Belli bir miktar kredi çekeceğim ve toplamda 300k-400k arası bir araba almak istiyorum fakat piyasada çok çeşit araba var Toyota ve Hyundai Accent modellerine baktım fakat hep 2000-2005 model sorunlu eski araçlar vardı motor, km vb. Sıkıntılı araçlardı sizin tavsiye edebileceğiniz modeller var mıdır ? Benim için yılına göre en sağlam araç olmalı açıkçası biliyorum piyasada pek bu fiyatlarda düzgün araç yok ama tecrübeli arkadaşlardan yine de tavsiye almak istiyorum.

Oguzhan B.

Oguzhan
Senkromeççi
7 Şub 2024
16
2
70
27
İstanbul
Marka
Opel
Merhabalar foruma yeni üye oldum 25 yaşındayım inşallah yakın zamanda ehliyet alacağım. Belli bir miktar kredi çekeceğim ve toplamda 300k-400k arası bir araba almak istiyorum fakat piyasada çok çeşit araba var Toyota ve Hyundai Accent modellerine baktım fakat hep 2000-2005 model sorunlu eski araçlar vardı motor, km vb. Sıkıntılı araçlardı sizin tavsiye edebileceğiniz modeller var mıdır ? Benim için yılına göre en sağlam araç olmalı açıkçası biliyorum piyasada pek bu fiyatlarda düzgün araç yok ama tecrübeli arkadaşlardan yine de tavsiye almak istiyorum.
Temizi bulunursa Renault Megane 2 olabilir. Megane 3 ne durumda fiyat olarak bilmiyorum yoksa o daha iyi olur tabi ki.

falcon70

Ali
Senkromeççi
24 Şub 2024
23
3
70
25
Las Vegas
Marka
Yok
Yanıtlar için çok teşekkür ederim. Dediğiniz araçlara bugün göz atacağım. Bunun dışında bmw 316 ti Compact 2002 modellerde var. Yılına göre baya özellikleri olan araçlar fiyatları 300-350 arası tavsiye eder misiniz bu araçları

Bu arada bahsettiğiniz araçlara baktım çoğu temiz olanları 400 bandı üzerinde araçlar maalesef

Son düzenleme:

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
@EOK arkadaşımızın aracı var, forumun ana ekranında görünüyor, Seat Cordoba. Tercih edebilirsiniz yılına göre çok iyi bir araba.
Aile için biraz küçük içi, bagajı c segment sedanlarla aynı zaten. Cordoba iyi araba bence de, yakın zamanda bi kaza yaptım parça bulmasında ve toplamasında da bir sıkıntı çıkmadı rahat bulunuyor parçaları. Motoru deseniz 1.4TDI PD motor 1.9'un tek silindiri kesilmiş gibi düşünün. Sesli çalışır, yüksek hızda hacminden dolayı tıkanır ama ara hızlanma ve kalkışlarda çok kişiyi üzdüm :) Şu anda benim aracım satılık ilanı imzamda duruyor. İstersen bi göz de atabilirsin. @falcon70

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,042
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Palio, Clio II Hb ilk önereceğim araçlar olur. Bunların yürütmesini halledebilirseniz sonra yükseltebilirsiniz.

Oguzhan B.

Oguzhan
Senkromeççi
7 Şub 2024
16
2
70
27
İstanbul
Marka
Opel
Yanıtlar için çok teşekkür ederim. Dediğiniz araçlara bugün göz atacağım. Bunun dışında bmw 316 ti Compact 2002 modellerde var. Yılına göre baya özellikleri olan araçlar fiyatları 300-350 arası tavsiye eder misiniz bu araçları

Bu arada bahsettiğiniz araçlara baktım çoğu temiz olanları 400 bandı üzerinde araçlar maalesef
Aslında Hyundai Accent Era olabilir. Uzun bir süre 1.4 olanını kullandık. Bildiğim kadarıyla kronik bir sorunu yok. Dizelleri kasasına göre bayağı bir güçlü kalıyor. Ama ben olsam 1.6 düşük km’li olanlarını tercih ederdim.

uygarefee

Uygar
Elit Apaçi
29 May 2022
310
453
995
İstanbul
Marka
Tofaş

İlk araç olarak BMW önermem. Eliniz üzerinde olması gerekiyor sürekli, sahip olmak için biraz bilgi ve deneyim isteyen otomobiller. Arabalık görevini tek başına yerine getiremeyen araçlardan biridir diyelim, sahibiyle iş birliği içinde olmayı ister. Türkiye'deki çoğu BMW maalesef pek iyi durumda değil. O tarz araçlar için parayı göz ardı edip alabildiğiniz en temiz arabayı almalısınız. Yürütmesi daha kolay arabalara bakın derim, yukarıda bahsettiğim Cordoba gibi, veyahut da Fiat grubu, Renault grubu.

mete25

Panpa
4 Mar 2019
532
1,290
2,520
Ankara
Marka
BMW

Bizim compactların ilanlarını arada sırada geziyorum. Genellikle hırpalanmış araçlar ilana düşüyor. Piyasaya göre uygun fiyatlı bir compact almanızı ben önermem. Sorunsuzluk anlamında başınız ağrıyabilir.

falcon70

Ali
Senkromeççi
24 Şub 2024
23
3
70
25
Las Vegas
Marka
Yok
Bizim compactların ilanlarını arada sırada geziyorum. Genellikle hırpalanmış araçlar ilana düşüyor. Piyasaya göre uygun fiyatlı bir compact almanızı ben önermem. Sorunsuzluk anlamında başınız ağrıyabilir.
Mete bey açıkçası 300 bin lira civarında konforlu araç olarak dikkatimi çekti sizi görünce yazmak istedim siteye kayıt oldum hatta ama sürekli sorunları çıkacak diyorsanız vazgeçtim diyebilirim en son bu ilan dikkatimi çekmişti. Toyota Corolla 1.3 alma diyorlar motor eski diye Hyundai 2004 ler. 3 silindir motor aşırı sesli çalışıyormuş o yüzden vazgeçtim diğer abilerimin kardeşlerimin ilanlarınıda araştıracağım

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240225-165010743.jpg
    Screenshot_20240225-165010743.jpg
    392.9 KB · Görüntüleme: 0

falcon70

Ali
Senkromeççi
24 Şub 2024
23
3
70
25
Las Vegas
Marka
Yok
Aslında Hyundai Accent Era olabilir. Uzun bir süre 1.4 olanını kullandık. Bildiğim kadarıyla kronik bir sorunu yok. Dizelleri kasasına göre bayağı bir güçlü kalıyor. Ama ben olsam 1.6 düşük km’li olanlarını tercih ederdim.
Hocam en son Accent 2004 modellerine baktım içime sindi diyordum ama motor sesi yüzünden çoğu kişi satmak istiyor 3 silindir motorlu olduğu için... Sizin bahsettiğiniz hangi kategoriye denk geliyor

Oguzhan B.

Oguzhan
Senkromeççi
7 Şub 2024
16
2
70
27
İstanbul
Marka
Opel
Hocam en son Accent 2004 modellerine baktım içime sindi diyordum ama motor sesi yüzünden çoğu kişi satmak istiyor 3 silindir motorlu olduğu için... Sizin bahsettiğiniz hangi kategoriye denk geliyor
2006-2007 yıllarından itibaren başlıyor zannedersem Hyundai Accent Era modelleri. Bizde 2009 1.4 otomatik vitesli olan modeli vardı. 2-3 sene 30 bin km yol yaptık hiçbir sorun yaşamadık.

mete25

Panpa
4 Mar 2019
532
1,290
2,520
Ankara
Marka
BMW
Mete bey açıkçası 300 bin lira civarında konforlu araç olarak dikkatimi çekti sizi görünce yazmak istedim siteye kayıt oldum hatta ama sürekli sorunları çıkacak diyorsanız vazgeçtim diyebilirim en son bu ilan dikkatimi çekmişti.
Foruma hoş geldiniz diyelim o zaman. Bir kere aracın marka algısı sebebiyle parçacılar ve ustalar cebinizi yoklamayı ekstra seviyor diyebilirim. Bizimkilerin bakımsızına denk gelmeniz durumunda toparlamanız ilk bahsettiğim madde sebebiyle diğer araçlara göre daha tuzlu kaçabiliyor. Bunun yanında diğer markalara kıyasla bmwler, gençlerin elinde daha çok hırpalanmış olabiliyor. Bu sebeple kendi aracımı alırken düşük kilometreli olmasına ve aracın geçmişine özellikle dikkat etmiştim. Şahsen aracı aldıktan sonra aracın değişmesi gereken parçalar bulunan yürüyeni hariç ekstra bir masraf yapmadığımı söyleyebilirim. Ancak yine de öncelikli beklentiniz ekonomik ve sorunsuz bir araç ise aradığınızın compact olmadığını söyleyebilirim. Audi, mercedes, jaguar gibi markalarda da işçilik ve parça pahalılığı konusunda benzer durumlar geçerli.

Son düzenleme:

uygarefee

Uygar
Elit Apaçi
29 May 2022
310
453
995
İstanbul
Marka
Tofaş
Kullanıcısına dikkat edin, varsın kilometresi biraz yüksek olsun model yılı 1-2 sene düşük olsun ama bakımları aksatılmış bir araba olmasın. O tarz araçları çok özenli kullanmıyorlar. Dikkatli olun pişman olmayın 🙂

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım