AÇIK İlk defa araba alacağım bütçem belli profesyonel arkadaşlardan yardım bekliyorum

falcon70

Ali
Senkromeççi
24 Şub 2024
23
3
70
25
Las Vegas
Marka
Yok
Merhabalar foruma yeni üye oldum 25 yaşındayım inşallah yakın zamanda ehliyet alacağım. Belli bir miktar kredi çekeceğim ve toplamda 300k-400k arası bir araba almak istiyorum fakat piyasada çok çeşit araba var Toyota ve Hyundai Accent modellerine baktım fakat hep 2000-2005 model sorunlu eski araçlar vardı motor, km vb. Sıkıntılı araçlardı sizin tavsiye edebileceğiniz modeller var mıdır ? Benim için yılına göre en sağlam araç olmalı açıkçası biliyorum piyasada pek bu fiyatlarda düzgün araç yok ama tecrübeli arkadaşlardan yine de tavsiye almak istiyorum.

falcon70

Ali
Senkromeççi
24 Şub 2024
23
3
70
25
Las Vegas
Marka
Yok
bütçe & beklenti konusuna tamamen katılıyorum.
1.3 motorun tercih edilmeme sebebi sadece performans ise benim için hiç sorun değil açıkçası ben eski araçlarda sorun çıkarır vb düşüncelerim olduğu için almak istemiyordum şöyle yani zaten iç Anadoluda yaşıyorum fazla yokuş yol yok düzlük bir mekandayım. O yüzden 1.3 motor sadece performans ise sorun değil ben zaten hayatımın çoğunu şehir içinde kullanacağım ara sıra 200-300 kmlik şehir dışına gitme durumum olabilir o kadar.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,028
7
51,358
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
1.3 motorun tercih edilmeme sebebi sadece performans ise benim için hiç sorun değil açıkçası ben eski araçlarda sorun çıkarır vb düşüncelerim olduğu için almak istemiyordum şöyle yani zaten iç Anadoluda yaşıyorum fazla yokuş yol yok düzlük bir mekandayım. O yüzden 1.3 motor sadece performans ise sorun değil ben zaten hayatımın çoğunu şehir içinde kullanacağım ara sıra 200-300 kmlik şehir dışına gitme durumum olabilir o kadar.
kendim bu araçtan 4 yaş daha ihtiyar olan 1.2 benzinli araba kullanıyorum. (imzamdaki)
0-100 13sn, bu arabanın 13.7sn
benim arabanın max. hız 170 km/h, bu arabanın 171
Hemen her gün uzun yol yapıyorum. Marş basıp arabayı bahçeden çıkardım mı 150-200 km yapmadan eve dönmüyorum. haftada 1000km yol yapıyorum. Bunları neden anlatıyorum; arabanın motoru sağlıklıysa yavaş, hantal, uzun yola gelmez, bayıra gelmez denen arabalar da pekala her yola gelebilir. Pek çok arabayı bayıltan uzun dik bayırları yüksek devirde sol şeritten tırmanabiliyorum. Ben bunları vasat Alman motoruyla yapıyorum. Bu Japon motoruyla gerektiğinde yüksek devirleri (6-7 bin devirden bahsediyorum) düşük viteste çekinmeden çevirerek her yokuşu tırmanabilirsiniz. Yeter ki motoru ve soğutma sistemi sağlıklı çalışsın, gerisi üzmez.

mete25

Panpa
4 Mar 2019
525
1,281
2,520
Ankara
Marka
BMW
Tutulan modeli seçmeniz hem parça bulma konusunda hem de satacağınız zaman avantajınıza olur. Kullanırken de daha çok keyif alırsınız. Gördüğüm kadarıyla 1.3 ler ilanda daha az var. 1.6 olanını alma şansınız varken tercihinizi bu yönde yapmanız daha isabetli olur.

revocumrevo

Barış
Taklacı Güvercin
1 Kas 2021
17
3
295
28
Kayseri
Marka
Opel
Merhabalar foruma yeni üye oldum 25 yaşındayım inşallah yakın zamanda ehliyet alacağım. Belli bir miktar kredi çekeceğim ve toplamda 300k-400k arası bir araba almak istiyorum fakat piyasada çok çeşit araba var Toyota ve Hyundai Accent modellerine baktım fakat hep 2000-2005 model sorunlu eski araçlar vardı motor, km vb. Sıkıntılı araçlardı sizin tavsiye edebileceğiniz modeller var mıdır ? Benim için yılına göre en sağlam araç olmalı açıkçası biliyorum piyasada pek bu fiyatlarda düzgün araç yok ama tecrübeli arkadaşlardan yine de tavsiye almak istiyorum.
Honda Jazz öneririm 2002-2008 arası.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım