Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

smtyldrm

Senkromeççi
26 Mar 2019
16
10
70
Merhaba,

1.18i b38 motor kodu. Ani hızlanma için gaza yüklendiğimizde tıkanıyor araç takılıyor kalıyor ve motor arıza ışığı yanıp sönmeye başlıyor.
Arkadaşlar var mıdır bu durumla karşılaşan?
Bobin ve bujileri kontrol ettik çalışıyor.
Yetkili serviste cihaza soktuk egsozu söylediler. Oksijen sensörü ve yazılım ile bağlantısı olabilir mi?
Servis arıza raporu;
k9lRP7.jpg

V9bRJq.jpg

Son düzenleme:

smtyldrm

Senkromeççi
26 Mar 2019
16
10
70
Balata ve yağ değişimi yaptırdım ondan sonra çıkmaya başladı bu uyarı daha önce Yoktu acaba yaptırdığım yerin yağmbakımlarının girişlerini ayarlarken yaptıklarıyla mı ilgili yazılımla falan
Valla hocam tam bir bilgim yok açıkcası benim olayım 5 6 bin devirde tıkanıyordu araç yazılımın verdiği verileri oksijen sensörü görmüyordu sanırım ve araç tıkanıyordu yazılımı kaldırdım düzeldi önce bir arıza tespiti yaptırın bence onun üzerinden ilerleyin.

yenice

Profesör
10 Eki 2018
135
120
1,185
Balata ve yağ değişimi yaptırdım ondan sonra çıkmaya başladı bu uyarı daha önce Yoktu acaba yaptırdığım yerin yağmbakımlarının girişlerini ayarlarken yaptıklarıyla mı ilgili yazılımla falan
Eger tahrik uyarisi verip stop edip calistirinca geciyorsa vanos valfinden yapiyor. Benim basima geldi. Kronik bir sorun.

Ama tahrik verip araba titriyorsa, stop edip calistirinca yine gecmiyorsa titreme devam ediyorsa bobin.

Net olarak anlamak icin uyari verdiginde hemen bir servise gidip araci verdigi hatayi tespit ettirin nokta atisi olur. Ben uyari vermiyorken gittim arizayi kaydetmemis haliyle birsey diyemiyorlar. İhtimaller uzerinden gidip buji bobin vs bosa para harcamayin. Uyariyi verince en yakinda servise gidip ariza koduna baktirin.

Fsubasi

Senkromeççi
27 Nis 2019
8
0
60
35
Marka
BMW
Eger tahrik uyarisi verip stop edip calistirinca geciyorsa vanos valfinden yapiyor. Benim basima geldi. Kronik bir sorun.

Ama tahrik verip araba titriyorsa, stop edip calistirinca yine gecmiyorsa titreme devam ediyorsa bobin.

Net olarak anlamak icin uyari verdiginde hemen bir servise gidip araci verdigi hatayi tespit ettirin nokta atisi olur. Ben uyari vermiyorken gittim arizayi kaydetmemis haliyle birsey diyemiyorlar. İhtimaller uzerinden gidip buji bobin vs bosa para harcamayin. Uyariyi verince en yakinda servise gidip ariza koduna baktirin.
Eyvallah hocam aynen danıştım bir daha çıktığında gidincem o zaman çözecekler bakalım kronik diyor herkes

Emgarage

Takipçi
13 May 2019
2
3
20
35
Marka
BMW
Merhaba,

1.18i b38 motor kodu. Ani hızlanma için gaza yüklendiğimizde tıkanıyor araç takılıyor kalıyor ve motor arıza ışığı yanıp sönmeye başlıyor.
Arkadaşlar var mıdır bu durumla karşılaşan?
Bobin ve bujileri kontrol ettik çalışıyor.
Yetkili serviste cihaza soktuk egsozu söylediler. Oksijen sensörü ve yazılım ile bağlantısı olabilir mi?
Servis arıza raporu;
k9lRP7.jpg

V9bRJq.jpg

Aracınızın lambda sensörlerinin ISTA ile servis fonksiyonun yürütülmesi gerekir. Muhtemelen lamda sensörlerinin 1 tanesi değerleri okuyamadığı için öncesi ve sonrası hata veriyor olabilir. İlk etapta bu işlemlerin uygulanması gerekir. sonrasında 1 tanesi arıza vermiş ise parça değişimi yapılıp tekrardan kontrol edilmesi gerekir tekrar hata devam ederse, diğerinin de değişmesi gerekir. adım adım ilerlemek en doğrusu olacaktır.

Fsubasi

Senkromeççi
27 Nis 2019
8
0
60
35
Marka
BMW
1843202 MOTOR YAĞ BASINCI POMPASI
1712133 RADYATÖR FANI
1249041 EGZOZ KAM MİLİ KONUM SENSÖRÜ
1180680 SIKIŞTIRMA BASINCI REGÜLASYONU
Makinaya bağladığımızda bunlar çıktı arkadaşlar servise götüreceğim aracı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım