KAPALI 1.2 TSI DSG GOLF vs 1.4 TSI DSG GOLF

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

anathema35

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
19
10
595
Selam arkadaşlar,
Daha önce Audi sportback vs sedan karşılaştırması yapmıştım. Fakat alacağım araçla ilgili bütçeyi düşürdüm ve Golf (2015-2016 , düşük km) bakmaya başladım.
Burada kafama takılan nokta ise "1.2 tsi' ların yüklü durumlarda veya yokuşlarda iyi çekmediği ve bu sebeple motor yada turbonun erken problem çıkarma ihtimali" söylentisi. Bu sebeple 1.4 tsi lara bakmaya başladım.
Tecrübe sahibi olan arkadaşların yorum yapmasını bekliyorum.
Saygılar!

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bir 1.2 TSI kullanıcısı olarak 1.4 TSI öneriyorum. 1.2 TSI yeterli düzeyde performans sağlıyor yakıtıda daha düşük tabi ama bütçe varken 1.4 TSI almak daha mantıklı geliyor bana.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Aracı zorlamazsanız çok büyük bir sıkıntı yaşamazsınız. Tabii zorlamadan kastım aşırıya gitmek tabii. 72k 2. el d segmenti arabalar bulabilirsiniz bence onlara da bir bakın

anathema35

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
19
10
595
Benzinli motorlar ile ilgili bildiğim kadarı ile çok şikayet yok. Bende pek sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Biz şuana kadar böyle bir sıkıntı ile karşılaşmadık.
Bugün Ankara doğuş oto İkinci el bölümünde bir araç için fiyat aldım. 1.2 tsi dsg golf 2016 model 5500 km, şanzıman mekaniği komple değişmiş!

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bugün Ankara doğuş oto İkinci el bölümünde bir araç için fiyat aldım. 1.2 tsi dsg golf 2016 model 5500 km, şanzıman mekaniği komple değişmiş!
DSG şans işide biraz. Böyle şeylerde olabiliyor. İyi niyet garantisi diye bir şeyde var tabi. Bildiğim kadarı ile aracı aldıktan sonrada garanti uzatılabiliyor ama bu ne kadar süre geçerli bilmiyorum. Tabi ikinci el araçta olmayabilir.

expo

Asfalt Kurutucu
21 Eyl 2016
2
2
595
Manisa
Yaklaşık 10.000km 1.4 tsi, 125bg, dsg golf kullandım. Araç güzel yürüyor yokuşlarda, sollamalarda veya araç doluyken herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Normal kullanımda ben genelde 7-7.5 lt dolaylarında bir ortalama gördüm. Daha düşük bir ortalama muhakkak görülür fakat ben pek ayağıma hakim olamıyorum. Performans konusunda çok büyük beklentilere girmeye gerek yok fakat kesinlikle üzmez. Araç hakkında başka merak ettiğiniz noktalar varsa elimden geldiğince bilgi vermeye çalışırım.

Saygılar.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,044
7
51,382
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
bütçe uygunsa 1.4 tsi tercih edilmelidir. motor bir yana, arka süspansiyonda torsiyon - bağımsız farkı da oluyor. 1.2 çekmiyor değil ama 1.4 tsi ile motor daha rahat edecektir. kullananların anlattığına göre de gaza fazla basılırsa tüketim anormal değerlere çıkabiliyormuş. ama bu durum turbo benzinlilerin hemen hepsi için geçerli. 1.2'nin avantajları düşük tüketim ve mtv.

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
bütçe uygunsa 1.4 tsi tercih edilmelidir. motor bir yana, arka süspansiyonda torsiyon - bağımsız farkı da oluyor. 1.2 çekmiyor değil ama 1.4 tsi ile motor daha rahat edecektir. kullananların anlattığına göre de gaza fazla basılırsa tüketim anormal değerlere çıkabiliyormuş. ama bu durum turbo benzinlilerin hemen hepsi için geçerli. 1.2'nin avantajları düşük tüketim ve mtv.
Basınca gerçekten yakıyor meretler :D

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Bütçe varsa 1.4 ama 1.2 de fena değil. Eğer bütçe el verirse 1.4 bakın daha akıcı olacaktır. 1.2 golf kullanıyoruz. Çekiş ile ilgili bir sıkıntı hiç bir koşulda gözlemlemedim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım