1.3 multijet chip tuning(2CR) & egr iptali & dpf iptali

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

proxy22

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
9
0
585
29
öncelikle hepinize selamlar. Tamamen stock 1.3 75 hp 2009 grande punto aracımıza başlıkta belirttiğim işlemleri güvenli sınırlar içinde yaptırmak hakkında sizlerden bilgi alabilir miyim? egzoz emisyondan geçer mi, duman yapar mı, muayeneden geçer mi ve motor ömrü gibi konular falan.
arabadan artık çok sıkıldım. fiatların alt devir ölülüğünü bilmeyen yoktur herhalde veya turbo boşluğunu.

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Selamlar , Chip Geçer , Duman Konusuna Gelirsek Dışarıda Egzoz Muayenesini Yaptırıp Gidiyorsunuz Geçer Ki Zaten Arabayı Yüke Bindirince Duman Çıkar , EGR Geçer , DPF İçini Boşaltıyorlar Ki 2009 Puntoda Yoktur Belkide , Varsa Yine Geçer , Yani Geçerde Geçer. Motor Ömrü Kısalması Lafı Yanlış Bakımı Erkene Alma Lafı Doğru Olur.Yağı 10 Binde Değişiyorsa 7-8 Binde Değiştirisiniz Olur Biter. Alt Devir Canlanır @duhan13 1.6 Mjet Kullanıyor Ve Ticari Oda Buna Yanıt Verecektir.

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
yazılım her türlü zarar verir araca , egt değerler değiştiği için maddenin dayanıklılığı azalır , ha nolur motor kırmazsınız , piston başı erir , conta yanar , sübaplarda sorun oluşur , enjektörler bozulur ama bunların hepsi uzun vadede olacak şeyler

aknskn123

Asfalt Kurutucu
27 Eyl 2016
14
3
595
öncelikle hepinize selamlar. Tamamen stock 1.3 75 hp 2009 grande punto aracımıza başlıkta belirttiğim işlemleri güvenli sınırlar içinde yaptırmak hakkında sizlerden bilgi alabilir miyim? egzoz emisyondan geçer mi, duman yapar mı, muayeneden geçer mi ve motor ömrü gibi konular falan.
arabadan artık çok sıkıldım. fiatların alt devir ölülüğünü bilmeyen yoktur herhalde veya turbo boşluğunu.
Hocam meraba. Bende 2006 model 1.3 Doblo multijet var. Yaklaşık 6 sene önce yazılımla beygiri 75'den 90'a yüksettik, tork yükseldi ve de turbonun açılma devri düştü.
@B.S.Asil hocamın da dediği bakıma biraz daha özen gösterdik. Bugüne kadar ne motorda ne de muayne konusunda bir sıkıntı çıkmadı.

duhan13

Profesör
10 Eyl 2016
190
271
1,335
27
adana
1.6 doblo aracimda kullaniyorum. Ben hafif dumanli olsun istemistim yazilim uygulanirken siz istemezseniz dumansiz bi yazilim atilabilir bu yaptirdiginiz yere gore degisir ve egzos emisyonda disarida yaptirirsaniz bi sorun cikarmaz. Egr iptalindede bi sorun olmaz dpf te ise icini kirdirirsiniz eger dpf cikarilip downpipe takilirsa gecmez muayeneden. Motora zarari olurmu konusuna gelirsek bakimini her arac ariza cikarir bakimini biraz erkene cekeceksiniz yagi 20 binde ise 15 binde degistirirsiniz bi sorun olmaz. Ben yazilimdan sonra bilgisayara baglattim araci enjektorlerde vs anormal calisan bi durum yoktu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım