1.4 TDCI yağ seviyesi

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
Yağ çubuğunu çektiğimde bir yüzü tam gösteriyor bir yüzü yarım gösteriyor ne yapmalıyım?

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Yağ çubuğunu çektiğimde bir yüzü tam gösteriyor bir yüzü yarım gösteriyor ne yapmalıyım?
Yağ çubuğunun geçtiği kanal yan yatmış olabilir. Aynısı Stilo'da başıma gelmişti, enjektör temizliği ve değişimi işlemi için emme manifoldu sökülürken o kısmı biraz çekmek gerekiyordu, geri toplarlarken yamuk bırakmışlardı sonra tekrar söktürüp düzelttirdim. Bu tarz bir işlem yapıldıysa onun düz durup durmadığını görebildiğiniz yere kadar kontrol edin derim.

Bir başka etkende çubuk tam oturmuyor olabilir, bira kanırtarak yerine takıyorsanız ona da dikkat edin derim. Aklıma da başka bir ihtimal gelmedi.

Son düzenleme:

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
Çağ çubuğunun geçtiği kanal yan yatmış olabilir. Aynısı Stilo'da başıma gelmişti, enjektör temizliği ve değişimi işlemi için emme manifoldu sökülürken o kısmı biraz çekmek gerekiyordu, geri toplarlarken yamuk bırakmışlardı sonra tekrar söktürüp düzelttirdim. Bu tarz bir işlem yapıldıysa onun düz durup durmadığını görebildiğiniz yere kadar kontrol edin derim.

Bir başka etkende çubuk tam oturmuyor olabilir, bira kanırtarak yerine takıyorsanız ona da dikkat edin derim. Aklıma da başka bir ihtimal gelmedi.
En aşağıda yerine iniyor ama yolda biraz kasılıyor dediginiz gibi olabilir aracı ikinci el aldım 225.000 de belki önceden sökülüp takılmıştır haklısınız ben bu şekilde tutmaya çalışayım o zaman bi taraf yarim bi taraf tam olsun eksik olmasından iyidir

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım