1.4 TSI ıslık sesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tolgademirtas

Asfalt Kurutucu
14 Nis 2017
15
9
595
saygı değer forum arkadaşlarım merhabalar, 2013 model 1.4 tsi jetta sahibiyim aracım 15000 km’de son zamanlar 15-20 km kullandıktan sonra rölantideyken ıslık sesi gibi bir ses duyuyorum konuyla alakalı bilginiz varmı?

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
Islık sesi genelde turbo besleme ile ilgili parçlardan gelir. Ama 15k km'de turbo arızası çok muhtemel gözükmüyor. 4 senede 15bin km yapıldığına göre az kullanılan bir araç, turbo hortumumda çatlak olabilir.

tolgademirtas

Asfalt Kurutucu
14 Nis 2017
15
9
595
Aynen aracımız çok kullanılmıyor haftada toplam 30 40 km kullanıyoruz bazen bu aylık bile olabiliyor bu ara hergün kullanmak durumunda kaldık ses dikkatimi çekti hatta 2 akşamdır ses gelmiyor gündüz gelen ses akşam gelmiyor çok enteresan en yakın servis 150 km mesafede gitmeden sizin görüşlerinizi almak istedim

Ozzy41

Profesör
26 Eyl 2016
240
463
1,335
Marka
Seat
Bizde 1.6 tdi altea xl var , ondada aynı sorun vardı , araç sadece ilk çalıştığında kalkarken mi ıslık sesi çıkarıyor , yoksa sürekli mi ?

tolgademirtas

Asfalt Kurutucu
14 Nis 2017
15
9
595
Bizde 1.6 tdi altea xl var , ondada aynı sorun vardı , araç sadece ilk çalıştığında kalkarken mi ıslık sesi çıkarıyor , yoksa sürekli mi ?
Yok ilk çalıştırmada gelmiyor,ilk çalıştırmada herşey normal şöyle 15 20 km kullanıyorum aracı yormadan, durmadan biraz bekletiyorum aracı rölantide o sırada duyuyorum sesi hatta başka bir kullanıcı sesi youtuba eklemiş

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yok ilk çalıştırmada gelmiyor,ilk çalıştırmada herşey normal şöyle 15 20 km kullanıyorum aracı yormadan, durmadan biraz bekletiyorum aracı rölantide o sırada duyuyorum sesi hatta başka bir kullanıcı sesi youtuba eklemiş
Bu V kayışı sesi de olabilir, bilyalardan birinden geliyor da olabilir. Net bir şey aklıma gelmiyor ama normal bir ses olamaz.
Bir ihtimal kaputun altında ana parçalardan birini tutan cıvatalardan biri gevşemiş olup belli devirdeki titreşimle metal metale çarparak böyle ıslığa benzer bir ses yapıyor olabilir.

Son düzenleme:

Ozzy41

Profesör
26 Eyl 2016
240
463
1,335
Marka
Seat
Bizim arabada çıkan ses kısa süreli ama yüksek bi sesti , turbodan kaynaklıydı

tolgademirtas

Asfalt Kurutucu
14 Nis 2017
15
9
595
Videosunu paylaştığım arkadaşdaki sorun devirdaim pompasından kaynaklıymış mesela.sesin bazen gelip bazen gelmemesi tereddütte bıraktı beni en iyisi bir kaç gün daha dikkat edip servise göstereyim aracı artık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım