KAPALI 1.4 tsi Passat Trendline mı Superb Active mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

chesteren

Profesör
19 Eyl 2016
125
247
1,385
Elazığ
Marka
Toyota
Hepinize merhabalar..

Birkaç güne kendi arabamı satıp, başlıkta belirttiğim araçlardan birini alacağım.

Passat 2015 model, Trendline'a ek cruise control ve Bluetooth ekstraları var.

Superb 2016 model, 8" bolero ekran, katlanır ayna, 17" jant vs daha fazla donanıma sahip.

İkisinin de kmler ve fiyatları oldukça yakın. Birbirine çok benzer bulduğum için bir de size sorayım istedim..
Siz olsanız, hangisini seçerdiniz?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,018
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hepinize merhabalar..

Birkaç güne kendi arabamı satıp, başlıkta belirttiğim araçlardan birini alacağım.

Passat 2015 model, Trendline'a ek cruise control ve Bluetooth ekstraları var.

Superb 2016 model, 8" bolero ekran, katlanır ayna, 17" jant vs daha fazla donanıma sahip.

İkisinin de kmler ve fiyatları oldukça yakın. Birbirine çok benzer bulduğum için bir de size sorayım istedim..
Siz olsanız, hangisini seçerdiniz?
Eğer D segmenti bir araç alınıyorsa, Alfa Romeo, Jaguar gibi özel nokta hedef araçlar haricinde düşünürsek konfor, prestiji de arttıran yüksek seviyede donanım, geniş iç hacim gibi öğeler aranır. Bence dinamizm, 2. el piyasası gibi konular daha alt segmentlerde düşünülmeli; D segmenti araç alınınca uzun uzun kullanılmalı. Bu fikir doğrultusunda iki seçenek arasında olsam ben de SuperB'i tercih ederdim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,790
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
D segmentte aradığım konfor olduğu için muhakkak en konforlu olanı alırım. İzlediğim tüm testlerden anladığım superb'in passat'a göre daha konforlu olduğu. Fakat superb benim beklediğim, hayal ettiğim konforu sunamazsa, amortisör tepkileri ve yalıtımı beklediğim gibi olmazsa, konforlu olacağım diye laçka bir sürüş sergiliyorsa illa bu iki araçtan birini almam gerekirse o vakit passat'a yönelirdim. Kısacası superb'i almam için sadece konforlu olması yetmez. Kaliteli bir konfor sunması gerekiyor. Bunu sunamazsa passat alırım.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
ya bakma sen bize, hepimiz bu ikilemde kalsak realitede gider passat alırız :D

Aynen.. bende öyle yapmacağım için Passat yazıyorum ...
Hatta bazen, çok açık ve samimi konuşmak gerekirse, Superb veya Octavia ilanlarına baktım zamanlar da ... "aman beeee.. off Skoda nedir yaaaa..." diyip sayfayı kapattığım da oluyor ... utanıyorum kendim den .. ama arada yapıyorum bunu :)

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Aynen.. bende öyle yapmacağım için Passat yazıyorum ...
Hatta bazen, çok açık ve samimi konuşmak gerekirse, Superb veya Octavia ilanlarına baktım zamanlar da ... "aman beeee.. off Skoda nedir yaaaa..." diyip sayfayı kapattığım da oluyor ... utanıyorum kendim den .. ama arada yapıyorum bunu :)

Ya şimdi şöyle bir durum var, Superb de alsan Passatta alsan aklın hep diğerinde kalacak, kaçınılmaz gerçek bu. Geçen sene trendline Golf aldığım zaman keşke Leon alsaydım dolu dolu demiştim, ama eminim o zaman leon alsaydım keşke golf alsaydım yaaaa diyecektim :D

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
passat alırdım. 2. eli kuvvetli. Acil para ihtiyacı olursa yada araç beğenilmezse satılıp başka araç bakılabilir. Satarken de yüksek ihtimal kar edersiniz en kötü aldıgınıza satar bindiğinize sayarsınız.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,034
3
4,926
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Ben kesinlikle superb tercih ederdim,neredeyse aynı kaliteye sahipken ekstradan arka yaşam alanı genişliği,bagaj avantajı gibi şeyleri 10.000 tl ucuza geldiğinden ben pek fazla düşünmezdim.

yaarkaan

Asfalt Kurutucu
25 Ara 2017
52
41
670
Superb i tercih ederim cunku, passat bence olmasi gereken kadar konforlu bir araba degil (suspansiyon konforundan bahsediyorum) Confortline icin konusuyorum 17. Jantlarla bence gergin. Superb i deneyimleme firsati bulmadim ama genel olarak daha yumusak oldugunu soyluyorlar. Bir de superb in orta donanimi olacagi icin genel olarak oyuncaklari daha fazla olucak ve yuksek ihtimal apple carplay ve android auto gelicek bence bunlar bile tercih etmek icin bir sebep. Arka yasam alani genis bagaj da cabasi.

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
Superb’ in ikinci el konusunda üzeceğini düşünmüyorum yollarda çok fazla görürken ilanın az olması bence kalitesini gösterir. Passat zaten tam bi al sat arabası oldu d sınıfı için, beğeniyorım ama her önüne gelende olduğu için tercih etmem ve yalıtım/konfor konusunda şikayet edilen bir araç.

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40
Sıfır araç alacak olup parası yetmeyenlere superb öneriyorum ancak aynı paraya iki araç arasında kalınırsa passat öneririm. Her zamanki gibi kıyaslamaya teknik açıdan bakıyorum. Yol tutuş ve kıvraklık olarak aralarında çok fark var. Bir aracın güvenli bir şekilde yola devam edebilmesi içinde yola iyi tutunabilmesi gerekiyor. Yolda güvenli bir şekilde gidemedikten sonra arka diz mesafesinin ve 7 inch ekranın bir önemi kalmıyor.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Sıfır araç alacak olup parası yetmeyenlere superb öneriyorum ancak aynı paraya iki araç arasında kalınırsa passat öneririm. Her zamanki gibi kıyaslamaya teknik açıdan bakıyorum. Yol tutuş ve kıvraklık olarak aralarında çok fark var. Bir aracın güvenli bir şekilde yola devam edebilmesi içinde yola iyi tutunabilmesi gerekiyor. Yolda güvenli bir şekilde gidemedikten sonra arka diz mesafesinin ve 7 inch ekranın bir önemi kalmıyor.
Passat bilmiyorum maalesef ama superb kullandım. Öyle seat arona daki gibi çekirge gibi zıplayacağını ya da kolay kolay tehlikeye sokacağını sanmıyorum.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
sevgili konu sahibi, al işte birisini, hangisini alırsan al aklın diğerinde kalacak zaten. Gönlünden ne geçiyorsa o olsun, konu kilit, hadi eyv.

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40
Passat bilmiyorum maalesef ama superb kullandım. Öyle seat arona daki gibi çekirge gibi zıplayacağını ya da kolay kolay tehlikeye sokacağını sanmıyorum.

Arona gibi olmaz tabi ama boyutları nedeniyle superb'nin limitleri Passat'a göre daha düşük. Facebook grubunda daha önce C sınıfı araçlarla aynı hızda döndüğü virajda bariyere girme tehlikesi atlattığını anlatanlar oluyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım