KAPALI 10.000TL'ye araba almak?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erengurkale

Taklacı Güvercin
5 Ocak 2019
8
0
285
Bursa
Marka
Yok
Merhabalar,

Önceki gönderilerimde sizden 60.000TL araç tavsiyesi isterken şuanda 10.000TL'ye düştüm.
Araba piyasasındaki rahatsız edici durumda olan fiyat artışları beni motosikletimi yenilemeye teşvik etti ve bu yüzden 62.000TL'ye sıfır Yamaha MT-09 aldım (Aldıktan sonra 70.000TL oldu 2020 hızlı geldi)

Şuanda alabileceğim en ucuz ve kalıplaşmış olmayan araç tavsiyelerinizi bekliyorum. Kalıplaşmış derken Toros-Broadway-Samara gibi araçlardansa Suzuki Alto, Maruti, Swift - Subaru Justy gibi başıma bela alabileceğim araçlardan bahsediyorum :) Tavsiyeniz kullananlarınız veya o paraya anca bunu alırsın diyenleriniz var mı ?

Duruma şu şekilde bakıyorum. Arabanın motoru elimde patlamadığı sürece TR piyasasında zarar ederek satılmaz bu yüzden kullandığım kadarını kullanırım zamanı geldi mi satarım üstüne koyarım bütçeyi yükseltirim. Uzun soluklu kullanma planım yok zaten.

Şimdiden teşekkürler.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
https://sahibinden.com/709055911

https://sahibinden.com/774303820

https://sahibinden.com/668416895

Risk ve başınıza bela almanıza gerek yok, 10 bin ₺ de olsa sokaktan toplamıyorsunuz :). Eğer sizin için bindiğiniz aracın bir önemi yoksa(bunu belirtiyorum çünkü bela alınması gereken ihtiyaçlar oluyor) ve ucuz olmasını istiyorsanız nispeten sorunsuz, muayenesi olan, çürüğü az veya önemsiz çürüklü olan seçeneklere yöneliniz.

Markasının bilindik araçlardan olması, sanayiye girdiğinizde usta aramamanız ve parça aramamanız direk bir selamla işinizin hallolması demektir.

Yukarıdaki araçları 3-5 gün evvel atmıştım fena durmuyorlar bakılabilirler hatta belki içlerinden uzun yıllar binilecek araçlar bile çıkabilir.

Marka modelden daha da ziyade ilanlarda temiz olan bakımlı araçları kurcalayın.

Son düzenleme:

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,695
5,320
26
Avcılar-Darıca
Öncelikle hoş geldiniz Bafır bey :), MT-09 Hayırlı olsun.
Bahsettiğiniz bütçelere yürür araç bulmak çok zor artık, en azından 15 gibi rakamlara çıkıp eğer istediğim zaman elden çıkarayım diye düşünürseniz Samara, Favorit,Uno gibi yürütmesi biraz daha zahmetsiz araçlara yönelirdim.
Bu konuyu incelemenizi öneririm.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Tam satayım demelik konu geldi :D

Bence fanteziye gerek yok temizinden bi samara alınır, her türlü parçasının sıfırı da var güzel güzel binilir

Öncelikle hoş geldiniz Bafır bey :), MT-09 Hayırlı olsun.
Bahsettiğiniz bütçelere yürür araç bulmak çok zor artık, en azından 15 gibi rakamlara çıkıp eğer istediğim zaman elden çıkarayım diye düşünürseniz Samara, Favorit,Uno gibi yürütmesi biraz daha zahmetsiz araçlara yönelirdim.
Bu konuyu incelemenizi öneririm.
Uno için kısmen doğru olsa da favorit ve samara için henüz o kadar çıkmaya gerek yok. Büyük şehirlerde 10-11civarına ikisinden de temiz denk gelir, ben 6 ay önce yaklaşık 8bine aldım favoriti pek de değişmedi piyasası

Son düzenleme:

erengurkale

Taklacı Güvercin
5 Ocak 2019
8
0
285
Bursa
Marka
Yok
Tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum. Citroen Saxo'lar da hoşuma gidiyor o zaman biraz daha bekleyip Saxo veya seviyesinde 106 gibi bir araç alabilirim diğer konuya bir göz gezdirdim de neredeyse aynı durum ve ihtiyaçlar söz konusu.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Uno 1.1
Subaru Justy
Subaru Vivio
Suzuki Maruti
Suzuki Swift
Murat 124
Serçe
Lada Samara
Skoda Favorit
Skoda Forman

Tercihen hepsi benzinli olsun. Küçük ve yaşlı motorlar lpg ile zorlanmışsa başa dert olma ihtimali yüksek olur.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai

cemdogu

Profesör
12 Eyl 2016
164
459
1,535
Ankara
Marka
Citroen
Citroen Saxo ya da Peugeot 106 gibi alternatifler biraz daha kolay parçasını tedarik edebileceğiniz, aslında ustasını da kolaylıkla bulabileceğiniz araçlardır. Sanılanın aksine ciddi arızalar vermez, o yaşta olan her aracın ciddi derecede arıza verebilme potansiyeli vardır. Önemli olan parça tedariği ve ustayı kolay bulmak ki, fransız grubu bu konuda şanslı sayılabilir. Özellikle eski modelleri.

İlk mesajlarda şahin, serçe gibi alternatiflere değinilmiş. Bunlar da tercih edilebilir elbette ama iyi durumda olanlarını 10.000 TL'lik bütçeyle bulmak imkansız, mantığını da kavrayamıyorum asla. Evet yedek parça olarak elinizi sallasanız 45 tane farklı marka yedek parça üretiyor, fakat sağlıklı yürümüyorlar. Ortadan ikiye ayrılanları, yanıp tutuşanları, yanlış ellerde korkunç modifikasyonlara uğrayanları sebebiyle şahsen önermeyeceğim.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Citroen Saxo ya da Peugeot 106 gibi alternatifler biraz daha kolay parçasını tedarik edebileceğiniz, aslında ustasını da kolaylıkla bulabileceğiniz araçlardır. Sanılanın aksine ciddi arızalar vermez, o yaşta olan her aracın ciddi derecede arıza verebilme potansiyeli vardır. Önemli olan parça tedariği ve ustayı kolay bulmak ki, fransız grubu bu konuda şanslı sayılabilir. Özellikle eski modelleri.

İlk mesajlarda şahin, serçe gibi alternatiflere değinilmiş. Bunlar da tercih edilebilir elbette ama iyi durumda olanlarını 10.000 TL'lik bütçeyle bulmak imkansız, mantığını da kavrayamıyorum asla. Evet yedek parça olarak elinizi sallasanız 45 tane farklı marka yedek parça üretiyor, fakat sağlıklı yürümüyorlar. Ortadan ikiye ayrılanları, yanıp tutuşanları, yanlış ellerde korkunç modifikasyonlara uğrayanları sebebiyle şahsen önermeyeceğim.
Cem hocam iyi hoş demişsiniz ama arkadaş 10 bin₺ demiş, saydığınız Saxo/106 ının sadece 1.1 motorlusunu onu da 13 bin₺ dan başlayan fiyatlarla temizlerini bulabilirsiniz.

Serçe-Tofaş gibi araçların güvenli olmadıklarını yanıp tutuştuklarını ben de biliyorum fakat 10 bin₺ ye ne alırsanız alın-isterse serçe olsun- temizini almak gerekir.

Temiz olaraksa o paraya alınacak Serçe-Doğan-Favorit-Samara gibi alternatifler kalıyor ne yazıkki.

Keşke olsa da ithal Fransız önerebilsek arkadaşa tem öğrenci dostu araçlar.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,266
16,103
5,720
çanakkale
Marka
Renault
6 sene kullandık.bir kere tırın biri önünde olduğumu unuttu 6 kere arkadan çarptı.bi kere uyuya kaldı abim bi tırın altına girdi arka tekerlerin önğnde uyandı
Bi kere karda el freni çekerken yan yattık
Bi kere fren boşa düştü kırmuzı ışıkta geçip taksiye yandan çok feci vurduk.bi kere belediye ağaç keserken ağacı tavana düşürdü.
😁😁biz memnunduk ama sattık.sattığımız araba şaka gibi malatyada alan adam keyfe keder boyalı diye satıyor 😂.
Klimalıdır.otomatikleri var.bazıları 4 çeker.bi arka farı kırıldı diye kaskocu perte çıkaralım mı diye sormuştu.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
6 sene kullandık.bir kere tırın biri önünde olduğumu unuttu 6 kere arkadan çarptı.bi kere uyuya kaldı abim bi tırın altına girdi arka tekerlerin önğnde uyandı
Bi kere karda el freni çekerken yan yattık
Bi kere fren boşa düştü kırmuzı ışıkta geçip taksiye yandan çok feci vurduk.bi kere belediye ağaç keserken ağacı tavana düşürdü.
😁😁biz memnunduk ama sattık.sattığımız araba şaka gibi malatyada alan adam keyfe keder boyalı diye satıyor 😂.
Klimalıdır.otomatikleri var.bazıları 4 çeker.bi arka farı kırıldı diye kaskocu perte çıkaralım mı diye sormuştu.
Kasko da vardi yani ? 🤔

cemdogu

Profesör
12 Eyl 2016
164
459
1,535
Ankara
Marka
Citroen
Cem hocam iyi hoş demişsiniz ama arkadaş 10 bin₺ demiş, saydığınız Saxo/106 ının sadece 1.1 motorlusunu onu da 13 bin₺ dan başlayan fiyatlarla temizlerini bulabilirsiniz.

Serçe-Tofaş gibi araçların güvenli olmadıklarını yanıp tutuştuklarını ben de biliyorum fakat 10 bin₺ ye ne alırsanız alın-isterse serçe olsun- temizini almak gerekir.

Temiz olaraksa o paraya alınacak Serçe-Doğan-Favorit-Samara gibi alternatifler kalıyor ne yazıkki.

Keşke olsa da ithal Fransız önerebilsek arkadaşa tem öğrenci dostu araçlar.

Ben abimiz biraz daha bekleyeyim dediği için 106/saxo önerisi yaptım. Üst mesajlarda görülebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım