Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Merhaba dostlar. Kendimiz için araba bakıyoruz. Size danışmak istedim. 90-110 bin TL arasında araba arıyoruz.

Mümkünse düşük km, yüksek model olmalı. Babamın benden isteği bu yönde. :)
Dizel motor olsun. Kaza ve boya olmasa güzel olur. 4-5 kişi bineceğimiz için en az C segment olmasını istiyoruz.

Aklıma gelenleri etiketliyorum, etiketlemeyi unuttuklarımın affına sığınırım.
@Cenk @dthhasan @Mt.Akina @DouglasAdams @Toprak38

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,881
26,261
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Kaputtaki dalgalanma meselesini bende duymuştum ama bir şekilde düzeltmişlerdir diye düşünüyordum ...
Merak ettiğim acaba Hb olanında da var mı bu sorun ...

Şahsen yüksek hızda kaputu sallanan bir araca (hele hele bir kaç kez açılmışlığı da varsa) güvenemezdim ...

Bu arada ZF9 içinde bazı sorunları olduğunu duymuştum .. sanırım yolda ilerlerken durduk yerde vitesi boşa alma falan olabiliyormuş... tabiki çok az veya nadir de gerçekleşiyor olabilir... sanki 8 iler ZF ler daha iyi deniyordu ... emin değilim, çok bağlayıcı olmasın ...

Son olarak bir kaç kez DPF arızası okudum .. bunu da Honda garantiye sokmuyormuş ve büyük masraf çıkartıyormuş araç.. tabi kaç araçta yaşandı, ne kadar sık emin değilim ... biraz hassas deniyor işte..
hb kasalarda hemen hemen hiçbir sıkıntı yok gördüğüm duyduğum kadarıyla. Kaput şeysini bi ayarla çözdüklerini de söylüyorlar ama ben yine de güvenemiyorum. DPF mevzusunu ben de çok duydum gereksiz derecede alt devirde tuttuğu için çok hızlı tıkandığı söyleniyor maliyeti 20bin tl ye yakındı yanılmıyorsam

Merak ettiğim bir şey var. Honda Civic’in ikinci eli nasıldır? Kolay satabileceğimiz bir araba mıdır? Çünkü sırf bu sebepten Koreli markaları listeye eklemedik.
piyasası herşeye rağmen honda olduğu için fena değil iyidir

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Merak ettiğim bir şey var. Honda Civic’in ikinci eli nasıldır? Kolay satabileceğimiz bir araba mıdır? Çünkü sırf bu sebepten Koreli markaları listeye eklemedik.
Rs lerin piyasası zayıf. Satmak istedik ama sanıyorum sol taraf hasar kayıtlı olduğu için alıcı çıkmadı. Yapılan masrafları da (alt tarafa yaltım,seramik kaplama gibi) fiyata eklemedik ama satılmadı bizde keyfini sürmeye devam ediyoruz. Standart modeller peynir ekmek, dizeller hakkında bilgim yok.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,372
7,211
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Civic piyasası dolardan hızlı değerleniyor :D piyasası çok şişik olmasına rağmen yine hızlıca satılıyor. Koreli arabaların (Hyundai, Kia) tutulan modellerinin de piyasası iyi.

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
5000 km, 2018 model 1.6 Tdci 115HP VW Golf Comfortline bulduk, aradık. Cam tavan gibi ekstraları da var aracın.
140 bin TL fiyat sundu. Sizce iyi fiyat mı?

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,298
45,950
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Arkadaşlar konuda önerildi mi bilmiyorum ama şu an Honda Civic bakıyoruz. Tam olarak şu:
Honda Civic 1.6 İ-DTEC Elegance Sunroof 120 HP
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...sunroof-gunduz-led-120hp-2018-698845300/detay

@Cenk abi Honda Civic’in bilinen problemleri var mı? Mesela c sütünu dalgalanması falan dolaşıyor internette. Bu doğru mudur? Arabanın konforu, sürüş dinamikleri nasıldır?
9 ileri sanziman ile dizel motorun uyumunu begenmeyenler var. Ama ufak detaylar bunlar. Kullanicidan kullaniciya degidir.

I-dtec motorun dpf sorunu da mevcut. Daha once crv de sorun yasayanlar olmus. Nette arastirirsan cikiyor. Ona bir bakiverin

Haricinde arac iyi sorun yok. Konforu tutusu guzel.

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
9 ileri sanziman ile dizel motorun uyumunu begenmeyenler var. Ama ufak detaylar bunlar. Kullanicidan kullaniciya degidir.

I-dtec motorun dpf sorunu da mevcut. Daha once crv de sorun yasayanlar olmus. Nette arastirirsan cikiyor. Ona bir bakiverin

Haricinde arac iyi sorun yok. Konforu tutusu guzel.
Honda Civic'e bakmaya gideceğim. Test sürüşü esnasında şanzıman tepkilerine, aracın konforuna falan dikkat etmeye çalışırım.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,298
45,950
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@Cenk hocam bu konuda ne dersiniz?
Illa dizel olacak dedigin icin tsi bakin diyemiyorum. 140'a ben olsam D segment kovalamaya calisirim ama size dusuk km, golf gibi guzel bir arac ve otomatik olmasi da cazip geliyorsa dusunulebilir. Yalniz dsg icin iyi niyet garantisi gibi seyleri aileyle konus muhakkak. Malum yetkiliye bagimli kalma durumu soz konusu. Yetkilide de bakimlar pahalidir hele tdi motor. Ama 140'a kadar cikilabiliyorsa alternatiflere de bakmayi unutmayin. Aracla ilgili soylenecek fazla bisi yok. Neticede golf'u herkes biliyor.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
5000 km, 2018 model 1.6 Tdci 115HP VW Golf Comfortline bulduk, aradık. Cam tavan gibi ekstraları da var aracın.
140 bin TL fiyat sundu. Sizce iyi fiyat mı?

140 lı fiyatlar zorlu fiyatlar...
Segmentler birbirine giriyor .. 0km paralarına yaklaşılıyor bu fiyatlara...

Bence fazla... yani 140k bütçem olsa bence Golf almazdım ki yıllarca Golf kullandım ...
O para benim için Segment atlama bütçesi, 3 ay önce 95K ya neredeyse aynı donanımda, 1 yıl daha yaşlı Leon u 45K daha ucuza alınca benim algım böyle oluyor..

Son düzenleme:

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Arkadaşlar Honda Civic’i sürdüm, epeyce inceledim. Vites geçişlerinde DSG’yi çok aratmıyor. Bastın mı gidiyor. Koltuklar çok rahat. Aracın yalıtımı mk3.5 Focus’tan daha iyi geldi. Her şey iyi güzel ama hoşuma gitmeyen bazı özellikleri de oldu.

Sportif görünüm vermek amaçlı tavanı basık tutmuşlar. Arkaya ikisi büyük üç kişi oturulacak. Bu sebepten uzun yolculuklarda sıkıntı çıkaracağını düşünüyorum. Arka baş mesafesini beğenmedim.

Aracın ekstraları; sunroof, hayalet ekran, geri görüş kamerası.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,300
16,240
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Ne yazıkki mükemmel araba yok biliyorsunuzki.olmazsa olmaz 1/2 kriter belirleyip temiz olana yönelmek lazım.civic malzeme kalitesi bir önceki kasanın fersah fersah önünde.ben yinede 140 bine çıkıcaksam boş da olda sıfır comfortline golf alırdım.illa sedan olucaksada megane icon tercih ederdim

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,620
18,411
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
150 bine 0 km 2019 model
1.6 Tdi Dsg Comfortline
8” ekran
App connect
Cam tavan
Sürüş konfor paketi
Işık görüş paketi

Arkadaşın bahsettiği arabadan daha dolu, 0 km ve 150 bin tl. 140 bin tl bana çok geldi ama ÖTV indirimi bitti. Dediğim fiyat da imkansız oldu maalesef 4-5 gün öncesinin fiyatıydı ve 50 bin tl 12 ay 0 faiz imkanı vardı.

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Yakınlarıma bir hyundai Accent bir de matrix aldırdım.Biri aldığı gün 4 üstüne teklif aldı.Ancak bir sonraki gün yola çıkacağı için satamadık.Diğerini 3 ay önce 41,5 a aldık accenti.Bursa da 45k ya sattı.Araya bakım ve lastik masrafı dahi yapmadan.Yavaş değiller hızlılar aslında.Yeter ki alırken başınıza 2-3 k tl lik masraf kalemleri olmayan arabayı almayı becerebilin.Boya bir anlam etmiyor

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım