KAPALI 100-115 Bin Arası Araç Tavsiyesi..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OguzKagan16

Oğuz Bay
Senkromeççi
24 Ara 2019
9
0
60
28
Bursa
Marka
Yok
Merhabalar.Chevrolet Cruze sahibiydim ve aracımı sattım.Üzerine bir miktar daha para ekleyerek araç almak istiyorum.Arabalardan çok anlamadığımı belirtmek isterim.Sizin gibi tecrübeli arkadasların önerileri benim için değerli.
Bütçem 110 bin Tl.Yılda maksimum 10 bin Km. yapacağım.Hatchback araçlar daha çok ilgimi çekiyor.Yakıt da dizel veyahut Lpg li olması ekonomiklik açısından iyi olur diye düşündüm.
Gebel olarak;Peugeot 308,Leon,astra öneriliyor.Siz ne düşünüyorsunuz.İlla hb olacak değil ama sedanlar da pek genç arabası değil gibime gelmiştir hep😇Şimdiden teşekkür ediyorum..

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Mazda3 1.5 skyactiv g
Golf 1.0 tsi comfortline manuel
Peugeot 308 (dizel)
Kia ceed (dizel) manuel
Focus hb 1.5 tdci, 1.6 tdci, 1.0 gtdi (benzin)
Toyota Auris 1.6 (benzin&lpg)
Ben olsam bu araçlar arasında temiz bulduğumu alırdım ki öylede yaptım.
Chevrolet cruze u neden sattınız öğrenebilir miyim özel değilse

cantonick

Can
Asfalt Kurutucu
7 Ara 2019
19
16
590
36
İstanbul
Marka
Volkswagen
Seat Leon X-Perience 1.6tdi
Bu araç piyasada çok yok ancak hem station wagon, hem 4x4 hem de hatchback görünümü ile uzun vadeli bir araç olabilir sizin için.

OguzKagan16

Oğuz Bay
Senkromeççi
24 Ara 2019
9
0
60
28
Bursa
Marka
Yok
Kasa tipi pek bana göre değil.Teşekkür ederim.
Seat Leon eco Fr lar var 130 k civarlarında. Ama sizce risk midir?

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaşlar bu arada bütçeyi 135 bine kadar çıkardım..
Sportif ve ekonomik bir seçenek arıyorsanız şöyle Megane 3 Coupé'ler var. Bütçenizin de altında ama düşünebilirsiniz.
Sportif, yakıtı biraz yüksek fakat fiyat/performans aracı olarak şöyle ProCeed GT'ler bakabilirsiniz.
0 km yeni kasa Ceed de bulabilirsiniz. Şöyle bir örnek var.
Egea HB Lounge Plus veya Mirror bulabilirsiniz. 1.6multijet seçeneği seridir.
Focus Mk 3,5 (2015 ve sonrası) 1.6 ti-vct benzinli veya 1.6tdci

Otm şanzıman düşünürseniz;
Bütçeniz dahilinde şöyle eat6 (tork konvertörlü tam otomatik) şanzımanlı DS4
1.2 benzinli 308
Mazda3 skyactiv-g Power (varsa powerSense) donanım
Toyota Auris 1.6 cvt (lpg takılırsa ölmez)
Şunun gibi Egea HB Street 1.6 E-Torq. Bu arabadaki atmosferik benzinli motor & tam otomatik şanzıman kombinasyonu, ABD'de Dodge Neon olarak satılıyor. Yani sağlamlık konusunda kafanız rahat olsun.

OguzKagan16

Oğuz Bay
Senkromeççi
24 Ara 2019
9
0
60
28
Bursa
Marka
Yok
Ben de VW Golf 1.2 tsi dsg diyorum .
Burada okuduğum kadarıyla dsg şanzıman içerikli olup uzak durulması gerektiğiyle ilgili çok cümle gördüm. (Şanzımanın ne olduğundan bile anlamam dediğim gibi okuduklarım böyleydi.)
Burada okuduğum kadarıyla dsg şanzıman içerikli olup uzak durulması gerektiğiyle ilgili çok cümle gördüm. (Şanzımanın ne olduğundan bile anlamam dediğim gibi okuduklarım böyleydi.)
Sportif ve ekonomik bir seçenek arıyorsanız şöyle Megane 3 Coupé'ler var. Bütçenizin de altında ama düşünebilirsiniz.
Sportif, yakıtı biraz yüksek fakat fiyat/performans aracı olarak şöyle ProCeed GT'ler bakabilirsiniz.
0 km yeni kasa Ceed de bulabilirsiniz. Şöyle bir örnek var.
Egea HB Lounge Plus veya Mirror bulabilirsiniz. 1.6multijet seçeneği seridir.
Focus Mk 3,5 (2015 ve sonrası) 1.6 ti-vct benzinli veya 1.6tdci

Otm şanzıman düşünürseniz;
Bütçeniz dahilinde şöyle eat6 (tork konvertörlü tam otomatik) şanzımanlı DS4
1.2 benzinli 308
Mazda3 skyactiv-g Power (varsa powerSense) donanım
Toyota Auris 1.6 cvt (lpg takılırsa ölmez)
Şunun gibi Egea HB Street 1.6 E-Torq. Bu arabadaki atmosferik benzinli motor & tam otomatik şanzıman kombinasyonu, ABD'de Dodge Neon olarak satılıyor. Yani sağlamlık konusunda kafanız rahat olsun.
Teşekkür ederim öncelikle ilgin alakan için.
Anladığım kadarıyla Leon pek alınası araç değil..

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

Teşekkür ederim öncelikle ilgin alakan için.
Anladığım kadarıyla Leon pek alınası araç değil..
2014'ten beri ailemizde Leon da var. Tecrübelerime dayanarak;
0 km olarak B sınıfı beklentileriyle uygun bir fiyata alınacaksa kesinlikle alınası.
2. el alınacaksa ve beklenti c sınıfı konforuysa kesinlikle alınmamalı. Motorlar çok hassas ve ömürleri çok kısa, iç mekandaki trimler zaten evlere şenlik. Renault'nun iç mekan trimleri konusunda adı çıkmış tek fark o.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hepinize teşekkür ediyorum ama leon fr 1.4 eco ya yoğunlaşsam nasıl olur.Artıları eksileri nelerdir?
2014'ten beri ailemizde Leon da var. Tecrübelerime dayanarak;
0 km olarak B sınıfı beklentileriyle uygun bir fiyata alınacaksa kesinlikle alınası.
2. el alınacaksa ve beklenti c sınıfı konforuysa kesinlikle alınmamalı. Motorlar çok hassas ve ömürleri çok kısa, iç mekandaki trimler zaten evlere şenlik. Renault'nun iç mekan trimleri konusunda adı çıkmış tek fark o.
Genel olarak şöyle diyeyim: Direksiyonu çeviriyorsunuz, araba dönmüyor. Sanki her virajda gizli buzlanmaya yakalanmışsınız gibi. Arka yaşam alanını ve orada yolculuk yapacak yolcuları düşünecekseniz onun için de faytondan hallice diyebilirim. Düz yol gazcısı arabası diyeceğim ama onu da diyemiyorum. Olumsuz koşullara maruz kalırsa düz yolda bile tedirgin edebiliyor. Bunlar kesinlikle abartı değildir.

artıları:
tasarım muh-te-şem. Mk2 gibi Mk3 de eskimeyecek bir tasarımmış gibime geliyor.
donanım çok iyi
iç mekanda ergonomi, kullanışlılık ve fonksiyonellik de vag seviyesinde çok başarılı
motor, performansına göre çok ekonomik
ikinci eli çok hızlı. doğru fiyatı isterseniz çok rahat satarsınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım