KAPALI 100-120 Bin TL Araç Tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DaddyIsHome61

Asfalt Kurutucu
30
Merhaba arkadaşlar herkese iyi günler. Başlıkta belirttiğim fiyat aralığında araba önerilerinize açığım. Kesinlikle marka takıntım yoktur.. Tek ricam sıfır (C ve D sınıfı) olması yönünde. Çok yakmayan benzinli araçlarda tercihlerim arasında olabilir. Öğretmen olduğum için bir an önce halledip görev yerime araçla gitmek istiyorum açıkçası.
İlginize şimdiden teşekkür ediyorum. Aldığım birkaç fiyatıda sizle paylaşayım.

Vw Golf 1.4 Comfortline +Cam tavan+Sürüş konfor paketi 99 bin TL Eylül ayı teslim

Skoda Superb 1.6 Tdi Active Otomatik+cam tavan+8 inç ekran 119 bin tl

Hyundai i30 Elite dct Plus 113 bin tl

Nissan Qasqai 1.5 Dci Black edition 120 bin tl

Özellikle iç döşemelerde premiumvari dikiş kalitesi ile beni mest eden araç oldu. Yakıt, tarz, donanım, konfor ve ikinci el konularında alan insanı pişman edeceğini sanmam. Hakkınızda hayırlısı olsun şimdiden..

Superb bayağı önerildi ama 3 ay süre can sıkıcı. Mazda 3 aklımı çeldi. Bayi sıkıntısı da aklımı çeldi.. Hayırlısı bakalım
Görev yerinizde Mazda servisi var mı bilmiyorum. Varsa direk Mazda 3'e yönelin bence. Yoksa ve 6 ayda bir şehir dışına bakıma götürmek sizi yoracaksa Mazda3'ten üzülerek vazgeçin derim.
Seçenekleriniz arasına SUV de aldıysanız 3008'lere de göz atın derim. Güzel araç.
D sınıfında uygun fiyatlı, kaliteli ve konforlu seçenek olarak arkada bağımsız süspansiyona sahip Toyota Avensis'e bir göz atmanızı öneririm.
Merhaba arkadaşlar herkese iyi günler. Başlıkta belirttiğim fiyat aralığında araba önerilerinize açığım. Kesinlikle marka takıntım yoktur.. Tek ricam sıfır (C ve D sınıfı) olması yönünde. Çok yakmayan benzinli araçlarda tercihlerim arasında olabilir. Öğretmen olduğum için bir an önce halledip görev yerime araçla gitmek istiyorum açıkçası.
İlginize şimdiden teşekkür ediyorum. Aldığım birkaç fiyatıda sizle paylaşayım.

Vw Golf 1.4 Comfortline +Cam tavan+Sürüş konfor paketi 99 bin TL Eylül ayı teslim

Skoda Superb 1.6 Tdi Active Otomatik+cam tavan+8 inç ekran 119 bin tl

Hyundai i30 Elite dct Plus 113 bin tl

Nissan Qasqai 1.5 Dci Black edition 120 bin tl
Eğer o fiyata 1.4 Golf kaldıysa manuel viteslisi kesinlikle alınır :)
Nissan Qashqai fena araba değildir ama 120 bin edeceğini düşünmüyorum. İçinde otururken de, sürerken de o hissi vermiyor.

Trabzonlu yum ama görev yerim Iğdır. Erzurumda da varmış mazda bayisi. Yaklaşık 4 saat sürüyor sıkıntı olmaz gibi. Dediğiniz gibi qasqai benim de içime sinmedi(eşimin ısrarlarına rağmen:)) 3008 de benzinli araba bulmak en azından benim fiyat aralığında zor gibi.. Her markaya baktım hemen hemen. Golf ve Mazda 3 en çok beğendiklerim şu ana kadar. Kafalar iyice karıştı Bir yandan da varsın böyle zevkli bi olay için karışsın diyorum.

Trabzonlu yum ama görev yerim Iğdır. Erzurumda da varmış mazda bayisi. Yaklaşık 4 saat sürüyor sıkıntı olmaz gibi. Dediğiniz gibi qasqai benim de içime sinmedi(eşimin ısrarlarına rağmen:)) 3008 de benzinli araba bulmak en azından benim fiyat aralığında zor gibi.. Her markaya baktım hemen hemen. Golf ve Mazda 3 en çok beğendiklerim şu ana kadar. Kafalar iyice karıştı Bir yandan da varsın böyle zevkli bi olay için karışsın diyorum.
Arkadaşım Balıkesir Ayvalık'tan İzmir'e servise götürüyor arabasını ama 1,5-2 saat süren bir yol. Sizi tabii ki bilemem ama 4 saat bana fazla gelir. Bir de olumsuz hava koşullarında kış mevsiminde filan bakım zamanı gelirse götürmek dert olabilir diye düşünüyorum.
3008'de fiyat listesi şu şekilde başlıyor. Daha aşağısına hiç bulaştırmayayım sizi :)
upload_2017-8-26_0-59-38.png

Arkadaşım Balıkesir Ayvalık'tan İzmir'e servise götürüyor arabasını ama 1,5-2 saat süren bir yol. Sizi tabii ki bilemem ama 4 saat bana fazla gelir. Bir de olumsuz hava koşullarında kış mevsiminde filan bakım zamanı gelirse götürmek dert olabilir diye düşünüyorum.
3008'de fiyat listesi şu şekilde başlıyor. Daha aşağısına hiç bulaştırmayayım sizi :)
Ekli dosyayı görüntüle 8922
3008 acces donanıma bir bakayım ben Mazda gerçekten güzel aklı kalıyor insanın ama işte servis olayı dediğiniz gibi. Olmadı gözü karartacağız

Arkadaşımda İcon olanı vardı. Dışı yakışıklı ama içi tam içime sinmedi gibi.. Fazla araba bakınca beğenmeme hastalığı başlıyor sanırım
Bu dediğiniz daha fazla bilinçlenip ne istediğine daha iyi karar vermek oluyor. :) Zor beğenmeniz daha iyi olmuş. Arabaya az buz para verilmiyor, mümkün oldukça fazla alternatif bakıp iyice içinize sinen arabayı almanız en doğrusu :)

Hocam mazda 3ü yıllık izinlerde falan yaptıracaksınız artık. Zaten ığdırda kışın araç kullanmak biraz zor o yüzden araba yaklaşık 6ay kadar yatacak 6aydada 15,000km biraz zor yani bakım için illa 1yıl veya 15.000km beklemezsiniz, yıllık izinlerde baktırırsınız artık.

Hocam mazda 3ü yıllık izinlerde falan yaptıracaksınız artık. Zaten ığdırda kışın araç kullanmak biraz zor o yüzden araba yaklaşık 6ay kadar yatacak 6aydada 15,000km biraz zor yani bakım için illa 1yıl veya 15.000km beklemezsiniz, yıllık izinlerde baktırırsınız artık.
Maalesef Mazda bakımları 6ay/10000km. :( O yüzden ikamet edilecek şehirde servis sordum.

Iğdır da kışları hava çevre illere göre çok iyi. Belki biliyorsunuzdur mikroklima bölgesi. Pamuk felan yetişiyor yani. Ama dediğiniz gibi izin zamanlarına denk getireceğiz alır isek.. Şuan fiyat alıyorum bayilerde. Vw zam gelmiş yine. Artık hayırlısı bakalım.

Hocam peki ford focus düşünür müsünüz? Heryerde servisi var yakıtı az, satmak isterseniz ikinci eli de güzel. Arka yaşam alanı sıkıntı değilse düşünürseniz @CenkGs vb. forumda focus kullanan arkadaşların araç hakkında yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

Bunlar örnek bayiden istediğiniz kombinasyonlarda belki daha uyguna alabilirsiniz:
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...dci-titanium-otomotik-hatasiz-473149130/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...arac-sanruflu-ekranli-en-fulu-471748793/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ershift-2-bin-km-de-sunrooflu-471240832/detay

Mazda 3'ü gerçekten çok beğeniyorum, motoru dışında gayet hoş iyi güzel de 120 bin TL'den bahsediyoruz. 120 bine C segmenti almak ne kadar doğru olur bilemiyorum. Hem ikinci eli kuvvetli değil, servisi problem. Mesela ilk yağ değişimi için 2000 km sonra gidiceksiniz Iğdır'dan Erzurum'a, araba 2500 olacak zaten gidene kadar. Bence riske gerek yok.
Hadi illa C segmenti istiyorsanız, Golf veya Astra alabilirsiniz. En azından servisi rahat, ikinci eli sağlam modeller.

SUV isterseniz 3008 fikirlerine katılıyorum. Sürücüsünü şımartan bir otomobil.

Bence hazır piyasa saçma sapan fiyatlarla insanların sinirlerini sınıyorken, fiyat/performans olarak en iyi aracı alın da verdiğiniz 120 bin TL'ye değsin. Skoda Superb, fiyatının hakkını kesinlikle veren(günümüz Türkiye'sinde) bir otomobil. 125 bin TL'ye çoğu kişinin yazdığı gibi bir bakın derim. Bunun dışında 100 bin TL bandına düşüp gırtlak dolu Octavia'da alabilirsiniz. Hem de cebinizde paranız kalmış olur.

Bilen biliyor Skoda fanlığı falan yok bende, BMW-sever'im sadece. Sadece fiyatını en çok hak eden otomobillerden olduklarını düşünüyorum bu ikisinin. Sonra laf yemeyeyim :D

Son düzenleme:
Hocam peki ford focus düşünür müsünüz? Heryerde servisi var yakıtı az, satmak isterseniz ikinci eli de güzel. Arka yaşam alanı sıkıntı değilse düşünürseniz @CenkGs vb. forumda focus kullanan arkadaşların araç hakkında yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

Bunlar örnek bayiden istediğiniz kombinasyonlarda belki daha uyguna alabilirsiniz:
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...dci-titanium-otomotik-hatasiz-473149130/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...arac-sanruflu-ekranli-en-fulu-471748793/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ershift-2-bin-km-de-sunrooflu-471240832/detay
2018 gibi mk4 focus cikacak o yuzden suan focus almak pek mantikli degil. Ic mekani oldukca genislemis, 8 ileri yeni nesil tork konvertor sanzimani, 100-200 hp arasi ecoboost motor ve 150 hp'ye kadar 1.5 dizel motor sunulacak. O yuzden bu arac beklenmeli guncel focus yerine.

Mazda 3 dediğiniz gibi büyük şehirlerde mantıklı gibi gelmeye başladı. Yoksa aracı gerçekten çok sevdim. Klasik olacak ama gönlümün bir kenarında duracak:) Focus'u sindiremedim pek belki sıkıntı bendedir. Skoda Superb bencede çok yakısıklı ve güzel araç ama bekleme süresi 3 ay diyorlar. Böyle giderse bekleyeceğiz gibi. Ama tabi zamlar gelmeye devam ediyor. 3008'i inceleyeceğim test sürüşlerinden baktığım kadarı ile efsane duruyor ama tabi testteki araçlar hep full donanım ve fiyatlar uçuk:) İlginiz için çok teşekkür ediyorum. Biraz daha kafa yoracam bakalım:)

Mazda 3 dediğiniz gibi büyük şehirlerde mantıklı gibi gelmeye başladı. Yoksa aracı gerçekten çok sevdim. Klasik olacak ama gönlümün bir kenarında duracak:) Focus'u sindiremedim pek belki sıkıntı bendedir. Skoda Superb bencede çok yakısıklı ve güzel araç ama bekleme süresi 3 ay diyorlar. Böyle giderse bekleyeceğiz gibi. Ama tabi zamlar gelmeye devam ediyor. 3008'i inceleyeceğim test sürüşlerinden baktığım kadarı ile efsane duruyor ama tabi testteki araçlar hep full donanım ve fiyatlar uçuk:) İlginiz için çok teşekkür ediyorum. Biraz daha kafa yoracam bakalım:)
Hocam 3008 üzerine biraz inceleme yapmıştım. Uzun uzun buraya yazmaya üşendim de, size linkini bırakayım, oraya bakabilirsiniz. Kullandığım orta donanım bir arabaydı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...