KAPALI 100 bin bütçe ile araba tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ykaraca

Asfalt Kurutucu
20 Ocak 2018
56
1
21
670
Merhabalar,
Şu anda dizel otomatik Fluence kullanıyorum. Genişliği, yakıtı, rahatlığı, yürütme maliyetlerinin düşüklüğü gayet güzel ancak satıp üzerine bir miktar ekleyip daha genç işi bir araba almak istiyorum. Genelde arabaya 1 veya 2 kişi biniyorum ancak bagaj ihtiyacım oluyor. Adaptif cruise control, cam tavan, büyük dokunmatik ekran, ses sistemi gibi donanımlara önem veriyorum. Teknolojik oyuncakları seviyorum kısacası. Boş bir araç almak istemiyorum. Dizel otomatik veya az yakan benzinli otomatik olabilir. Tavsiyeleriniz nelerdir?

Mazda CX 3 : Dizel otomatik ve 4x4 kombinasyonu güzel ancak süspansiyonların çok sert olmasından şüpheliyim. Bir de piyasası olmaması algısı tabi.
Audi A3 Sedan : Güzel bir araç ancak kullanmadım fikrim yok.
Opel Insignia 1.6 Cosmo : Güzel araç ancak Opel hiç kullanmadım fikrim yok.

ykaraca

Asfalt Kurutucu
20 Ocak 2018
56
1
21
670
Bütçe max. 90 bin şeklinde oldu malesef. Dolayısıyla A3 sedana çıkamıyorum. 90 bin max. bütçe ile Fluence sonrası ne alabilirim sizce? Golf 1.2 tsi mantıksız mı olur?

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Bütçe max. 90 bin şeklinde oldu malesef. Dolayısıyla A3 sedana çıkamıyorum. 90 bin max. bütçe ile Fluence sonrası ne alabilirim sizce? Golf 1.2 tsi mantıksız mı olur?

Bagja konusunda ki beklentiniz önemli.. Golf un kullanışlı, ama çokta büyük olmayan bir bagajı var. Sık sık büyük bagaj ihityacını varsa çok doğru bir adres değil ..

Ek olarak Golf, çok dolu olmadıkça (bütçeniz ile mümkün gözükmüyor ki bütçeniz olsa bile o paralara mantık dışıdır) çok oyuncaklı bir araç değil ... baz olarak size yetecek ekipman ve konfor unsurları olur (Comfortline dan itibaren) , bu unsurlar işlerini çokta iyi yapar... ama iler seviye sürüş asistanlarını falan unutalım derim .. eğer donanım beklentiniz varsa direk Korali üreticilere yönelmeniz daha doğru olur ...

1.2 TSI iyidir, güzeldir, gazlamazsanız çok ta yakmaz, ancak gazlamasanız bile Fluance tüketimi (dci için diyorum) mümkün olmaz... mutlak ekonomi beklentiniz varsa 1.6 TDI sizi çok daha rahat ettirir.

hep olumsuzluklarını yazdım gibi oldu ama Golf arbabadır, Fluance ise ayağınızı yerden kesen bir taşıttır benim için... yol tutuşu, güvenlik unsurları, konfor seviyesi, yüksek hız performansı, dayanıklılık potansiyeli, ses sistem, tasarımı vs vs... bence kıyas kabul etmez..

Tavsiyem, eğer bagaj beklentiniz çok yüksek değil, ekonomik ve kaliteli bir araç almak ise Golf olur... ekonomi isterseniz 1.6 TDI olsun ... bütçenize göre de 2015 model ve üstü, tercihen Euro 6 motorlu Golf ler, servis bakımlı olduğu sürece sizi pek üzmezler...

Onun dışında ne mutluki bu segmnette (C) neredeyse hiç kötü araba yok ve çok büyük kısmı, bagaj, biraz arka yaşam alanı ve yakıt tüketimi konularında Fluance dan çok daha iyiler. Kia Ceed, Hyunda I30 (yeni kasa olmak koşuluyla) , Seat Leon,Ford Focus 1.5 TDCI, Renault Megane,bu tarz bir bütçeye alınabilecek taze araçlar. Çok genç işi gibi değil ama bagaj ve arka yaşam alanı isterseniz Skoda Octavia da çok mantıklı bir tercih olur ..

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770

Normal sürüşte 7-7.5lt agresif sürüşte 8 lt yakıt olur diyorsanız biraz pazarlık opel insignia bulabilirsiniz
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...r-lezzetinde-1.6cdti-insignia-472002991/detay

Ya da bu fiyatlara c sedan isterseniz koltuk ısıtmalı-sunrooflu dizel oto cerato bulabilirsiniz

Golf ise sakin sürüşünüz varsa 7.5-8 ile gezebilirsiniz ama basınca 12 lere direk çıkıyor ve arka süspansiyonlar tdi kıyasla biraz daha sert ve pat küt vurma durumu var.

Son düzenleme:

ykaraca

Asfalt Kurutucu
20 Ocak 2018
56
1
21
670

Bagaj konusu çok büyük olmak zorunda değil. Golf, Leon gibi bir aracın bagajı işimi görür. Bütçeyi 100 değilde 90'da sınırlandırmak istiyorum. Yeni kasa Astra hb var 90 civarına dizel otomatik. 2012 model kilometresi biraz yüksek 1.6 dizel Volvo s60 var ancak çok genç arabası değil bilmiyorum. Golf Leon 90'a bulunur bulunmaz değil. Qasqai güzel aklımda ama 100'ün üzerinde temiz donanımlı olanlar. 100 binin üzerine çıkınca bu sefer neden premium olmayan bir araca bu kadar para veriyorum mantığı başlıyor. Ya 100 altında kalıp Astra falan bakıcam ya 100 ün üzerine çıkacaksam A3 sedan, 1 serisi bakıcam. Aracım hala satılık, o nedenle kararsızlığım sürüyor.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Bagaj konusu çok büyük olmak zorunda değil. Golf, Leon gibi bir aracın bagajı işimi görür. Bütçeyi 100 değilde 90'da sınırlandırmak istiyorum. Yeni kasa Astra hb var 90 civarına dizel otomatik. 2012 model kilometresi biraz yüksek 1.6 dizel Volvo s60 var ancak çok genç arabası değil bilmiyorum. Golf Leon 90'a bulunur bulunmaz değil. Qasqai güzel aklımda ama 100'ün üzerinde temiz donanımlı olanlar. 100 binin üzerine çıkınca bu sefer neden premium olmayan bir araca bu kadar para veriyorum mantığı başlıyor. Ya 100 altında kalıp Astra falan bakıcam ya 100 ün üzerine çıkacaksam A3 sedan, 1 serisi bakıcam. Aracım hala satılık, o nedenle kararsızlığım sürüyor.

90 çektiniz bence bir cerato ve pejo 308 de bakın

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Bagaj konusu böyleyse Cerato yerine ceed tercih edilir.

Şu koşullarda o bütçe ile gayet yeni denebilecek bir Golf 1.0 tsi ilk tercihim olurdu... takiben 308 ve Ceed iyi seçenekler.. dediğim gibi, kötü ve 90 bütçeyle sizi üzecek bir C segmenti yok gibi. 2-3 yaşında Golf tdi otomatikte alınabilir bu bütçeyle .. bu arada bence en güzel Ve spoortif tasarım Megane lar.., ...yine bu bütçeyle alınabilir

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,054
7
51,429
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
308 çok önerende var uzak dur diyende bilemedim. Cerato düşünmüyorum.
308'e uzak dur diyenlerin somut dayanaklarını öğrenmekte fayda var. Genel marka imajına dayanarak diyorlarsa aldırış etmeyin. Peugeot birkaç yıldır her modelde üstüne koyuyor, inceleyen herkesi şaşırtıyor :)

ykaraca

Asfalt Kurutucu
20 Ocak 2018
56
1
21
670
90 çektiniz bence bir cerato ve pejo 308 de bakın
Aslında şöyle hocam eğer Astra gibi Focus gibi C sınıfı normal bir araç alacaksam 100 bine çıkmak biraz fazla harcama gibi geliyor psikolojik olarak. Ama eğer premium değecek bir otomobil bulsam o zaman şartları zorlar çıkarım. Yani ya beni cezbedecek ve ya buna değer diyeceğim bir şey olmalı 100 bin hatta belki biraz üzeri için ya da 90'da kalıp Astra'nın son kasalarından falan bakıcam.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Aslında şöyle hocam eğer Astra gibi Focus gibi C sınıfı normal bir araç alacaksam 100 bine çıkmak biraz fazla harcama gibi geliyor psikolojik olarak. Ama eğer premium değecek bir otomobil bulsam o zaman şartları zorlar çıkarım. Yani ya beni cezbedecek ve ya buna değer diyeceğim bir şey olmalı 100 bin hatta belki biraz üzeri için ya da 90'da kalıp Astra'nın son kasalarından falan bakıcam.
100 e d sınıfı bulunur ve dediğiniz gibi c sınıfı alacaksanız 90 dan fazlası bence de hepsi için haram

ykaraca

Asfalt Kurutucu
20 Ocak 2018
56
1
21
670
100 e d sınıfı bulunur ve dediğiniz gibi c sınıfı alacaksanız 90 dan fazlası bence de hepsi için haram
90 bin bütçe ile otomatik vites;
2015 Golf 1.2 tsi dsg comfortline cam tavanlı
2015 308 1.6 hdi allure cam tavanlı
2016 Astra son kasa hb 1.6 dizel dynamic veya belki excellence
2016 Focus 1.5 tdci titanium
Hepsi ya kazasız ya 1 parça boyalı olabiliyor. Maksimum 50-60 bin kilometrede. SUV maalesef 90 bine pek yok gibi. Benzinlilere bakmıyorum çok yakması açısından.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Hepsi ya kazasız ya 1 parça boyalı olabiliyor. Maksimum 50-60 bin kilometrede. SUV maalesef 90 bine pek yok gibi. Benzinlilere bakmıyorum çok yakması açısından.

Donanım istiyorum demiştiniz. Buradaki en donanımlı excellence astra.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok

Ben biraz uzun boylu biriyim, bu sebepten ve Focusun gerçekten kötü tasarlanmış sol far ayak kuman bölümünün gereksiz çıkıntısından ötürü Focus u en başta elemiştim ancak muhtemelen bu sorun olmasaydı Golf ile Focus arasında gidip gelirdim..... şu listede ben sanırım Focusu alırım,,,

Bu arada Golf un dizelinide bulabiliyor olmanız lazım bu bütçeyle ... ama Comfortline donanım o yıllarda cidden boşun bir tık ötesiydi.. diğer araçlar ezer geçer konu donanım olursa.,i

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım