KAPALI '11 Corolla bagajin islanmasi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Merhaba arkadaslar foruma yeni kayit oldum ve sorunumu dile getirmek istedim arkadaslar 2011 model Corolla sahibiyim ve sebebini bilmedigim bir sekilde bagajda stepnenin orasi islaniyor gecen hafta fark ettim actim bagaji kuruttum bugun yine islanmis daha once arka amortisor patlamisti araci cok yumusak kullanmama ragmen bide yaninda arka fren balatalarida bitmisti 3 ay once arka amortisorler ve fren balatalarini yenilettim. Ilk aklima amortisorun yine patlamasi geldi ama bagajin su alacagi bir yer yok yukaridan aksa once bagaj havuzuna dolardi ancak alt kisim islaniyor anlamadim bir fikriniz cozumunuz veya tavsiyeniz varsa bekliyorum bu arada corolla hakkinda bilgili olan ozeldende ulasabilir sormak istedigim cok soru var :D herkese iyi forumlar.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,044
7
51,383
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Oylemi diyorsunuz hocam umarim odurda degistirtirim elle kontrol ettigimde saglam gibi duruyordu bide altigenin oradan nasil su gelir hocam.
Yazdığım uzun mesajda anlattığım gibi, araba ıslak yolda ilerlerken aşağıda fırtınalar kopar. :) Suyun geçecek yer bulması çok kolaydır. Belki basınçlı oto yıkama sırasında giriyordur, tek seferde giren suyu siz daha sonra anlıyor da olabilirsiniz. Bu delik sadece ihtimallerden bir tanesi. Bagajın sacında o tarz başka delikler de varsa size önerim, cam macunu ile bu delikleri sıkıca kapatıp döşemeye bulaşıp kir yapmaması için üzerine de naylonla bastırın. Bir süre arabanızı bu şekilde kullanın. Sorununuz çözülürse kaynağı bulmuş olursunuz :) Cam macunu dememin sebebi, daha sonra çıkarılabilir olmasıdır.

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Yazdığım uzun mesajda anlattığım gibi, araba ıslak yolda ilerlerken aşağıda fırtınalar kopar. :) Suyun geçecek yer bulması çok kolaydır. Belki basınçlı oto yıkama sırasında giriyordur, tek seferde giren suyu siz daha sonra anlıyor da olabilirsiniz. Bu delik sadece ihtimallerden bir tanesi. Bagajın sacında o tarz başka delikler de varsa size önerim, cam macunu ile bu delikleri sıkıca kapatıp döşemeye bulaşıp kir yapmaması için üzerine de naylonla bastırın. Bir süre arabanızı bu şekilde kullanın. Sorununuz çözülürse kaynağı bulmuş olursunuz :) Cam macunu dememin sebebi, daha sonra çıkarılabilir olmasıdır.
Tesekkurler hocam en kisa surede deneyecegim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,044
7
51,383
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Tesekkurler hocam en kisa surede deneyecegim.
Kendi arabamın bagajında bu işlemi uygulayıp kaynağını bulduğum oldu. Daha sonra sanayide uygun ebatta tıpalarla kalıcı olarak çözdüm. Şu anda bagaj fitili problemim var. Onu bilerek usturuplu yıkıyorum :)
Kesin çözümü bulana kadar ara sıra stepneyi çıkarıp o bölmeyi kurulamanızı tavsiye ederim. Çünkü bir süre sonra stepne jantı paslanıp hava tutmaz hale gelir, iş görmez olup elden çıkar.

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Kendi arabamın bagajında bu işlemi uygulayıp kaynağını bulduğum oldu. Daha sonra sanayide uygun ebatta tıpalarla kalıcı olarak çözdüm. Şu anda bagaj fitili problemim var. Onu bilerek usturuplu yıkıyorum :)
Kesin çözümü bulana kadar ara sıra stepneyi çıkarıp o bölmeyi kurulamanızı tavsiye ederim. Çünkü bir süre sonra stepne jantı paslanıp hava tutmaz hale gelir, iş görmez olup elden çıkar.
Hocam dun kapali otoparkta daha detayli baktim amortisorlerin oradan geliyor gibiydi bugunde sabah sanayiye goturdum usta bulamadi nereden su girdigini sonra kurutup bi daha ciktik turladik bagaj yine islandi ama bulamiyoruz bilmiyorumki nereye gotureyim arabayi :D

defender

Profesör
29 Ara 2016
383
840
1,845
Artvin/Arhavi
Hocam dun kapali otoparkta daha detayli baktim amortisorlerin oradan geliyor gibiydi bugunde sabah sanayiye goturdum usta bulamadi nereden su girdigini sonra kurutup bi daha ciktik turladik bagaj yine islandi ama bulamiyoruz bilmiyorumki nereye gotureyim arabayi :D
Bagajin icine fenerle gir disardan alttan ustten hortumla su tut bulursun belki [emoji4]

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
Birçok yazı vardı hepsini kapsamlı okumadım sanırım nereden su girdiğini bulmaya çalışıyorsun.
Öerim şu bir gazete al. bagaja sayfa sayfa ser. markete gittin yola çıktın geldin mesela aç bagajı bak gazetenin neresi ıslanmış incele bu sayede su gelen yer kesin olarak tespit edilmiş olur

onurcicek

Profesör
8 Eyl 2016
399
371
1,295
Birçok yazı vardı hepsini kapsamlı okumadım sanırım nereden su girdiğini bulmaya çalışıyorsun.
Öerim şu bir gazete al. bagaja sayfa sayfa ser. markete gittin yola çıktın geldin mesela aç bagajı bak gazetenin neresi ıslanmış incele bu sayede su gelen yer kesin olarak tespit edilmiş olur
Çok mantıklı

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Hocam bagaja suyun ne taraftan girdigi belli bagaj kaplamasinin altinda sag ve sol tarafta amortisor lerin ust yerinden geliyor gibi ancak oralarda sizinti yapacak yer yok gecen hafta sanayiye gittim ustama soktuk kaplamalari soktuk bagaja ustayi o zamanda yerde hem baya su vardi yagmurda yagiyordu ustayi bagaja koyduk bu sefer girmedi simdi ankaradaydim istanbula donuyorum toyotanin kendi servisine goturecem diyecem alin arabaniz delik yapin diyecem :)

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
son bir öneri bagajın üst kısmındaki fitillerdeki yağmur tahliye delikleri kir pas ile dolmuş ve tahliyeyi engelliyor olabilir burada tahliye edilemeyen suda bagaja giriyordur. Mesela eğimli yerde bir dene aracın önü aşağıda şekilde bırak ve arka cama 5-10 lt lik su bidonu ile su koy bakalım ne olacak. çok eskiden sienam vardı. bir gün gidiyorum bir su çalıkantı sesidir geliyor ama araçta su bidonu falan yok yanlız ses var sonra arka kapılardan ses geldiğini fark ettik çektim kenara aracın arka kapı fiilleri kapı altında deliklere sahiptir oaraları bir parmağımla kurcaladım foşur foşur boşaldı kapı içinde toplanan su. bu fitillerle ilgili bir sıkıntın olabilir komşu mercedes almıştı tavanı sarkma yapmış yıkattın mı aracı dedim evet dedi o zaman dedim fitillerinde sorun vardır bir inceledim fitilde hata var su tavana sarmış bir başka arkadaşın sürücü koltuğu altı ıslanıyordu ona da fitillerini kontrol et demiştim sıcak ve soğruk hava değişimi ile fitillerin arası açılmış onu fark etmiştik
BENCE SENİN BAGAJA AMOTİSÖR ÜSTÜ YA DA BAGAJ ALTI TIPALARDAN DEĞİL FİTİLLERDEKİ PROBLEMDEN DOLAYI TAHLİYE OLAMAYAN SU GİRİYOR diye düşünüyorum

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,044
7
51,383
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
son bir öneri bagajın üst kısmındaki fitillerdeki yağmur tahliye delikleri kir pas ile dolmuş ve tahliyeyi engelliyor olabilir burada tahliye edilemeyen suda bagaja giriyordur. Mesela eğimli yerde bir dene aracın önü aşağıda şekilde bırak ve arka cama 5-10 lt lik su bidonu ile su koy bakalım ne olacak. çok eskiden sienam vardı. bir gün gidiyorum bir su çalıkantı sesidir geliyor ama araçta su bidonu falan yok yanlız ses var sonra arka kapılardan ses geldiğini fark ettik çektim kenara aracın arka kapı fiilleri kapı altında deliklere sahiptir oaraları bir parmağımla kurcaladım foşur foşur boşaldı kapı içinde toplanan su. bu fitillerle ilgili bir sıkıntın olabilir komşu mercedes almıştı tavanı sarkma yapmış yıkattın mı aracı dedim evet dedi o zaman dedim fitillerinde sorun vardır bir inceledim fitilde hata var su tavana sarmış bir başka arkadaşın sürücü koltuğu altı ıslanıyordu ona da fitillerini kontrol et demiştim sıcak ve soğruk hava değişimi ile fitillerin arası açılmış onu fark etmiştik
BENCE SENİN BAGAJA AMOTİSÖR ÜSTÜ YA DA BAGAJ ALTI TIPALARDAN DEĞİL FİTİLLERDEKİ PROBLEMDEN DOLAYI TAHLİYE OLAMAYAN SU GİRİYOR diye düşünüyorum
Bu başlık gittikçe hoşuma gitmeye başladı =)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım