KAPALI 120.000 TL D segmentinde secim ne olmali?

I223TTIN

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
29
21
595
32
HATAY - GAZİANTEP
arkadaslar su an kullandigim 2014 opel astra 1.6 dizel sport aracimi satma surecindeyim. Aracimi sattiktan sonra D segmenti dizel otomobil almak istiyorum su an baktiklarim araclar arasinda:
Opel Insignia 1.6 dizel cosmo (donanim tokluk durus ve motor olarak cok begeniyorum)
Vw passat 1.6 dizel minimum comfortline (piyasasinin surekli hareketli olmasi cazip)
Skoda SuperB 1.6 dizel (vw grubu oldugundan piyasasi var donanim iyi ama kalite olarak cok ciliz gibi)
seceneklerinden birini secmek istiyorum.
Ileriye donuk olarak satarken deger kaybetmeyecek donanim olarak tatmin edecek araclar secmeye calisiyorum. Sizin goruslerinizi merak ediyorum aranizda kullananlar mutlaka vardir gorus ve yorumlariniza deger veriyorum tesekkurler

AYKUL

Asfalt Kurutucu
30 Eyl 2018
69
123
610
İstanbul
Marka
Skoda
Benim için donanım önemli.Bu yüzden Insigniayı tercih ederim.Sinan Koç da Insignia nın konforunu sürüşünü çok beğenmişti diye hatırlıyorum.
Ama donanım çok önemli değilse Superb ve Passatın güncel kasaları bulunabilir.Bu ikisi arasında secim yapsam superb tercih ederim.
Kısacası Insignia diyorum.

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
bu insignia 136 beygir cdti yani multijet mi sanziman tam otomatik mi cift kavrama mi tam otomatikse yakar 16 multijet ise daha fena yakar bence passat da dikkatli kullaninca iyi yakit tuketim degerleri cikiyor ama dsg nin hemen 2.vitese atmasi ve yakit tasarrufu icin hep cok vites buyutmesi can sikiyor
upload_2019-3-4_12-27-55.png

binglidak

Bahadır kaya
Profesör
8 Eyl 2016
366
578
1,645
bu insignia 136 beygir cdti yani multijet mi sanziman tam otomatik mi cift kavrama mi tam otomatikse yakar 16 multijet ise daha fena yakar bence passat da dikkatli kullaninca iyi yakit tuketim degerleri cikiyor ama dsg nin hemen 2.vitese atmasi ve yakit tasarrufu icin hep cok vites buyutmesi can sikiyor
Ekli dosyayı görüntüle 17687
Opellerdeki 1.3 cdti fiat grubundan bildiğimiz 1.3 multijet ancak 1.6 cdti GM üretimi, fiatın1.6 multijeti ile alakasız bir motor

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Bence Insignia olacaksa yeni Insignia olmalı ... donanım vs olarak evet, yeni Insignia nın en boşu alınır ancak yinede yeni Insignia olurdu benim seçimim...

3ü arasından bu fiyatlara düzgün, heleki otomatik Passat veya Superb bulmak pek mümkün değil .. KM si yüksek olursa benden tavsiye 5k paranız kenarda dursun lakin kavrama ve volan problemi olabilir (volan ortak, kavrama ise daha çok otomatikler için) .. özel servislerde bu rakamlara değişiyor ..

Haliyle 120k ya bence yeni Insignia alınır..
Eğer otomatik olayacaksa Mondeo da candır lakin VW grubunun 2nci el piyasasının hareketliliği çok yüksek .. eğer 2nci değer kaybı ve yavaş piyasa probleminiz varsa VW grubunu tercih etmeniz daha yerinde olur ... yoksa manuel de kullanırım derseniz bence Mondeo ...

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Acikcasi D segment bir otomobil alacak olsam ilk tercihim Mondeo ikincisi de Superb olurdu. Seceneklerde Mondeo olmadigi icin Superb dedim.
Uzun sureli kullanacak kisi icin Mondeo en isabetli tercih olur. Fakat otomobil kisa vadede satilacaksa piyasasi cok hareketli bir otomobil degil bu da bir gercek

I223TTIN

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
29
21
595
32
HATAY - GAZİANTEP
mondea ozellikle gorunus olarak asik olunacak bir araba fakar iste piyasasi korkutuyor. Hatay da yasiyorum ve ayda yilda bir denk geliyorum trafikte mondeo ya. yoksa gercekten harika bir arac

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
mondea ozellikle gorunus olarak asik olunacak bir araba fakar iste piyasasi korkutuyor. Hatay da yasiyorum ve ayda yilda bir denk geliyorum trafikte mondeo ya. yoksa gercekten harika bir arac
Şahsen en kötü 10.000eksik yazar her türlü satarsınız 2 yıl üstü kullanacaksanız piyasa nedeniyle vazgeçmeyin derim daha az kullanılacak ise durum başka

mertmol

Takipçi
26 Şub 2019
3
2
20
O sınıfın en iyisi Mondeo gerek konfor gerek yalıtım diğerlerinin çok üstünde lakin bu 3ü arasından yeni kasa ise insignia daha şık bir tercih olur
Evet konfor olarak güzel yalıtımı da iyi fakat arkadaş limtlerde sürüş seven bir arkadaşsa Mondeo'yu tercih ederse çok üzülür

Moderatör tarafında düzenlendi:

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Evet konfor olarak güzel yalıtımı da iyi fakat arkadaş limtlerde sürüş seven bir arkadaşsa Mondeo'yu tercih ederse çok üzülür
Otoparka rezil lastikler ile gelmeseydi Otopark da görecekti ben Contiler ile 1 ay kullandım en ufak sıkıntı yoktu sadece konforlu yapısı focus kadar atık hisler vermiyor lakin hız olarak da viraj olarak da fazlasıyla limitleri yüksek D sınıfındaki rakiplerinin keyif oranını düşününce de her ne kadar Ford standartlarının bir tık altında olsada gayet keyifli

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım