Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mertkahveci

Mert Kahveci
Taklacı Güvercin
29 Haz 2019
10
0
285
27
İstanbul
Marka
Volkswagen
Merhabalar Otopark.com ailesi!

4 kişilik bir aileyiz ve 120.000 (maksimum 125.000) TL'ye sedan C/C Premium segmenti otomatik bir araç arıyoruz. Araçtan beklentilerimiz konfor, ekonomi ve tasarım. Şu an aklımızda 2014 Audi A3 Sedan ve 2015 Passat var. Ama emin olamıyoruz ve artı/eksilerini tam bilmiyoruz. Hasar kayıtlı alınır mı, tampon değişmiş alınır mı? Fikirlerinize ihtiyacımız var.

Araçta multimedya ekranı ve led far olmasını çok isteriz.

*Fiat, Hyundai, Citroen gibi markalar tercihimiz değil.

Teşekkürler

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,704
2
9,633
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Hasar kayıtlı alınır elbette neden alınmasın önemli bir sorunu yoksa isterse değişen parçalı olsun ne olacak yani :) siz bilerek alırsanız doğru raporlar elde ederseniz isterse kaput değişmiş olsun ne fark eder airbagler sağlam motor sağlam şase sağlamsa ? :)

İlk önerimi ben C segmentinde yapacağım ;

Şöyle güzel bir MEGANE icon donanım dizel otomatik yada benzinli otomatik alabilirsiniz :)

Diğer önerimde D segment olsun ;

Bir Adette E segment koyayım şuraya süslü dursun :D

mertkahveci

Mert Kahveci
Taklacı Güvercin
29 Haz 2019
10
0
285
27
İstanbul
Marka
Volkswagen
Biraz önce 100-110 bin önerisi için açılmış konu var onu takip edebilirsiniz. İlla önerir misiniz derseniz eğer Octavia öneririm. Tampon değişmiş şahsen araç almam ben olsam. Boyanmış olabilir tabi boyadan sayılmıyor zaten oda.
Teşekkür ederim ilginiz için. Ama malum, piyasa şartlarından ötürü kaliteli araçlara insanlar dolu dolu para ödüyorlar. Bütçemiz belli ve minimum fiyatla iyi bir kalite arayışındayız. O yüzden hasar kayıtlı araçlara da bakmak zorunda kaldık.

Octavia ile 5 gün şehir dışı maceramız olmuştu. Pek beğenemedim nedense.
Hasar kayıtlı alınır elbette neden alınmasın önemli bir sorunu yoksa isterse değişen parçalı olsun ne olacak yani :) siz bilerek alırsanız doğru raporlar elde ederseniz isterse kaput değişmiş olsun ne fark eder airbagler sağlam motor sağlam şase sağlamsa ? :)

İlk önerimi ben C segmentinde yapacağım ;

Şöyle güzel bir MEGANE icon donanım dizel otomatik yada benzinli otomatik alabilirsiniz :)

Diğer önerimde D segment olsun ;

Bir Adette E segment koyayım şuraya süslü dursun :D

Öncelikle çok teşekkür ederim, zahmet etmişsiniz. Benzinli Megane çok hoş duruyor. Talisman zaten efsane. Ama değer mi sizce Talisman'a, ne dersiniz? Volvo da güzel araç, fakat iç mekan tasarımı beni hiç mutlu etmiyor.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,704
2
9,633
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Teşekkür ederim ilginiz için. Ama malum, piyasa şartlarından ötürü kaliteli araçlara insanlar dolu dolu para ödüyorlar. Bütçemiz belli ve minimum fiyatla iyi bir kalite arayışındayız. O yüzden hasar kayıtlı araçlara da bakmak zorunda kaldık.

Octavia ile 5 gün şehir dışı maceramız olmuştu. Pek beğenemedim nedense.

Öncelikle çok teşekkür ederim, zahmet etmişsiniz. Benzinli Megane çok hoş duruyor. Talisman zaten efsane. Ama değer mi sizce Talisman'a, ne dersiniz? Volvo da güzel araç, fakat iç mekan tasarımı beni hiç mutlu etmiyor.

Talismana değecektir verilen para elbette :) tabi daha dolusunu bulmak çok daha iyi bir seçenek olur :) ben örnek olarak kafanızda canlanması için attım ilanları incelediğimi söylersem yalan olur :) Benzinli megane iyi bir tercih olabilir en nihayetinde yeni nesil motorlardan birisi , dizel olanda iyi bir seçenektir ki süregelen 1.5 dci kaliteli motorlardır uzun ömürlü oluşu ve dayanıklılığı filolarca test edilmiştir diyebiliriz :D

Ben sizin yerinizde olsaydım önümde megane ve talisman olsa büyük ihtimalle talisman alırdım , hem segment hemde gemi gibi olan araçlar hoşuma gidiyor ama benim düşünce yapım her zaman uzun yol odaklı bunu da göz önünde bulundurmak lazım :)

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,603
18,392
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Tamponu ve ya herhangi bir parçası değişmiş-boyanmış araç alınır tabii ki neden alınmasın. Kazanın durumunu, yetkili serviste yapıldıysa faturasını, aracın kazalı halinin fotoğraflarını da görürseniz kafanızda soru işareti kalmaz. Çamurluğu, kapısı sürtülmüştür boyanmıştır yani dert etmeye gerek yok.

2015 üstü Skoda Superb ya da Ford Mondeo da bakabilirsiniz.

tarikkomurcuu

Profesör
12 Eyl 2016
146
211
1,185
İstanbul
A3 ile Passat arasında kalmak bana biraz saçma geliyor fakat,
"Hasar kayıtlı" "Boyalı" "Değişenli" araçların ekstrem koşullar (Ağır hasarlı) dışında hatasız araçlardan piyasa değeri dışında bir farkı yoktur. Bir tarafı boyanmış, şasilerde direklerde airbaglerde tavanda podyede hasar oluşmamışsa benim gözümde o arabanın hiçbir şeyi yoktur. Kusura bakmayın ama tamponu değişmiş araba da alınır kaputu değişmiş araba da alınır.
Motor Şanzıman sorunsuz ve yetkili servis bakımlı olmalı
Bütün hasarlar yetkili serviste onarılmış ve parça parça fatura&tramer kayıtları olmalı
Benim gözümde bu 2 şartı sağlayan her araç alınır. 100 bin tl hasar kaydı olsa bile :)

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,915
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
A3 ile Passat arasında kalmak bana biraz saçma geliyor fakat,
"Hasar kayıtlı" "Boyalı" "Değişenli" araçların ekstrem koşullar (Ağır hasarlı) dışında hatasız araçlardan piyasa değeri dışında bir farkı yoktur. Bir tarafı boyanmış, şasilerde direklerde airbaglerde tavanda podyede hasar oluşmamışsa benim gözümde o arabanın hiçbir şeyi yoktur. Kusura bakmayın ama tamponu değişmiş araba da alınır kaputu değişmiş araba da alınır.
Motor Şanzıman sorunsuz ve yetkili servis bakımlı olmalı
Bütün hasarlar yetkili serviste onarılmış ve parça parça fatura&tramer kayıtları olmalı
Benim gözümde bu 2 şartı sağlayan her araç alınır. 100 bin tl hasar kaydı olsa bile :)
Motor şanzımanı sorunsuz olmalı ise baya bir araba marka modeli eleniyor demektir:) Hem passat hem de a3 de bunların içine giriyor sanırım çift kavramalarıyla

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Ben 4yıl, 98.000km dsgli araç kullandım. Hiçbir sorun yaşamadım. Şans işi

Sorun yaşayan çok kişi duyduk, gördük, duymaya ve görmeye de devam ediyoruz. Sizin yaşamamış olmanız şanzımanı sorunsuz yapmaz. Şanslıymışsınız, adınıza sevindim.

Bu yazacağımı üstünüze alınmayın, son zamanlarda otomatik vites şans işi lafını çok duyar oldum kim çıkardıysa, böyle bir şey yok. Bir malda fabrikasyon hatalı ürün olabilir çok nadiren de olsa evet ama dsgnin durumu bu değil. Sağlam bir şanzıman olmadığı ortada.

X markanın turbo motorlarında sorun duymuyoruz, Opel 1.4t de, PSA 1.2 puretech de sorun duyuyoruz, bunlar içinde şans işi mi diyeceğiz? Tabii ki hayır.

sleepingawake

Asfalt Kurutucu
22 Nis 2019
58
44
520
Marka
Honda
Merhabalar Otopark.com ailesi!

4 kişilik bir aileyiz ve 120.000 (maksimum 125.000) TL'ye sedan C/C Premium segmenti otomatik bir araç arıyoruz. Araçtan beklentilerimiz konfor, ekonomi ve tasarım. Şu an aklımızda 2014 Audi A3 Sedan ve 2015 Passat var. Ama emin olamıyoruz ve artı/eksilerini tam bilmiyoruz. Hasar kayıtlı alınır mı, tampon değişmiş alınır mı? Fikirlerinize ihtiyacımız var.

Araçta multimedya ekranı ve led far olmasını çok isteriz.

*Fiat, Hyundai, Citroen gibi markalar tercihimiz değil.

Teşekkürler
Konfor, ekonomi ve tasarım arıyorsanız, bunların hepsi Civic Rs'te mevcut. İlaveten 2014 alana kadar 2017 model alıyorsunuz ve donanım olarak diğer saydığınız tüm modellerden yüklü, ve garantili ve en sorunsuz Japon markalarından biri. Dsg şanzuman piyangosuna hiç girişmezdim. Şehir efsanesi değil. Çok yakında bir kişinin aracı garajda kaldı.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,367
7,206
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
D segmentine yönelmek daha mantıklı. Superb 1.4 TSI DSG (servis bakımlı) güzel bir tercih olabilir. 4 kişilik bir aile için en iyi seçenek.

Son düzenleme:

Tatarzapata

Asfalt Kurutucu
19 Şub 2019
109
79
585
37
Marka
Audi
Audi kullanıcısı olarak şahsen ben A3 ü önermem. Aile aracı olarak hiç önermem. Honda civic geliyor aklıma. Passat zaten her zaman potansiyeli olan bir araç fakat dsg şanzımanla ilgili hep kafanızda soru işareti kalabilir.İlla ki premium araç istiyorsanız biraz daha eski kasa A4 düşünülebilir.

tarikkomurcuu

Profesör
12 Eyl 2016
146
211
1,185
İstanbul
Sorun yaşayan çok kişi duyduk, gördük, duymaya ve görmeye de devam ediyoruz. Sizin yaşamamış olmanız şanzımanı sorunsuz yapmaz. Şanslıymışsınız, adınıza sevindim.

Bu yazacağımı üstünüze alınmayın, son zamanlarda otomatik vites şans işi lafını çok duyar oldum kim çıkardıysa, böyle bir şey yok. Bir malda fabrikasyon hatalı ürün olabilir çok nadiren de olsa evet ama dsgnin durumu bu değil. Sağlam bir şanzıman olmadığı ortada.

X markanın turbo motorlarında sorun duymuyoruz, Opel 1.4t de, PSA 1.2 puretech de sorun duyuyoruz, bunlar içinde şans işi mi diyeceğiz? Tabii ki hayır.
dediklerinizde zaten haklısnız kardeşim. Ben kalkıp dsgyi savunmuyorum. Başıma iş gelmiş olsaydı zaten burada tepkili şekilde yazardım. Sanki sizin ürettiğiniz mal ayıplanmış gibi uzun uzun cevap yazmanız güldürdü biraz. Benim kullandığım dsg 6 ileri 2.0tdi 2015 Volkswagen CC idi. Evet benim araçtaki dsg sağlamdı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım