120Bin tl lik araçların kasko fiyatları?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Caner46

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
3
0
545
Merhaba arkadaşlar, astra focus golfün 75bin lirayı rahatlıkta geçtiği bu dönemlerde, 2.el bmw 320i ED veya mercedes C180 modellerinin 2.ellerinin 120 civarı olduğunu gördüm.

bu araçların kasko fiyatları hakkında bilginiz var mı? mevcut fiesta için 45bin kasko teminatına 1200tl ödüyorum. Aynı hesapla 120bin tl lik araça 3600TL mi ödemem gerekir.
tesekkurler

Hazar kuru

Profesör
8 Eyl 2016
53
81
1,010
bizde 320i ED var geçen sene aralıkta aldık hatırladığım kadarıyla 2500 civarı ödedik

omer_fr

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
11
8
595
29
İstanbul
Burada bir sürü kriter var. Aracın ruhsat sahibinin yaşı, parça bulunabilirliği vs. çok etkili, bunu hepimiz biliyoruz zaten.

Ayrıca ben araçların kullanıcı profillerini de dikkate aldıklarını düşünüyorum. Örneğin, aynı şirkete ait iki aracın kasko fiyatlarını ele alırsak,
Kullandığım Seat Leon FR için 1300 TL kasko ödüyoruz (Güncel baz fiyatı 74.000 TL),
Yine aynı şirket üstüne kayıtlı olan Audi A6 için 3300 TL kasko ödüyoruz (Güncel baz fiyatı 270.000 TL).
(İki araç da hasarsızlık indiriminden faydalanıyor.)

Yukarıdaki verilere bakarsak biri diğerinin 3,6 katı fiyatında olmasına rağmen kasko fiyatlarında durum 2.5 kat şeklinde. Leon FR 'ın kullanıcı profili genç kesim olduğu için daha riskli görülüyor olabilir. A6'nun kitlesi ise çok farklı malum.

edit: Kasko poliçelerindeki teminatlar da aynı seviyelerde.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım