KAPALI 120k - 130k suv önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

blackkmore

Asfalt Kurutucu
29 Eki 2016
3
0
535
bütçemiz 120-130k dizel otomatik güzel bir öneriniz varmıdır

Mehmet55

Profesör
8 Eyl 2016
255
361
1,395
Marka
Opel
Kesinlikle 3008'i inceleyin derim. Araba hem çok yeni hem çok karakteristik, motoru kendini kanıtlamış (1.6 BlueHdi), şanzımanı sorunsuz. Bir test edin içinize sinerse Allure liste fiyatı 119 bin. 7 bin ekstra opsiyon paketi ve metalik renk ile 128.000 olur. Adeta biçilmiş kaftan.

burakcanyilmaz

Profesör
18 Eki 2016
204
211
1,235
26
İstanbul
Beklemek İstemiyorsanız Hyudai Tucson Öneririm Ama Beklerim Vaktim Var Diyosanız Skoda Kodiaq Tucson Bence Fiyatını Hak Ediyor Tucson Düşünürseniz Test Videosu Ve Karadeniz Turunu İzlemenizi Tavsiye Ederim

doktorlaz

Asfalt Kurutucu
29 Eki 2016
26
3
595
tuscon 2. elde çok değer kaybeder herhalde.birde turbo benzinli olduğu için cok yakar herhalde.kullanan arkadaşlar yazarsa seviniriz

mfs1907

Profesör
18 Eyl 2016
112
154
1,235
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhaba arkadaşlar öncelikle tucson kullanıcısı olduğumu belirtmek isterim. Aracı teslim alalı daha 2 hafta oldu . Bu nedenle objektifliği tartışılabilir bir cevap olabilir. Araçta herhangi bir birleşim yeri ayrıklığı ya da üretim hatası bulamadığımı söylemek isterim. Bununla beraber yumuşakça plastik malzemenin az olması gerçekten biraz moral bozmuyor değil. Ekran ve diğer teknolojik aksamlar gayet düzgün çalışıyor. Vites geçişleri tatmin edici ve gaza oturduğunuz an daha ne olduğunu anlamadan 100km nin üstüne çıkıyorsunuz. 19 jantlara rağmen konforu gayet yeterli ve tok fakat yine de dikkatli olmak gerektiği kanısındayım. Ben 4x4 ü kullanacak yerim olmadığı , daha hafifleyeceği , daha az yakacağı , daha sorunsuz olacağı ve alırken daha ucuz olacağı için 4x2 versiyonunu aldım. Yakıt tüketimi evet az buz değil ve zaten çok km yapan veya ıstanbulda yaşayan herhangi biri için kesinlikle çok önemli bir dezavantaj.Dezavantaj demişken bej renk koltukların çabuk kirlendiğini ve yolcu koltuğunda yükseklik ayarı olmadığını da belirtmeden geçmeyeyim. Tüm artıları ve eksileriyle ben verdiğim paranın karşılığını aldığımı hissediyorum. Özellikle qq , 3008(hatta çıktığı gün) , tucson test ettim yani öyle körü körüne almadım aracımı. QQ bana hantal gibi geldi ve artık eskidi kasası (bir de her sokakta 3er 5er görünce) iyice uzaklaştım. 3008 gerçekten güzeldi fakat allure elite denk geliyordu(Tek tek donanım sayısını yazıp karşılaştırdım). Yakın donanımda 20bin e yakın fark vardı.Herhangi bir sorunuz varsa seve seve yanıtlarım. Iyi forumlar :)

doktorlaz

Asfalt Kurutucu
29 Eki 2016
26
3
595
merhaba mfs1907 bencede QQ her yerde var bende almak istemem.tuscon u bende beğeniyorum ama çok yakıyor diyorlar.gerçi ben yılda 10-15 bin km yapıyorum ama genede az yakan ariyor insan. 3008 in sizce olumsuz yönleri neler sadece fiyatı pahalı geldiği içinmi tuscon aldınız yoksa başka nedenleride varmı.iyi günler.tiguanı ateca yı test ettinizmi onları neden düşünmediniz

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
merhaba mfs1907 bencede QQ her yerde var bende almak istemem.tuscon u bende beğeniyorum ama çok yakıyor diyorlar.gerçi ben yılda 10-15 bin km yapıyorum ama genede az yakan ariyor insan. 3008 in sizce olumsuz yönleri neler sadece fiyatı pahalı geldiği içinmi tuscon aldınız yoksa başka nedenleride varmı.iyi günler.tiguanı ateca yı test ettinizmi onları neden düşünmediniz

3008 kullandım açıkcası sürüşünde çok daha farklı bekliyordum aynı güzergahta yeni c4 Picasso da kullandım birebir aynı hisleri aldım açıkcası suv kullanıyorum havası alamadım ama böyle bir şey sizi rahatsız etmeyecekse güzel araba ama içine alışmak lazım kontroller biraz karışık geldi bana bidrie iç mekan da beğenmediğim noktalar oldu onlar torpido,arka kapı üstleri bide cc kumandaları

doktorlaz

Asfalt Kurutucu
29 Eki 2016
26
3
595
3008 kullandım açıkcası sürüşünde çok daha farklı bekliyordum aynı güzergahta yeni c4 Picasso da kullandım birebir aynı hisleri aldım açıkcası suv kullanıyorum havası alamadım ama böyle bir şey sizi rahatsız etmeyecekse güzel araba ama içine alışmak lazım kontroller biraz karışık geldi bana bidrie iç mekan da beğenmediğim noktalar oldu onlar torpido,arka kapı üstleri bide cc kumandaları
berkay bey c4 ü kullanmadığım için hissettiğiniz hisleri detaylı yazarsanız sevinirim.sürüşü size hayal kırıklığımı verdi.yol rüzgar teker sesi geliyormu.suspansiyonların darbe emişi nasıl sesli çalışıyormu özellikle arka suspansiyon

mfs1907

Profesör
18 Eyl 2016
112
154
1,235
İstanbul
Marka
Hyundai
-Cevabım biraz uzun olduğu için uzun uzadıya bahsetmedim 3008 in eksi ve artılarından. Ama açık konuşmak gerekirse çok beğenilen malzeme kalitesi ve işçilik bana o kadar da hoş gelmedi. 8" ekranın kullanımının tucson a göre karmaşık gelmesi , kolay kirlenecek yerlerin çok ucuz ve kalitesiz ama göz boyayıcı keçemsi kumaş kullanımı(eski aracımda da vardı oradan biliyorum bu kumaş hilesini) , öndeki ekran altında ben birleşim yeriyim diye bağıran ve daha içine 3 kez binilmiş test aracında dahi kaymış hatta plastiğin çapağı temizlenmeden yollanmış oluşu , koltukların rahat fakat fazla yumuşak ve güven vermeyen yapısı , aracın çarpışma testlerinde nereden vursan motor kaputunun saçma sapan açılması , sürüş pozisyonuna erişilemeyen ama rahat ve direkt direksiyon simidi bu aracın gözlemlediğim yönleri arasındadır.(Tabi bu şahsi fikrim tersini iddia edecekler çıkacaktır.) Aradaki fiyat farkı da (yılda 8-10 bin km) benim neredeyse 15 küsür senelik yakıt masrafımdı, tercih etmedim.
-Ateca için net bir cevabım yok açıkçası hiç test etmedim. Ben artık bir senesi geçmiş ve beğenilmemiş ya da kronik hatalı parçası fark edilmiş , garanti süresi uzun ve masraf çıkarmayacak bir araç arayışındaydım. Ateca Seat in ilk SUV u ve bu araç üzerinde gelişecek yeni SUV'ları , yani bu bir deneme Seat için. Ben şanzıman ömrü için 4x2 aldım ve garantiyi uzun tuttum. Şu an kullandığım aracın garantisi 7 yıl ve 80.000 km ve kullanma kılavuzu ve ek broşürlerde de herhangi bir şüphe bırakmayacak şekilde her yerinde 'Garanti Altındadır.' ifadesi kullanılmış.
-Tiguan'a gelecek olursak benzer donanım seviyesiyle 130bin tl seviyesine çıkacak olması ve hala benzinli olup diğer araçlara karşı artısı olduğunu düşünmüyorum.(Tok kapı sesi sevenlerdenseniz orası ayrı tabi.)
Umarım tatmin edici bir cevap olmuştur.( Tucson da beğenmediğiniz ne var dersiniz onu da seve seve yazarım yine.)
İyi forumlar. :D

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
berkay bey c4 ü kullanmadığım için hissettiğiniz hisleri detaylı yazarsanız sevinirim.sürüşü size hayal kırıklığımı verdi.yol rüzgar teker sesi geliyormu.suspansiyonların darbe emişi nasıl sesli çalışıyormu özellikle arka suspansiyon

Hocam @mfs1907 direk her şeyi anlatmış bende şunu demek istiyorum araba yeni değil zaten piyasa da Citroen c4 Picasso isminde yıllardır satılıyor sadece iç mekan birazcık değişmiş mesela kadranlar herkes çok yeni diye beğenebilir ama zaten 2 yıldır Picasso da vardı ki temalarına kadar aynı hatta picasso daki biraz daha büyük. Tabii benim sürdüğüm güzergahta konfor ve yol tutuş kıyaslamak imkansız sadece sürüş hislerinden sessizliğinden filan bahsedebilirim ve benim düşüncem 3008 ile Picasso aynı.

doktorlaz

Asfalt Kurutucu
29 Eki 2016
26
3
595
Merhaba mfs1907 Tuscon da beğenmediğiniz yönler nelerdir. Ben yılda 10-14 bin km arasında yol yapıyorum coğu şehir içi tuscon un yakıt masrafı çok olurmu

mfs1907

Profesör
18 Eyl 2016
112
154
1,235
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhaba mfs1907 Tuscon da beğenmediğiniz yönler nelerdir. Ben yılda 10-14 bin km arasında yol yapıyorum coğu şehir içi tuscon un yakıt masrafı çok olurmu
Tucson un beğenmediğim özelliklerine gelecek olursak. 4 camın otomatik olmayışı , kumandadaki kapı kapama tuşuna basılı tutsanız dahi camların öyle durması , 8" lik ekranın hızlı akü tüketimi , merceksiz uzunlar , geri görüş kamerasının geceleri az bir miktar karıncalanma yapması , ne torpidoda ne başka bir gözde keçe tabanlık olmaması , çoğu yerde kullanılan sert plastik malzeme , çabuk kirlenen deri koltuklar , yükseklik ayarsız yan koltuk , beklediğin hissi sağlamayan direksiyon , 19' ların yol sesi (bunun nedeni de aracın başka hiçbir yerinden ses gelmemesi) ve yakıt tüketimi . Bu yazdıklarım kendim gözlemlediğim ve çok da takılacak şeyler değil kanımca tabi ki yakıt hariç.
Benim eski arabam Toyota corolla verso 2007 idi. 1.6 atmosferik 110hp güce,1385kg ağırlığa sahipti ve yere daha yakındı. Buna rağmen ortalama tüketimim 10.7 idi, sakinde ancak 9 küsürlere erişebiliyordum.
Bu mantıkla 1.6 turbo 177 hp güç , 1685 kg ağırlık ve daha yüksek bir SUV olmasını ele alınca bana makul geldi.
Verilerden bahsedecek olursam.(Rodajın bitmediğini de dipnot düşeyim)
Şehir içi (Adana için) 10 km yi aşmayan kullanımda ve sıkışık trafikte 11lt civarı , 20 km ve üzerinde birden 9.8 , 9.2 lere düşüyor. Hatta şu ilçe yolunun oraları gezip geleyim dediğimde (yaklaşık 33 km) inerken 8.9 idi.

Son düzenleme:

mfs1907

Profesör
18 Eyl 2016
112
154
1,235
İstanbul
Marka
Hyundai
Tucson un beğenmediğim özelliklerine gelecek olursak. 4 camın otomatik olmayışı , kumandadaki kapı kapama tuşuna basılı tutsanız dahi camların öyle durması , 8" lik ekranın hızlı akü tüketimi , merceksiz uzunlar , geri görüş kamerasının geceleri az bir miktar karıncalanma yapması , ne torpidoda ne başka bir gözde keçe tabanlık olmaması , çoğu yerde kullanılan sert plastik malzeme , çabuk kirlenen deri koltuklar , yükseklik ayarsız yan koltuk , beklediğin hissi sağlamayan direksiyon , 19' ların yol sesi (bunun nedeni de aracın başka hiçbir yerinden ses gelmemesi) ve yakıt tüketimi . Bu yazdıklarım kendim gözlemlediğim ve çok da takılacak şeyler değil kanımca tabi ki yakıt hariç.
Benim eski arabam Toyota corolla verso 2007 idi. 1.6 atmosferik 110hp güce,1385kg ağırlığa sahipti ve yere daha yakındı. Buna rağmen ortalama tüketimim 10.7 idi, sakinde ancak 9 küsürlere erişebiliyordum.
Bu mantıkla 1.6 turbo 177 hp güç , 1685 kg ağırlık ve daha yüksek bir SUV olmasını ele alınca bana makul geldi.
Verilerden bahsedecek olursam.(Rodajın bitmediğini de dipnot düşeyim)
Şehir içi (Adana için) 10 km yi aşmayan kullanımda ve sıkışık trafikte 11lt civarı , 20 km ve üzerinde birden 9.8 , 9.2 lere düşüyor. Hatta şu ilçe yolunun oraları gezip geleyim dediğimde (yaklaşık 33 km) inerken 8.9 idi.
Ayrıca şunu da belirteyim otomatik şanzıman vb. gibi nedenlerle garanti iptal olmasın diyorsanız garanti zaten ayrı ayrı verilmiş , yani lpg dönüşümü motor dışındaki parçaları etkilenmemekte. Brc ldi (sıvı sistem lpg) 3 sene motor ve bağlantıların geçtiği yerlere garanti verdiğini söyledi aracı aldığım bayi . Eğer 5 sene garanti tercih edecek olursanız. 2 sene normal 3 sene tüplü binerseniz aracı tamamen 5 sene garantili kullanmış olacaksınız.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım