KAPALI 125.000 TL B Sınıfı Otomatik Ufak Araç Tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emre67z

Elit Apaçi
13 Kas 2017
73
13
970
Merhaba arkadaşlar,
125 Bin tl paramız var.
Şartlarımız HB "B Sınıfı" OTOMATİK sınıfı olan araçlar. Polo,ibiza,i20,clio veya yeni kasa Ford hb(Çok sevdim efsane duruyo)
Dar, bozuk ve yokuşlu yollarda kullanabilmesi adına otomatik araç şart.

125 Bine ikinci el corsa,clio,ibiza alabiliyoruz 2015-2016 model. 60-70 bin km bandında bazende 100 bin.
Aynı zamanda şöyle bir seçeneğimiz var. Engelli üzerine araç satın alabiliyoruz ÖTV Muafiyeti ile.

Sıfır Polo,ibiza,i20,clio araçlar bize 110 bine geliyor. Hatta yeni kasa Focus ve Polo 125 e Zorlarsak Golf belki alınabiliyor.

Sizce nasıl bir yol izlemeliyim.(19 Temmuz) da altın 404 TL idi. paramızla altın almadık. i20 152 di 162 oldu. her gecen gün paramız eriyor.

Eşim Nissan qashqai aldı. Büyük diye kullanamıyor. Bu yüzden ufak bir araç bakıyoruz.

Ekleme:

Arkadaşlar yaşadığım şehir Zonguldak aracı eşiminde kullanmasını istiyorum. Mevcutta 2018 Model Nissan qashqai otomatik aracı var. Zonguldak Türkiye deki en berbat yollara sahip İl diyebiliriz. Dağlık bir mevkide kurulu bir şehir. İnişli çıkışlı yolları mevcuttur ve çarpık kentleşmeden ötürü yollar otopark olarak kullanıldığı için araç kullanımına dar bir alan kalıyor.
Yollar bozuk diye yüksek araç düşüncemiz yok. Bütce ve kullanışlılık(Küçüklük) temel esas olarak.
qashqai ile sürekli yol vermek zorunda kalıyoruz, bu yüzden b sınıfı bir hb gerekli diye umduk. i10 veya yarıs de benim için hayli ufak.
qashqai ile ortalama 8.2 litrelerde geziyoruz şehir içinde.
1.0 motor araçlar acaba bu konuda bizi üzer mi. 50-55 krş yakması problem degil ancak üstü üzebilir.
Saydığım araçlar arasında kalmadım hepsi güzel araçlar aslında farkı da yok bence. (Araçlar ile ilgili arada kalma durumu keşke olsa tercih edebilsek keşke, ama ülkemizde bulduğunu kapmalısın devri yaşanıyor)

Esas konu özetle, Polo aralık ayı geliyormuş, i20 geliyor ancak yakalan alıp +10k ya satmaya çalışıyor onlardan bize sıra gelmiyor. Clio'da sıra vardı ellerindeki araçlar (1,5 Dizel otomatik) +210k. İbiza ile konuşamadım moralım bozulduda. Ford HB ise ocak gibi gelecek dedi. aralıkda sipariş toplayacakmış tanıdık yetkili.

Şimdi ben ikinci el bir otomatik 2015 model arac alıp 125 k vermeli miyim. yoksa ocak ayını bekilip zamlı fiyatlardan engelli üzerine sıfır araç mı almam mantıklı olur.
İkinci el veya 0 olarak alınacaksak da hangi model daha agır basarmalı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

emre67z

Elit Apaçi
13 Kas 2017
73
13
970
Selam Emre. Sen mesaj yazınca başlığa bir baktım ve daha önce de baktığımı hatırladım. O zaman cevap yazmamıştım çünkü işin içinden çıkılması zor bir durumdu. Tabi senin başlığın olduğunu da anlayamamıştım. Şimdi biraz daha kurcaladım fikrim değişmedi. Maalesef 2.el piyasası almış başını gitmiş vaziyette. Zonguldak gibi yerde çift kavrama şanzımana sahip araçları komple unut. En iyisi ıslak tip olanlarıdır ona bu bütçe yetmez. Kuru tip olanlardan da sadece iyi niyet garantisi devam eden vag grubu araçlar olur ama onlarda da fiyat olarak en uygun modellerden olan Fabia bile almış başını gitmiş. Zonguldak gibi bir yer için kullanım şartlarını, senin beklentilerini ve fazla yıpranmamış araç ihtiyacını kombine ettiğimizde maalesef bu piyasada fazla araç kalmıyor geriye.

Bu noktada yapabileceğin 3 şey var;

Engelli indirimini kovalayabilirsin. Bundan bahsetmişsin, sıkıntılı durumlar olabilir demişsin ama bu konuya pek vakıf olmadığım için bir şey diyemiyorum. Yinede illa araç değiştireceğim diyorsan buradan devam et derim.

Güncel aracına bir şekilde alışıp, uyum sağlayıp eşinle beraber devam edebilirsin.

Söylemiş olduğun fiyat aralığında, otomatik, Zonguldak yollarında sağlam olabilecek, nispeten az yakabilecek, satışında da sıkıntı çıkarmayacak, olabildiğince düşük km'de bulunabilecek görebildiğim bir Nissan Micra var.

Selam Cenk, Anladığım kadarı ile sen CVT şanzıman al diyorsun zonguldak yollarında. qashqai de CVT ancak değişik huyları var. meşhur yokuşlarımız da kararsızlıkları beni benden alıyor. girilen yokuşta arkadakinden küfür yemeden nadir çıkıyorsun. Ya da yokuşa girerken pedala 4/3 basacaksın. bağıra bağıra çıkacaksın bu seferde yanınki CTV bilmeyenden acemi muamelesi görüyorsun. Nissan mikrayı "Otomobil Günlekerim" kanalından duymuştum bir kaç yıl önce,düşük modelli ve km'li araçları hayli para ediyordu.Farklı bir potansiyeli var piyasada. Önerdiğin araç yeni kasa olarak mı? 1,0 benzinli. (Keşke 1,3 benzinli 160 beygirlik motoru koysalarmış otoban faresi olurmuş araç.) İşin espirisi bir kenara mikra bakmadım Nissandan soğuduk qq dan sonra. piyasaya bakacam bir ne alemde araçlar. Eski kasa yapılı bana küçük kalır gibi geliyor onuda düşünmem lazım maalesef.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Selam Cenk, Anladığım kadarı ile sen CVT şanzıman al diyorsun zonguldak yollarında. qashqai de CVT ancak değişik huyları var. meşhur yokuşlarımız da kararsızlıkları beni benden alıyor. girilen yokuşta arkadakinden küfür yemeden nadir çıkıyorsun. Ya da yokuşa girerken pedala 4/3 basacaksın. bağıra bağıra çıkacaksın bu seferde yanınki CTV bilmeyenden acemi muamelesi görüyorsun. Nissan mikrayı "Otomobil Günlekerim" kanalından duymuştum bir kaç yıl önce,düşük modelli ve km'li araçları hayli para ediyordu.Farklı bir potansiyeli var piyasada. Önerdiğin araç yeni kasa olarak mı? 1,0 benzinli. (Keşke 1,3 benzinli 160 beygirlik motoru koysalarmış otoban faresi olurmuş araç.) İşin espirisi bir kenara mikra bakmadım Nissandan soğuduk qq dan sonra. piyasaya bakacam bir ne alemde araçlar. Eski kasa yapılı bana küçük kalır gibi geliyor onuda düşünmem lazım maalesef.
Japon araçlarına aşina arkadaşlar cvt'nin çalışması konusunda daha detaylı bilgi verecektir ama benim cvt şanzımanlı araç önerim biraz da bütçen ve piyasa durumundan kaynaklı zorunluluk gibi oldu. Tek kavramalı, çift kavramalı, tam otomatik ve cvt.. Genel olarak alabileceğin şanzıman türleri bunlar. Zonguldak için en ideali tam otomatik şanzımanlı araçlar. Ardından da cvt geliyor. Bunları öneriyor olmamda ki sebep Zonguldak şartlarında vites geçişleri sırasında aracı silkelemeyen ve nispeten sağlam kalabilecek şanzımanlar olmasından kaynaklı. Buranın yokuşlu yollarında şikayet ettiğin kararsızlık konusunda minimum sorun çıkaracak şanzımanlar ancak en yeni nesil tam otomatikler olur. Bunlar da Peugeot'da kullanılan eat6 ve Focus'larda kullanılan yeni 8 ileri tam otomatik v.b şanzımanlardır. Ama onlara 2.elde bütçe yetmiyor maalesef. Sahip olduğun bütçeye de ancak 1.2 Micra'lar bulunuyor. 1.0'lara çıkıldığında fiyat artıyor.

Bir diğer alternatif ise 2015-2016 civarı 1.4 atmosferik Corsa'lar olabilir. 2016 modele kadar 5 ileri tam otomatik kullanmışlar. 2016'dan sonra ise 6 ileri tam otomatiğe geçmişler. 2016 ve yukarısına bütçe yetmeyebilir. Yinede bir araştırırsın. Eğer sana uygunsa bu araç Micra'ya göre seni biraz daha mutlu edebilir. Ama yakıt tüketimi tam otomatik şanzıman ve atmosferik motor birleşiminden dolayı küçük sınıf bir araç gibi olmayabilir. Bir ihtimal 8-8.5 arasını görebilir Zonguldak'ta. @Tb96 daha bilgili Opel'ler konusunda. O da yardımcı olabilir.

Bunlar haricinde 125 bin liraya nispeten yüksek km'li B segment araç da önerilir ama geçmişini bildiğin, temiz bir suv araçtan inip geçmişinden emin olamayacağın, nispeten yüksek km'li B segment araca kadar inmek pek mantıklı değil. Bu riski alıp daha fazla yıpranmış araçlara bineceğime Corsa, Micra ikilisine doğru yönelirdim. Yahut ilk mesajımda belirttiğim üzere qq ile devam ederdim veya engelli indirimiyle sıfır araç alırdım.

emre67z

Elit Apaçi
13 Kas 2017
73
13
970
Japon araçlarına aşina arkadaşlar cvt'nin çalışması konusunda daha detaylı bilgi verecektir ama benim cvt şanzımanlı araç önerim biraz da bütçen ve piyasa durumundan kaynaklı zorunluluk gibi oldu. Tek kavramalı, çift kavramalı, tam otomatik ve cvt.. Genel olarak alabileceğin şanzıman türleri bunlar. Zonguldak için en ideali tam otomatik şanzımanlı araçlar. Ardından da cvt geliyor. Bunları öneriyor olmamda ki sebep Zonguldak şartlarında vites geçişleri sırasında aracı silkelemeyen ve nispeten sağlam kalabilecek şanzımanlar olmasından kaynaklı. Buranın yokuşlu yollarında şikayet ettiğin kararsızlık konusunda minimum sorun çıkaracak şanzımanlar ancak en yeni nesil tam otomatikler olur. Bunlar da Peugeot'da kullanılan eat6 ve Focus'larda kullanılan yeni 8 ileri tam otomatik v.b şanzımanlardır. Ama onlara 2.elde bütçe yetmiyor maalesef. Sahip olduğun bütçeye de ancak 1.2 Micra'lar bulunuyor. 1.0'lara çıkıldığında fiyat artıyor.

Bir diğer alternatif ise 2015-2016 civarı 1.4 atmosferik Corsa'lar olabilir. 2016 modele kadar 5 ileri tam otomatik kullanmışlar. 2016'dan sonra ise 6 ileri tam otomatiğe geçmişler. 2016 ve yukarısına bütçe yetmeyebilir. Yinede bir araştırırsın. Eğer sana uygunsa bu araç Micra'ya göre seni biraz daha mutlu edebilir. Ama yakıt tüketimi tam otomatik şanzıman ve atmosferik motor birleşiminden dolayı küçük sınıf bir araç gibi olmayabilir. Bir ihtimal 8-8.5 arasını görebilir Zonguldak'ta. @Tb96 daha bilgili Opel'ler konusunda. O da yardımcı olabilir.

Bunlar haricinde 125 bin liraya nispeten yüksek km'li B segment araç da önerilir ama geçmişini bildiğin, temiz bir suv araçtan inip geçmişinden emin olamayacağın, nispeten yüksek km'li B segment araca kadar inmek pek mantıklı değil. Bu riski alıp daha fazla yıpranmış araçlara bineceğime Corsa, Micra ikilisine doğru yönelirdim. Yahut ilk mesajımda belirttiğim üzere qq ile devam ederdim veya engelli indirimiyle sıfır araç alırdım.
qq ile devam etme olmayacak, eşim kullanmıyor hiç. bir soğuma gelir ya o tarz bir durum söz konusu. arabadan uzaklassın istemiyorum.
benlik problem yok 130 viraj performansı güzel çünkü kanın çekiliyor virajda, bastıkça içeri süzülüyor lastikler ve basınçlar bir tık daha iyi olsa dahada hızlı girilirdi. İleride ev gibi bir yatırım olursa satılır peşinat olur o zamana kadar ailesinde duracak araç. Onunda seveceği görsellikde güzel bir araç bakınıyoruz.
max bütce 145k şuan ikinci elde. sıfırda şartlar zorlanır biraz daha

emre67z

Elit Apaçi
13 Kas 2017
73
13
970
Hocam eline sağlık. fiyat listesinde adı yazmıyor ancak tahminimce 155 bin tl lik bir fiyatı vardır. fabianın ikinci eline 148 bin verilir mi diyorum arabadan anlamayan pek ilgisi olmayan eşim bile sıfırını alalım bulursak diyor.

İ20 İse bilmediğim bir araç. aşırı boş bir araç. cliodan boş gibi geldi. Düştük bir derde hayırlısı olur inşallah

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Hocam eline sağlık. fiyat listesinde adı yazmıyor ancak tahminimce 155 bin tl lik bir fiyatı vardır. fabianın ikinci eline 148 bin verilir mi diyorum arabadan anlamayan pek ilgisi olmayan eşim bile sıfırını alalım bulursak diyor.

İ20 İse bilmediğim bir araç. aşırı boş bir araç. cliodan boş gibi geldi. Düştük bir derde hayırlısı olur inşallah

Bu arabalara bu paralar verilmez.

B sınıflarında aşırı fiyat artışı yapıldı, takip ettiğim ilanlar satılmıyor. Birkaç yaşında bu tip araçlara 130-140-150 bin liralar verilmemeli diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

emre67z

Elit Apaçi
13 Kas 2017
73
13
970
Bu arabalara bu paralar verilmez.

B sınıflarında aşırı fiyat artışı yapıldı, takip ettiğim ilanlar satılmıyor. Birkaç yaşında bu tip araçlara 130-140-150 bin liralar verilmemeli diye düşünüyorum.
Bu konuda insanların bilinçlenmesi gerekli, 2015 model otomatik araçlara 130-140 bin fiyatlar isteniyor. biliçlendirsek güzel konu başlığı acılsa bile faydası olur. eskisi gibi bulduğunu tut, tutabildiğini direk al devri bitiyor gibi. inşallah biter. bayilerde pazarlık şansı kalmamış. aksine seramik kaplama, rüzgarlık vs vs diye +2k çakıyorlar araçlara zorunlu tutuyorlar bide. neyse darlandım yine sağol bilgilendirme için

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
max bütce 145k şuan ikinci elde.
1.2 tsi comfortline önceki kasa Polo'lar yetkili servis bakımlı ve iyi niyet garantisi devam ettiği sürece tercih edilebilir.
Daha önce önerdiğim gibi 1.4 atmosferik Corsa olabilir. Bu paraya 6 ileri otomatik şanzımanlı modeller mevcut.
Tam otomatik şanzımanlı 1.2 turbo motorlu 308 de tek tük bulunabiliyor bu fiyatlara. Boyut olarak öyle ahım şahım büyük değil.
Son olarak da 1.2 veya 1.0 turbo Fabia yetkili servis bakımlı şekilde bulunabiliyor.

Bana sorarsan bu paraya B segment almam. İlla alacaksam 308 falan kovalarım ya da engelli indirimiyle sıfıra niyetlenirim. Yok illa B segment 2.el alacağız diyorsan şunu tercih ederdim.

DeepSky

Profesör
6 Eki 2016
73
76
1,010
Marka
Porsche
Engelli aile büyüklerinden biri olsun, örnek baba. 3 cocuğu var.
en büyük çocuk aldı örnek aracı, 2 kardeş muvafakatname veriyor araç tek kişinin üzerine ruhsatta işleniyor. tabi tescil tarihinden 5 yıl geçmedikce satılamaz diye ibare buluyor.

Burada ki problem aile bireylerinden muvafakatname vermeyen çıkarsa araça ortak olmuş oluyor. Aile bağları kuvvetli ise düşünün derim.
Ayrıca araç alırken de kardeşlerin rızası göz önünde tutuluyor, mahkemeden araç alımı için izin sırasında 2 kardeşten muafakatname isteniyor.
engelli vefat ettiğinde ruhsat işleri için tekrar isteniyor.
Örnek, yakınımızın başına geldi. annesi üzerine(Baba vefat etmiş) aldıkları araç, vardı. anneleri sağken kardeşlerden(3 kardeşler) biri vefat etti ve hak kardeşlerinin eşine geçti.
anne vefat edince ruhsat işlemleri için yengeleri(Gelin) muvafakatname vermek istemedi ve araca ortak oldu. Bunun ispatida yapılamamaktadır.
Mahkeme miras olarak görür. Araç benim diyemezsiniz, araç engellinindir, parayı verenin söz hakkı yoktur.
alacak olanlar bunu düşünerek hareket etsinler.
Bizim durum kısaca şöyle
Araç teyzemin üzerine Vasisi benim (%92 raporlu Alzheimer ) Eşi yok tek çocuğu var oda bekar.
Teyzem hastalığın son evresinde olduğu için sormuştum Vefat ederse süreç nasıl işliyor diye

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen

Hocam sıfırı 155 olan arabanın ikinci eline değil 148 vermek 130 bile düşündürür fakat Bayilerde otomobil Bulamazsınız zaten 2.eldeki fiyatların sebebi de bu. İlanı da her fabia ilanına bakarak atmadım örnek olarak attım daha iyilerini bulabilmeniz mümkün.
Bence i20 yerine Fabia alın hem daha dolu hem de geniş güzel derli toplu bir otomobil. İ20 fiyat olarak daha uyguna bulunabildiği için alternatif olarak attım. Onun da üzeceğini düşünmüyorum.

Siz küçük otomobil istediğiniz için B segmenti öneriyorum. Şimdi C önersem Qashqai den ölçü olarak bir farkı zaten kalmayacak
Qashqai: 431cm uzunluk, 178cm genişlik
Egea: 453cm uzunluk, 179cm genişlik
Yani Qashqai segmentinde zaten kompakt bir otomobil

Son düzenleme:

emre67z

Elit Apaçi
13 Kas 2017
73
13
970
Bizim durum kısaca şöyle
Araç teyzemin üzerine Vasisi benim (%92 raporlu Alzheimer ) Eşi yok tek çocuğu var oda bekar.
Teyzem hastalığın son evresinde olduğu için sormuştum Vefat ederse süreç nasıl işliyor diye
Hocam sizin bir hak sahipliğiniz bulunmaz vefat(allah gecinden versin) durumunda. araç kuzeninizin üzerine işlenir ruhsatta. aranız iyise problem yok tabi. aynı şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

emre67z

Elit Apaçi
13 Kas 2017
73
13
970
Polonun ikinci eline 145 bin verdirenler utansın ya :)
Birde görsen satıcı değiller sanki, zevkine koymuş plakadan anlıyorsun aracı yeni aldığını(yeni seriye geçildi Allah'dan da ) memnuniyetsiz cevaplar konuşmalar. 158 bin sıfırı varken(kağıt üzerinde) 145 bine 3-5 yaşındaki arabalara paralar istemek birde piyasası bu dize keriz yerine koymak. Gün gelir devran döner diyorum, dahada artıyor bu kendini akıllı sanan salaklar kazanıyor ona yanıyorum

emre67z

Elit Apaçi
13 Kas 2017
73
13
970
Hocam sıfırı 155 olan arabanın ikinci eline değil 148 vermek 130 bile düşündürür fakat Bayilerde otomobil Bulamazsınız zaten 2.eldeki fiyatların sebebi de bu. İlanı da her fabia ilanına bakarak atmadım örnek olarak attım daha iyilerini bulabilmeniz mümkün.
Bence i20 yerine Fabia alın hem daha dolu hem de geniş güzel derli toplu bir otomobil. İ20 fiyat olarak daha uyguna bulunabildiği için alternatif olarak attım. Onun da üzeceğini düşünmüyorum.

Siz küçük otomobil istediğiniz için B segmenti öneriyorum. Şimdi C önersem Qashqai den ölçü olarak bir farkı zaten kalmayacak
Qashqai: 431cm uzunluk, 178cm genişlik
Egea: 453cm uzunluk, 179cm genişlik
Yani Qashqai segmentinde zaten kompakt bir otomobil

Örnek, qq da ön taraf gözükmüyor camurluklar yok. keskin bir viraj dönerken eğilip bakmanız lazım araç geliyor mu diye. A Sütünları bir karış arabanın. ön tarafı çok gereksiz heybetli bir araç. Eşim hakimiyet kuramıyor maalesef.
b sınıfı HB'lerde daha hakım olunabiliyor, sözde yüksek araba daha iyi derler ama bu kısıma qq sokamayız. 2018 nisan mayıs ayında fiyat artışı baş gösterdi malumunuz o zaman elde kalmış bir araç görünce zam yememiş fiyattan yapıştık aldık bir hevesle ancak pişman olduk desek yeridir. 156 bine nisanda aldık haziran ayında fiyatı 200k bandına sonra vergi dilimine girdiği için 230k bandına taşındı. O zamanda bu lanet kurdan ötürü maddi yönden iyi ama manevi yönden kötü bir tercih yaptığımızı anladık. Forumda ki arkadaşlar bilir az ağrıtmadım başlarını. şimdide buna benzer bir şey olsun istemiyorum. Durumun özeti bu aslında

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Hocam Taksi olarak birkaç kez bindim haklısınız qq o konuda biraz sıkıntılı.
Sizin anlattığınızı ben çok iyi anladığımı düşünüyorum. Yerinizde olsam direk Fabia alırım. Siz içine de bir oturup bakın bence seveceksiniz. DSG arıza potansiyeli biraz daha yüksek bir şanzıman fakat son serilerde daha iyi deniyor. Farzedelim ki sorun çıkardı canınız sağolsun 100 küsür Bin TL ler verip birkaç bin tl den kaçmamak lazım diye düşünüyorum. Burada sizin mutluluğunuz daha önemli

Siz bayilerle bir kez daha görüşün bence. Bakın araç var mı. Benim bildiğim yok. Eğer beklemek de istemiyorsanız sıfır gibi temiz bir 2.el alın geçin derim

emre67z

Elit Apaçi
13 Kas 2017
73
13
970
Hocam Taksi olarak birkaç kez bindim haklısınız qq o konuda biraz sıkıntılı.
Sizin anlattığınızı ben çok iyi anladığımı düşünüyorum. Yerinizde olsam direk Fabia alırım. Siz içine de bir oturup bakın bence seveceksiniz. DSG arıza potansiyeli biraz daha yüksek bir şanzıman fakat son serilerde daha iyi deniyor. Farzedelim ki sorun çıkardı canınız sağolsun 100 küsür Bin TL ler verip birkaç bin tl den kaçmamak lazım diye düşünüyorum. Burada sizin mutluluğunuz daha önemli

Siz bayilerle bir kez daha görüşün bence. Bakın araç var mı. Benim bildiğim yok. Eğer beklemek de istemiyorsanız sıfır gibi temiz bir 2.el alın geçin derim
Bayilere numara bıraktım birde yağlı müşteri profili çizdim. qq ile cam plazaların önüne kadar girdim. fayanslara çıkardım ön lastikleri o derece. Konuştuk herkes elindeki aracı en yakın gelecek aracı önerdi. Örnek ford ecosport satayım dedi, ww t-roc dedi (engelliden) durdum gösterdim qq var biz hanıma küçük araç arıyoruz diye. fiesta/polo lazım dedim. bir ilgi bir alaka süper. meslekler soruluyor vs vs daha bir ilgi alaka. öyle bir bağ kurdum cumartesi 1 hafta olacak bayilere gideli arayacacaz soracaz. nasıl dönüşler olarak burayada yazarım arayışı olan arkadaşlar faydalanır

Hocam birde fabia aldık diyelim, o araçla ben max yaparsam yapayım 30bin km anca yaparım. 2 yılda sonra satarız zaten o yüzden dsg problemli diye bakmıyorum. ayrıca 30 bin km içersinde de arıza çıkartırsa vay haline o da nazarlık olsun napalım.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Bayilere numara bıraktım birde yağlı müşteri profili çizdim. qq ile cam plazaların önüne kadar girdim. fayanslara çıkardım ön lastikleri o derece. Konuştuk herkes elindeki aracı en yakın gelecek aracı önerdi. Örnek ford ecosport satayım dedi, ww t-roc dedi (engelliden) durdum gösterdim qq var biz hanıma küçük araç arıyoruz diye. fiesta/polo lazım dedim. bir ilgi bir alaka süper. meslekler soruluyor vs vs daha bir ilgi alaka. öyle bir bağ kurdum cumartesi 1 hafta olacak bayilere gideli arayacacaz soracaz. nasıl dönüşler olarak burayada yazarım arayışı olan arkadaşlar faydalanır

Hocam birde fabia aldık diyelim, o araçla ben max yaparsam yapayım 30bin km anca yaparım. 2 yılda sonra satarız zaten o yüzden dsg problemli diye bakmıyorum. ayrıca 30 bin km içersinde de arıza çıkartırsa vay haline o da nazarlık olsun napalım.
Aynen öyle Hocam arızayı bu kadar dert etmemek lazım nasip meselesi.
O zaman siz bayilerden alacağınız son dönüşlere göre bir kez daha düşünürsünüz. Bizi de bilgilendirirsiniz mutlaka faydası dokunacaktır.
Bazen bayilerde sürpriz araçlar olabiliyor. Sipariş veren vazgeçiyor vs. Bakarsınız güzel bir fırsat denk gelir sıfır alırsınız

ilhamitekin

Düz Yol Gazcısı
12 Haz 2019
24
2
145
30
Hocam Punto alın punto hem ucuz hem donanımlı hemde keyifli şahsen kullanıyorum :) en büyük dezavantajı 77 linkleri hızlanmada yavaş kalıyor

emre67z

Elit Apaçi
13 Kas 2017
73
13
970
Hocam Punto alın punto hem ucuz hem donanımlı hemde keyifli şahsen kullanıyorum :) en büyük dezavantajı 77 linkleri hızlanmada yavaş kalıyor
Hocam ucuz da? 2011/2012 leri otomatik 100k içi sızlar insanın. benzinliler 80-85 k. Devamı olmayan bir araç. piyasa da yeri yurdu var ama. 100k verip punto aldım demek akıl sağlığı işmidir bilemedim. Malum sitede fotoğraflarına baktımda, iç tasarımı alıp dobloya komuşlar sonraki yıllarda. enişte arabası resmen. mangal kömürü kokuyor içi buram buram

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım