KAPALI 130 bin lira SUV

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan sputnik
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sputnik

Üye
5,484
Selam herkese.
Bir arkadaş 130 bin lira üst limitli SUV bakıyor.

Kriterler:
Model: En düşük 2010 dedi ama 2011-2012 veya üstü olması daha iyi
Yakıt: Öncelik dizel ama benzinde olabilir
Şanzıman: Otomatik
Çekiş: 4x2, 4x4 fark etmez
Km: Üst limit 170 bin demişti ama 150 bin üstü önerme taraftarı değilim

Araç genelde İstanbul'da olacağı için pickup düşünmüyor, park sorunu vb. nedenlerden. Zaman zaman hafif arazide kullanılacak (Artvinli, o taraflarda kullanacak, yaylada vb. Accent bile rahat çıkıyormuş gittiği yere). Marka takıntısı yok (ama Ssangyong'da istemedi :)), geçmişte yumurta kasa Accent, ilk kasa Honda City, Countryman gibi farklı araçlar kullandı.

Ben ilk olarak 2011 2.0dci 4x4 xtrail önerdim, bir bakayım dedi. Bunun dışında Crv geldi aklıma. Sizlerinde görüşlerini bekliyorum. Anladığım kadarıyla B suv istemiyor ve arazide sorun olabilecek (alt sürtme vs.) şehir suvlerinden istemiyor.

Duster, Captur, Mokka falan ilgi alanında değil.

Son düzenleme:
Şu an 2008 X-trail kullanıyoruz, 65 bin km'de çok memnunuz. Bundan önce 4 tane CRV'miz oldu onlardan da memnunduk fakat x-trail gerçekten zevkli bir araba ve fazla ilgi görmediğinden fiyatları piyasaya göre gerçekten makul durumda. Eğer araçla ilgili spesifik bir soru sormak isterseniz cevaplayabilirim.

Yakıt ve vergi konusunu bilmediğim için alttaki ilan, onun haricinde kadjar, freemont da bakılabilir
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...okee-2.8-crdi-hatasiz-boyasiz-596845700/detay
Hocam 2.8 gereksiz mtv olur düşüncesindeyim ama ileteyim.

Santa Fe dedi aslında ama uzun yıllardır sıfırı olmayan araç, ne kadar mantıklı bilemedim. Aslında sık araç değiştirmiyorlar.

O fiyata alınabilecek dizellerde otomatik yok, son 3 yılda var onlarda 200 bin civarında. Benzinlilerde iyi yakıyor, yoksa ben de beğeniyorum Subaruları.

Şu an 2008 X-trail kullanıyoruz, 65 bin km'de çok memnunuz. Bundan önce 4 tane CRV'miz oldu onlardan da memnunduk fakat x-trail gerçekten zevkli bir araba ve fazla ilgi görmediğinden fiyatları piyasaya göre gerçekten makul durumda. Eğer araçla ilgili spesifik bir soru sormak isterseniz cevaplayabilirim.
Üstteki ilanı paylaştım arkadaşımla, ne diyecek bilmiyorum. Eğer ilgilenirse rahatsız ederiz o zaman. :) Teşekkürler.

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-platinium-premium-7-x-tronic-595608335/detay

Attığım xtrail ilanına karşılık bunu sordu.

@MAGİRUSS bunlar hakkında bilgin var mı? Nissan'ın xtronicleri sorunlu diyenler var, tek bildiğim o.
Bildiğimiz cvt şanzıman bir kaç yerden bozulduğunu duymuştum fakat düşük km'de sorun çıkaracağını pek sanmam yukardaki ilanın km'si muazzam fazla, ben olsam bir eski 2.0 dizel olanını alırım hem arazisi daha kuvvetli hem de şanzıman tork konvertörlü ve ikisini de deneyimlediğim için eski kasa için daha zevkli diyebilirim. Eğer ilgilenirse kendi aracımızı satma gibi bir niyetimiz var, özelden ulaşabilirsiniz bilgiler için...

Son düzenleme:
Bildiğimiz cvt şanzıman bir kaç yerden bozulduğunu duymuştum fakat düşük km'de sorun çıkaracağını pek sanmam yukardaki ilanın km'si muazzam fazla, ben olsam bir eski 2.0 dizel olanını alırım hem arazisi daha kuvvetli hem de şanzıman tork konvertörlü ve ikisini de deneyimlediğim için eski kasa için daha zevkli diyebilirim. Eğer ilgilenirse kendi aracımızı satma gibi bir niyetimiz var, özelden ulaşabilirsiniz bilgiler için...
Üstte attığım xtraila da sıcak değil gibiydi ama sorarım. Diğer markaların cvtleri gibi değil diyorlar. Nissan cvt sorunu (pulsar, micra, kaşkay'da) çok okudum internette, ondan dolayı sormuştum. Xtrail olacaksa önceki kasa 2.0dci 4x4 en mantıklısı sanırım.

Mpv lere ne dersiniz Picasso, Cmax tarzı çok yeni modelleri bu paraya bulunur
İlgileneceğini sanmıyorum ama paylaşacağım. Önceden kullandıkları araçlarda hacim olarak önerdikleriniz gibi değildi, büyük suv isteme nedenleri tamamen zevkine, ihtiyaçtan değil.

B-Suv istememesinin nedeni hacim yetersizliği mi yoksa tiplerini mi beğenmiyor ? Ben genelde hiç sevmem başlıkla alakalı olmayan tavsiyeler vermeyi ama hacimsel anlamda sığmama gibi bir durum olmayacaksa gırtlak dolu 1.5 dizel tam otomatik 4x4 Cx3'ü alır geçerim. Henüz 5-6 bin km'de üstelik.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-sky-d-awd-power-sense...full-595414488/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...yarinda-enfulu-dizel-otomatik-596153370/detay
Sığmamaktan ziyade zevk meselesi B istemiyorlar, büyük araç bakıyor. Gözü Navara, Amarok gibi araçlarda ama MTV'den dolayı soğuttum bir güzel :). Hem pickupların konforu SUV gibi olmaz hem de kamyonet olarak işleniyor falan uğraşmaya gerek yok diye.

Başlığa yazılan tüm önerileri paylaşıyorum. Bende Kia Niro önerdim aslında hem hybrid (aslında Hyundai/Kia grubu hibrit araçların bataryaları için olumsuz yorumlar okudum ama...) hemde sıfır veya sıfır gibi bulabilir diye ama bakalım.
Bahsettiği arazileri görmedim bilmiyorum ama yumurta kasa Accent sorunsuz çıkıyorsa çoğu araç çıkabilir herhalde. Zaten arkadaşta benim tarafımdan 4x4'e boğulunca 4x2 daha iyi olmaz mı demeye başladı. 4x4 ihtiyacı olan bir bölge değil herhalde.

Son düzenleme:
Hacimle ilgili B istemiyorlar, ama sığmamaktan ziyade zevk meselesi büyük araç bakıyor. Gözü Navara, Amarok gibi araçlarda ama MTV'den dolayı soğuttum bir güzel :). Hem pickupların konforu SUV gibi olmaz hem de kamyonet olarak işleniyor falan uğraşmaya gerek yok diye.
Pick up'lar zaten dizel bile olsa cayır cuyur yakar. 10 litre altını zor görür ki mazot 6.30 lira oldu. Dizel araç kullanmasının da bir anlamı kalmaz. Zaten dediğin gibi suv'lar hep binek platform üzerine üretiliyor. Pick up'lar konfor konusunda çok aşama kaydetti ama suv kadar olacağını ben de düşünmüyorum. Arkadaşını ikna edebiliyorsan bence bir kez daha konuş hocam. Büyük araç hevesi için 100 bin km üstü araçlara bu kadar para verip bir de arızasıyla, ağır bakımlarıyla uğraşmak yorar. Zaten servisler açmış kucağını öpecek adam arıyorlar bu döviz artışlarıyla. İşlevsel olarak işini görebilecek, aynı zamanda da masraf açmayacak her araç onun da yararına olabilir. Hayırlısı diyelim :)

Makyajlı versiyonu eylülde gelecek onların fiyatları fazla gelmesse daha mantıklı olur

Bahsetti makyajlandı Tucson diye, makyajlı hâlini daha çok beğenmiş ama sıfırı 200 küsur bin liraymış otomatik elite plusın. 130-140 bin liraya bulunabiliyor ikinci elde. Kasım'da belki daha da düşer makyajlılar ikinci ele geleceği için dedi aslında ama dövizdeki oynaklık falan derken düşeceğini hiç sanmıyorum, hatta yükselir.

Örnek ilan bunu attı: https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ai-tucson-1.6t-gdi-elite-plus-597578268/detay
Bu tüketimle vallahi ben olsam bakmazdım ama... :D İstanbul içi rahat 10.5-11'i var bunun.

Bahsetti makyajlandı Tucson diye, makyajlı hâlini daha çok beğenmiş ama sıfırı 200 küsur bin liraymış otomatik elite plusın. 130-140 bin liraya bulunabiliyor ikinci elde. Kasım'da belki daha da düşer makyajlılar ikinci ele geleceği için dedi aslında ama dövizdeki oynaklık falan derken düşeceğini hiç sanmıyorum, hatta yükselir.

Örnek ilan bunu attı: https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ai-tucson-1.6t-gdi-elite-plus-597578268/detay
Bu tüketimle vallahi ben olsam bakmazdım ama... :D İstanbul içi rahat 10.5-11'i var bunun.
15

Selam herkese.
Bir arkadaş 130 bin lira üst limitli SUV bakıyor.

Kriterler:
Model: En düşük 2010 dedi ama 2011-2012 veya üstü olması daha iyi
Yakıt: Öncelik dizel ama benzinde olabilir
Şanzıman: Otomatik
Çekiş: 4x2, 4x4 fark etmez
Km: Üst limit 170 bin demişti ama 150 bin üstü önerme taraftarı değilim

Araç genelde İstanbul'da olacağı için pickup düşünmüyor, park sorunu vb. nedenlerden. Zaman zaman hafif arazide kullanılacak (Artvinli, o taraflarda kullanacak, yaylada vb. Accent bile rahat çıkıyormuş gittiği yere). Marka takıntısı yok (ama Ssangyong'da istemedi :)), geçmişte yumurta kasa Accent, ilk kasa Honda City, Countryman gibi farklı araçlar kullandı.

Ben ilk olarak 2011 2.0dci 4x4 xtrail önerdim, bir bakayım dedi. Bunun dışında Crv geldi aklıma. Sizlerinde görüşlerini bekliyorum. Anladığım kadarıyla B suv istemiyor ve arazide sorun olabilecek (alt sürtme vs.) şehir suvlerinden istemiyor.

Duster, Captur, Mokka falan ilgi alanında değil.
jeep cherokee düşünebilir.
dodge nitro olabilir
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...iz-gorundugu-gibi-dodge-nitro-594832856/detay

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...