KAPALI 130 bin lira SUV

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan sputnik
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sputnik

Üye
5,484
Selam herkese.
Bir arkadaş 130 bin lira üst limitli SUV bakıyor.

Kriterler:
Model: En düşük 2010 dedi ama 2011-2012 veya üstü olması daha iyi
Yakıt: Öncelik dizel ama benzinde olabilir
Şanzıman: Otomatik
Çekiş: 4x2, 4x4 fark etmez
Km: Üst limit 170 bin demişti ama 150 bin üstü önerme taraftarı değilim

Araç genelde İstanbul'da olacağı için pickup düşünmüyor, park sorunu vb. nedenlerden. Zaman zaman hafif arazide kullanılacak (Artvinli, o taraflarda kullanacak, yaylada vb. Accent bile rahat çıkıyormuş gittiği yere). Marka takıntısı yok (ama Ssangyong'da istemedi :)), geçmişte yumurta kasa Accent, ilk kasa Honda City, Countryman gibi farklı araçlar kullandı.

Ben ilk olarak 2011 2.0dci 4x4 xtrail önerdim, bir bakayım dedi. Bunun dışında Crv geldi aklıma. Sizlerinde görüşlerini bekliyorum. Anladığım kadarıyla B suv istemiyor ve arazide sorun olabilecek (alt sürtme vs.) şehir suvlerinden istemiyor.

Duster, Captur, Mokka falan ilgi alanında değil.

Son düzenleme:

Önceki sayfada @Cenk hocamda önermişti bu aracı. Paylaştım arkadaşla beğendi aslında ama istediği araç tipi değil sanırım ki bugün yine Tucson demeye başladı. :)

Söylediğiniz araçlar 8 yaş civarında ve yıllık 4000 lira mtvsi var. :)

Son düzenleme:
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...okee-2.0-td-9atx-limited-awd-597247785/detay/

Cherokeelerede bakılabilir ...

Sıfır km XV 'de düşünülebilir , Belki ikinciel Forester .
c54a13955c408925a03440c67f7eb84e.jpg

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...okee-2.0-td-9atx-limited-awd-597247785/detay/

Cherokeelerede bakılabilir ...

Sıfır km XV 'de düşünülebilir , Belki ikinciel Forester .
c54a13955c408925a03440c67f7eb84e.jpg

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araç yeni olunca 1.6'nın üstündeki araçların yıllık vergisi zorlayıcı oluyor maalesef.
XV'ye de sıcak bakacağını sanmıyorum. Konuştuğumuz araçlar hep turbo beslemeliydi.
Foresterları ilk neslinden beri severim, son kasalarda yakıt tüketimi de eskiye oranla ciddi olarak düşmüş (eskiden veriler şehir içi için 11, 12 lireydi son kasalar için 8 diyor) ama gidipte 2.0 mtvsine katlanmazdım sanırım, arkadaşında katlanmak isteyeceğini sanmıyorum.

Tucson arazi yapılacak araç değil ama hafif arazi demişsiniz.Ben CRV önerecektim ama karar verilmiş anladığım kadarıyla.

2018 Tucsonlar Alman otomobillerine benzetilmeye çalıştı,Hyundai sevenler genelde beğenmedi arabayı.Eğer Tucson'a karar verdiyse yoğun trafikte 14-15 ortalama 11-12 litreyi gözden çıkarmalı.

Yakıtı hariç,kusursuz işlevsellik aracı.

Tucson arazi yapılacak araç değil ama hafif arazi demişsiniz.Ben CRV önerecektim ama karar verilmiş anladığım kadarıyla.

2018 Tucsonlar Alman otomobillerine benzetilmeye çalıştı,Hyundai sevenler genelde beğenmedi arabayı.Eğer Tucson'a karar verdiyse yoğun trafikte 14-15 ortalama 11-12 litreyi gözden çıkarmalı.

Yakıtı hariç,kusursuz işlevsellik aracı.
Bu kadar çok yakmasının nedeni 1.6 177 hp ve 4x4 mü? Bir de uzun yolda ne kadar yakıyor?

Bu kadar çok yakmasının nedeni 1.6 177 hp ve 4x4 mü? Bir de uzun yolda ne kadar yakıyor?

Hayır bu kadar çok yakmasının nedeni aracın ağırlığı ve dolayısıyla 1.6'nın da yetersiz kalması.Ben 1.6 atmosferik 132 hp ve 4x2 kullanıyorum,bu haliyle bu kadar yakıyorsa 177 bg'i düşünemiyorum.

Uzun yol yapma şansım olmadı,ama 50 kilometrelik e5'de 80-90 km sabit gittiğimde 7 ye kadar düşebildi.7-9 arası gidecektir uzun yolda.

Ama dediği gibi,%90'ın tercih ettiği turbolu versiyonu daha da yakıyordur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...