Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

valera

Senkromeççi
30 Tem 2019
9
3
70
Marka
Toyota
Merhabalar 150.000 tl ye kadar otomatik donanımlı ve en önemlisi sunrooflu bir araba almak istiyorum uzun yolda kullanacağım biraz konforlu olursa iyi olur. Aklımızda golf ve mercedes c serisi var. Mercedes olursa biraz düşük model golfe nazaran daha yüksek km li oluyor. Bunlar dışında önerebileceğiniz araç var mı? Bu ikisinden hangisi daha iyi bir seçim olur

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,796
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ben insignia önerebilirim, geçen şirkette denk gelince alıp kullandım biraz.
Örnek olarak aşağıda ki araç olabilir.
Araç gerçekten dolu dolu ve sevdirdi kendini bana..

Edit : Biraz yazmışım şehir içi ve dışı karışık yaklaşık 7-8 saat boyunca.
Ilk baktigim kasaydi bu fiyata da baslik sahibi sunroof ya da panaromik cam tavan istiyor diye filtreleme yaptigimda bulamamistim. Yoksa cidden cok guzel araba bu fiyata.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Bence de Insignia .. ben ciddi ciddi düşünmüştüm.. sonra çok para bağlamak istemedim ve o sebeple alamamıştım ... keşke alsaydım anasını satim :)

Excellance donanımı hem donanım seviyesi olarak çok üst değil... hem gayet dolu (çoğunda sunroof var).. hemde 2nci elde fiyat olarakta bence iyi.

Not : Ne olursa olsun, eğer 2nci el alabiliyorsanız elinizdeki bütçe D segmenti bütçesi diye düşünüyorum. Gırtlak dolu olsa bile C segmentlerine bu bütçeleri ben vermezdim.

Son düzenleme:

valera

Senkromeççi
30 Tem 2019
9
3
70
Marka
Toyota
Tercihlerinizde belirtmemissiniz ancak Passat öneririm, golf oldukça konforlu bir araçtır bundan önceki aracım golf tü yaklaşık 140 bin km kullandım hiç bir soru çıkarmadı oldukca da ekonomikti 1.2 TSI bagaj ihtiyacından dolayı Passat geçtim
Bunlara da dsg sorunlu diyorlar o yüzden korkuyorum. Ama yeni golf olabilir tabi 2018 gibi

valera

Senkromeççi
30 Tem 2019
9
3
70
Marka
Toyota

valera

Senkromeççi
30 Tem 2019
9
3
70
Marka
Toyota
Bence de Insignia .. ben ciddi ciddi düşünmüştüm.. sonra çok para bağlamak istemedim ve o sebeple alamamıştım ... keşke alsaydım anasını satim :)

Excellance donanımı hem donanım seviyesi olarak çok üst değil... hem gayet dolu (çoğunda sunroof var).. hemde 2nci elde fiyat olarakta bence iyi.

Not : Ne olursa olsun, eğer 2nci el alabiliyorsanız elinizdeki bütçe D segmenti bütçesi diye düşünüyorum. Gırtlak dolu olsa bile C segmentlerine bu bütçeleri ben vermezdim.
C segmenti golf astra corolla d segmenti passat insignia vb. Oluyor değil mi

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
C segmenti golf astra corolla d segmenti passat insignia vb. Oluyor değil mi

Aynen öyle,
Bu arada sahibi olarak hatrı sayılır bir süre, KM (170k) ve farklı araçlarda (3) DSG kullanmış biri olarak, eğer aracınız görece yeni, çok yüksek KM li değil ve servis bakımlıysa bence DSG den korkmaya gerek yok ... olurda Passat veya Superb gibi seçeneklere yönelirseniz bile, benzli modeller de gayet diri araçlar bulabileceğinizden, bence büyük bir problem yok ... ama tabi her şey mekanik ...

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,187
5,720
çanakkale
Marka
Renault
@dthhasan hocam kullanmıştı bi süre alıp satmıştı bilgi verecektir yani en azından uzun yol verisini.
C180 lerde 3 farklı motor seçeneği var.
1- 1.6 kompresör 5 vites yakıt tüketimi şehir dışı 9 şehir içi 13
2- 1.6 turbolu 7 vites yakıt tüketimi şehir dışı 7 şehir içi 10
3- 1.8 kompresörlü 7 vites şehir dışı 8 şehir içi 13. Bizdeki 1. Araçtı uzun yol 110 ile sabit hızla asılmadan 800 km ortalaması 8.9 du.düşürebilmek imkansızz.aynı yolu clio ile döndüm 4.7 yaktı.clio ile kıyaslama mantıklı değil ama hard bir yolda değildi

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
3- 1.8 kompresörlü 7 vites şehir dışı 8 şehir içi 13. Bizdeki 1. Araçtı uzun yol 110 ile sabit hızla asılmadan 800 km ortalaması 8.9 du.düşürebilmek imkansızz.aynı yolu clio ile döndüm 4.7 yaktı.clio ile kıyaslama mantıklı değil ama hard bir yolda değildi
bu ilandaki 2 numara sanıyorum ve en alınası olan gibi duruyor. bütün eksikleri giderilmiş makyajlı amg paket 7ileri vites turbolu mercedes c serisi. açıkçası düşük km'li olanların fiyatını bir tık yukarda beklerdim. o fiyat bandında lüks markaya binmek isteyenler kesin tercih edebilirler.. hep düşünüyorum 140-150 bandında naktim olsa acaba sıfır km civic rs hb mi alırdım yoksa mesela bu c serisini mi? ciddi mana da kafamı karıştıran bir seçim olurdu...

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,187
5,720
çanakkale
Marka
Renault
bu ilandaki 2 numara sanıyorum ve en alınası olan gibi duruyor. bütün eksikleri giderilmiş makyajlı amg paket 7ileri vites turbolu mercedes c serisi. açıkçası düşük km'li olanların fiyatını bir tık yukarda beklerdim. o fiyat bandında lüks markaya binmek isteyenler kesin tercih edebilirler.. hep düşünüyorum 140-150 bandında naktim olsa acaba sıfır km civic rs hb mi alırdım yoksa mesela bu c serisini mi? ciddi mana da kafamı karıştıran bir seçim olurdu...
Ben 2011 hatasız özel paketli olanı 2 ay önce 90 a alıp 93 e sattım(amg grandprix far 4 koltuk ısıtma vardı).bu ilandaki aracın fiyatı aşırı geldi bana.120 den bir kuruş fazla etmez benim gözümde.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,796
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
1.8 olani da 2.numarada oldugu gibi cgi motor hocam. Sadece hacmi yuksek. Bizde 1.8 cgi olani vardi, arkadasimda da 1.6 cgi olani vardi. Ikisinin tuketimi asagi yukari benzer seyrediyor. 1.8'in tuketimine yarim litre - 1 litre civari eklenebilir ama performanslari arasinda bir fark yok. O yuzden 1.6 cgi motor daha mantikli. Zaten 1.8 motor da cok kisa sureligine sinirli sayida getirildi.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Son düzenleme:

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Onun cevabi burada hocam :)
video sade ve sürükleyiciydi beğendim teşekkür ederim. 7g tronic ve 7g tronic plus var sanırım videoda öyle bir bilgi verildi. 7g tronic plus öncesi 7g tronic kronik sıkıntısı yada sorun çıkarmaya meyilli bir şanzıman mıdır bilginiz var mı? Çünkü 2013-14-15 modellerin temizleri 160-180bin arası. 2012-13 temizleri 130-150bin arası. Donanımsal ve km olarak bir fark olmamasına ragmen ortalama 10-20bin tl fiyat farkı var. şikayetler ne türden olmuş ki revizyona gitmişler bunu merak ediyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım