KAPALI 160.000-190.000 TL Suv seçimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MustafaR.

Asfalt Kurutucu
8 Şub 2019
24
28
645
İzmir
Marka
Toyota
Merhaba Arkadaşlar

Maksimum 190.000 Tl bütçemiz var. 4 kişilik bir aileyiz. Olabilecek en mantıklı C-Suv ve üstüne bakıyoruz. B-Suv düşünmüyoruz. Yüksek meblalı veya ağır hasar kayıtlı araç istemiyoruz.
Yakıt tüketiminin artacağını biliyoruz fakat Corolla dan sonra bizi çok üzmemeli. Corolla Şehirdışında ortalama 7,5-8 Litre LPG tüketiyor
Adaylarımı ve altlarında bazı favori ilanlarım ile sıralıyorum.

• 2012-2014 Nissan Qashqai 1.5 DCI
100.000-150.000 km arasında temiz örnekleri bulunabiliyor.

• 2007-2011 Nissan Xtrail T31 2.0 DCI
Yürütme ve bakım maliyeti hakkında bir bilgim yok. Kilometreler genelde 200.000 civarlarında. Büyük ve donanım olarak dolu olması cezbediyor. piyasası bayağı yavaş

• 2007-2010 Honda CRV 2.0İ
Klasik LPG li yağı suyu koy devam et tadında honda diye düşünüyorum. kilometre Xtrailde olduğu gibi 200.000 civarlarında

• 2013-2015 Ford Kuga 1.6 Ecoboost 150 hp ve 182 hp olmak üzere 2 güç seçeneği var
1.6 Ecoboost motor hakkında hiçbir bilgim yok yürütmesi bakımı vs. Arızaları kronikleri vs nelerdir. Bizi üzer mi? Ortalama 80-120 bin km arasında ilanlar
Xtrail ve CRV den daha yüksek model ve daha düşük km olması bizi cezbediyor. Qashqai den ise biraz daha büyük ve malzeme kalitesi daha yüksek bir araç sanırım. Ama piyasası yok gibi bişey

• Dacia Duster 1.5 DCI ve 1.6 Eco-G LPG
2019 sonrası yeni kasa Dusterlar malzeme kalitesi yerlerde biliyorum vurmayın Xtrail'den buraya düştük :D. Ne kadar yeni o kadar iyi mi? Bu fiyata neredeyse sıfır ayarında araçlar denk geliyor
Benzinli örnek: https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-plusanahtarsz-plusdjtal-klm-937601353/detay/

ve bütçenin bayağı altında kalan Land Rover freelander var 2003-2006 arası modeller favoriyi aşağıda veriyorum. Bir tanıdığımızda var ve babamın hoşuna giden bir araç

2015 Corolla 1.33 Life aracımız var şu an. Satıp üzerine ekleyerek almayı düşünüyoruz. Yılda ortalama 10 ila 15 bin km kadar yapıyoruz. Dizel benzin amorti olayı çok önemli değil. Dizeli pahalıya alıyorsun fakat yine benzinliden daha pahalıyı satıyorsun.
Düşüncelerinizi merak ile beklemekteyim

diablo1905

Profesör
17 Şub 2020
396
957
2,195
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Öncelikle malzeme kalitesi olayına cok takılmayın derim örneğin QQ tarafında da orta göğüs torpido kapağına kadar yumuşak, ön kapı üstleri yumuşak, vites etrafı sahte deri kaplı vs vs yani Ford Kuga ondan tercih sebebi olacak kadar ileride değil.

Alabileceğiniz en temiz Qashqai ile devam bence. Oturmuş bir piyasası, tasarruf yönünden kendini kanıtlamış, senelerdir satılan bir motoru ve düşük bakım aralığı dışında yürütme maaliyeti kabul edilebilir bir araç. Yine ayrıca Kuga dıştan büyük duyuyor ama bagaj, diz mesafesi vs fark yok gibi neredeyse.

Şahsi sıralamam QQ, Kuga, Duster, Xtrail=CR-V ve Freelander olurdu

simbat

anonim
Profesör
Beta Programı
16 Ara 2019
218
185
1,135
45
istanbul
QQ motoruna lafım yok ama içi insanı mutlu etmiyor Kuga yakıt olarak daha masrafli ama Sürüş dinamiği ve iç malzeme olsun daha iyi

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Üstte yazdığınız araçlara ek olarak bakabilecekleriniz:

Chevrolet Captiva (2.nesil): Hepsi 2.0 d ve 4x4
Fiat Freemont: Hepsi 2.0 multijet ve 4x4
Hyundai ix35: 1.6 gdi ve 4x2
Kia Sportage: 1.6 gdi ve 4x2
Mitsubishi ASX: 1.6 mivec ve 1.6 di-d motorlu bir çok araç bulabilirsiniz, çoğu ASX 4x2'dir, 4x4 çok nadir
Peugeot 4007: Mitsubishi Outlander'ın aynısı (yanlış hatırlamıyorsam Mitsubishi'ye göre tek eksiği kilit), hepsi 2.2 hdi motor, otomatik ve 4x4 (tutulmayan bir araç onu da ekleyeyim
Suzuki Grand Vitara: 2.0 benzinli manuel ve otomatik, 1.9 ddis manuel seçeneklerinden istediğinizi bulabilirsiniz, hepsi 4x4

Ne amaçla kullanacağınıza, zevkinize, beklentinize göre tercih listesi değişecektir. Ancak 4x2 Duster'ın da bulunduğunu düşünürsek 4x4 ihtiyacı yok gibi duruyor. SUV'ler zamanla bineklere daha yaklaştı, eski SUV'ler genellikle ağır (kg olarak), hantal ve çok yakan araçlar. Kullanıldığı sürenin çoğunu asfaltta geçirecekse bence almak mantıklı değil, zevk meselesidir beklenti araziye girip çıkmaktır alınır tabii tercih meselesi.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,697
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Asx harcayacağınız paranın fazlasıyla karşılığını verecektir. Özellikle 2015 instyle dizel di-d motorlu versiyonuna göz atmanızı tavsiye ederim. Donanım olarak egea cross gibi 0 km araçların çok üzerinde şımartan özelliklere sahiptir.

Yakıt tasarrufu, güvenlik ve sürüş dinamikleri konusunda bahsi geçen tüm araçlardan daha başarılı iken yalıtım ve sert süspansiyon sistemi zayıf tarafları.

MustafaR.

Asfalt Kurutucu
8 Şub 2019
24
28
645
İzmir
Marka
Toyota
Araba genelinde asfaltta kullanılacak. Suv bakmamızın tek sebebi ayda 1 kere bağa bahçeye girerken bozuk toprak yollarda altının sürtmemesi. 4x4 ihtiyacımız yok. Aynı yolda ara şaftı çıkartılıp 4x4 ü iptal edilen 1.8 Freelander FWD olarak rahat rahat çıkıyor.
Bu yüzden sizin de fikirleriniz doğrultusunda ağır ve 4x4 araçları şu an için listemden çıkartıyorum.

Sportage-IX35 genel olarak kullananlar yakıttan sikayetçi. Bakacağım ama emin değilim.

QQ hem piyasası hemde beklentilerimi karşılayacağı için listenin en üstüne oturmuş durumda J11 koduyla geçen kasadan kovalamaya başlayacağım geneli bütçemi açıyor İlanların geneli 200.000 Tl üstü

2. sırada malzemesi dandik olsa da belki bir yalıtım ve ses sistemi ile durumu kurtarabilecek olan sıfır ayarında Duster var

3. sıraya ise ASX i alıyorum. Araştıracağım fotoğraflardan küçük bir arabaymış gibi duruyor ama canlısını görmek lazım (aynı durumun tersini Mazda CX-3 fotoğraflardan büyük duruyor ama yanına gittiğimde küçülüverdi :D)

simbat

anonim
Profesör
Beta Programı
16 Ara 2019
218
185
1,135
45
istanbul
Araba genelinde asfaltta kullanılacak. Suv bakmamızın tek sebebi ayda 1 kere bağa bahçeye girerken bozuk toprak yollarda altının sürtmemesi. 4x4 ihtiyacımız yok. Aynı yolda ara şaftı çıkartılıp 4x4 ü iptal edilen 1.8 Freelander FWD olarak rahat rahat çıkıyor.
Bu yüzden sizin de fikirleriniz doğrultusunda ağır ve 4x4 araçları şu an için listemden çıkartıyorum.

Sportage-IX35 genel olarak kullananlar yakıttan sikayetçi. Bakacağım ama emin değilim.

QQ hem piyasası hemde beklentilerimi karşılayacağı için listenin en üstüne oturmuş durumda J11 koduyla geçen kasadan kovalamaya başlayacağım geneli bütçemi açıyor İlanların geneli 200.000 Tl üstü

2. sırada malzemesi dandik olsa da belki bir yalıtım ve ses sistemi ile durumu kurtarabilecek olan sıfır ayarında Duster var

3. sıraya ise ASX i alıyorum. Araştıracağım fotoğraflardan küçük bir arabaymış gibi duruyor ama canlısını görmek lazım (aynı durumun tersini Mazda CX-3 fotoğraflardan büyük duruyor ama yanına gittiğimde küçülüverdi :D)
Cx-3 gerçekten ufak içinde daralıyor insan

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,697
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi

Asx için konuşmam gerekirse, dağ bayır, ova bağ bahçe kullanıyorum. Hiç altını sürtmedim.

420 lt bagaj hacmi var. İç hacim olarak arkada 3 kişi rahat seyahat edebiliyor. 1. sırada QQ 2. sırada ASX koyun. En azından arkalarda bağımsız süspansiyonlarınız olur. 7 hava yastığınız olur. Ncap 5*, IIHS very safety alabilmiş bir modelden bahsediyoruz. 114hp 275 nm tork ile hem yakıt tasarrufu sunar(1 depo ile 1000 km) hemd ebasınca ayağınızın altında gücü hissettirir. cam tavanı geçtim en azından kol dayamanız olur :)

Dusterlara o paraları vermek... insanın yüreği el vermiyor.

nıneleven

Profesör
9 Nis 2021
568
686
1,520
Tekirdağ
Marka
Porsche
Piyasa mı çok garip , eski arabalar al - sat yapıla yapıla şişirildi mi bilmiyorum ama.

200.000 - 250.000 arasında gayet iyi durumda 1.6 Dizel bir üst kasa CR-V alınıyor.

200.000 gibi bir meblada 25.000 daha versen en az 5 yıl daha genç bir arabaya biniyorsun.

Saçma ya. Daha fazla fark olması lazım.

Böyle böyle 1.0 İmpression Manuel Golf 8 bile mantıklı oluyor :)

Abi 2013 CR-V 'ye 230.000 vereceğine , al sıfır Golf 8'i bile derim.
Tamam 1.0'dır , tamam manueldir , boştur falan da.

O paraya alacağın 2013 1.6 dizel CR-V'de manuel olacak ve donanım olarak ta öyle çok farklı yok.

2.0 TD Forester da güzel olur. Tabi Boxer motor - 2.el çekinceniz varsa çok düşündürür. Ülkede para kazanmak git gide zorlaşıyor. Bir de arabanın dert olması bana gelmiyor açıkçası.

MustafaR.

Asfalt Kurutucu
8 Şub 2019
24
28
645
İzmir
Marka
Toyota
Çok saçma bir piyasa, bu fiyat aralığında o kadar zıt örnekler var ki seçim yapmada zorlanıyorum. T31 X-trail, CRV, gibi büyük suvlara bakarken yürütme maliyeti, değer kaybı, araşların 10 yaşını geçmiş olması, kilometrelerin orjinalliğine güvenememe vs konulardan ötürü daha piyasa araçlarına doğru döndüm. Yoksa gönlümden 2.0 DCI Xtrail almak geçiyordu.

Güncel çekeyim
QQ hala ilk sırada keseme göre bir araç arayışım devam ediyor

ix35-sportage ikilisine baktım zaten aynı platform araçlar LPG li örneklerini listeye aldım. bütçem dahilinde 80-120 bin km aralığında temiz ve donanım olarak dolu araçlar geliyor.

ASX hala canlı görmüş değilim. Bütçemdeki fiyata dizelleri denk gelmiyor malesef dizeller 200.000 TL+

Dusterda daha önce söylediğim gibi sadece sıfır ayarında olması avantaj. Yoksa 180-190 bin tl verilebilecek bir araba değil farkındayım ama malum piyasa işte. Ne kadar yeni, o kadar az sorun çıkarma olasılığı

MustafaR.

Asfalt Kurutucu
8 Şub 2019
24
28
645
İzmir
Marka
Toyota
Güncel çekeyim

Büyük Suvlardan vazgeçtim
QQ - ix35, sportage ikilisi - ASX - Duster
Takas yapmaya karar verdim. Artık hangisi temiz düzgün gelir ve fiyatta anlaşabilirsek ona yönelirim. Malum saçma sapan bir piyasa var

Fikirleriniz için hepinize teşekkürler

MustafaR.

Asfalt Kurutucu
8 Şub 2019
24
28
645
İzmir
Marka
Toyota
Foruma çok uğrayamıyorum. Konuyu güncellemeyi unutmuşum.

Araçsız kalmamak için takas yapmaya karar vermiştik. Temiz bir araç denk gelince bütçemizin biraz daha üzerine çıktık.
Corollayı yaklaşık 2,5-3 ay önce 2013 CR-V Elegance 1.6 Dtec ile takas yaptık. Tam piyasa daha da çıldırmadan alışverişimizi yaptık. Bir hafta sonra yapsak muhtemelen alamazdık

Vakit ayırabilirsem araç için konu açacağım
Herkese verdiği fikirler için teşekkür ederim.
Konu kilitlenebilir.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Foruma çok uğrayamıyorum. Konuyu güncellemeyi unutmuşum.

Araçsız kalmamak için takas yapmaya karar vermiştik. Temiz bir araç denk gelince bütçemizin biraz daha üzerine çıktık.
Corollayı yaklaşık 2,5-3 ay önce 2013 CR-V Elegance 1.6 Dtec ile takas yaptık. Tam piyasa daha da çıldırmadan alışverişimizi yaptık. Bir hafta sonra yapsak muhtemelen alamazdık

Vakit ayırabilirsem araç için konu açacağım
Herkese verdiği fikirler için teşekkür ederim.
Konu kilitlenebilir.
Hayırlı olsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım