KAPALI 17.000-18.000 arası aile arabası önerisi?

turkuaz28

Senkromeççi
8 May 2019
21
4
70
23
Marka
Yok
Forumda yeniyim ilk konumda sizden yardım istemeyi istemezdim ama 1 aydır ailecek araba arıyoruz bir türlü karar veremedik. Sizden ricam bize biraz az yakan fazla sorun çıkarmayan çıkarsa da maliyeti yüksek olmayacak acil durumda en geç bir ay içinde satabileceğimiz arabalar önermeniz. karadenizde yaşadığımız için biraz bahçe işlerinde de kullanmamız gerekecek haliyle buradaki yamalar biraz dik biraz da bozuk yollar buna göre araba önerecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim. Bir aydır araba arayışı içinde kaybolduk ve artık bıktık son çaremiz sizsiniz...

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
ikisininde temizini bulsak hangisini önerirsiniz yüksek model ford mu düşük model corolla mı ?
Eğer benzer fiyatlara-benzer temizliklerde her iki aracı da bulabilirseniz, bulunduğunuz durumda ihtiyaçlarınızdan(güvenilirlik-sağlamlı kaygısından) dolayı Toyota Corolla SW’yi tercih ederdim.(1.6 olanları).

Ama yukarıda bahsettiğim senaryo çok ütopik Corollalar TR piyasasında aşırı aşırı hatta aşırı üstü abartılmış araçlar olduğundan ikisinin arasında en az 8-9 bin ₺ fark olacaktır.Bu durumda da Corolla’nın o kadar farkı hak ettiğini düşünmüyorum.

Umarım aradığınız aracı bulursunuz, konuyu takip ediyorum.

Son düzenleme:

turkuaz28

Senkromeççi
8 May 2019
21
4
70
23
Marka
Yok
Eğer benzer fiyatlara-benzer temizliklerde her iki aracı da bulabilirseniz, bulunduğunuz durumda ihtiyaçlarınızdan(güvenilirlik-sağlamlı kaygısından) dolayı Toyota Corolla SW’yi tercih ederdim.(1.6 olanları).

Ama yukarıda bahsettiğim senaryo çok ütopik Corollalar TR piyasasında aşırı aşırı hatta aşırı üstü abartılmış araçlar olduğundan ikisinin arasında en az 8-9 bin ₺ fark olacaktır.Bu durumda da Corolla’nın o kadar farkı hak ettiğini düşünmüyorum.

Umarım aradığınız aracı bulursunuz, konuyu takip ediyorum.
peki fiat palionun weekendleri hakkında ne düşünüyorsunuz. corollanın fiyatının baya bir abartıldığının farkındayım bu yüzden toyotayı tercih etmek de istemiyorum. şuan aklımda olan palio weekend, tempra station (bu araba hakkında çok fazla bilgiye ihtiyacım var tofaş gibi sürekli sorun yaratır mı?)lada vega, reno meganenın stationu(benim verebileceğim fiyat aralığında pek fazla seçeneğim olmasa da tercihlerim arasında) bu arabalar arasında seçim yapmama yardımcı olur musunuz ?

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
peki fiat palionun weekendleri hakkında ne düşünüyorsunuz. corollanın fiyatının baya bir abartıldığının farkındayım bu yüzden toyotayı tercih etmek de istemiyorum. şuan aklımda olan palio weekend, tempra station (bu araba hakkında çok fazla bilgiye ihtiyacım var tofaş gibi sürekli sorun yaratır mı?)lada vega, reno meganenın stationu(benim verebileceğim fiyat aralığında pek fazla seçeneğim olmasa da tercihlerim arasında) bu arabalar arasında seçim yapmama yardımcı olur musunuz ?
Tempranın stationu hakkında bir şey söyleyemem ama 1.6 karbüratörlü tempra sxa ve 1.4ie enjeksiyonlu tipo sx e sahip olduk. Farklı buji kullanımı elektrik sistemini sapıttırdığı için birçok tipo tempra da dijital gösterge arızaları var. Yapılması zor ve maliyetli değil. Tofaştan bi tık sağlam olsa da ben çok önermem station olarak tempra. Palio daha iyidir

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Açıkcası Palio Weekend daha önce kullanmadım, fakat B segmenti sonradan uzatılmış, araçlara karşı ön yargılıyım, yani sınıf ve kalite olarak daha önce sayılan araçlarla mukayese edilemez, ayrıca motor hacmi küçük olanların dağ yollarında hararet ve çekmeme problemi olabilir, ama onun temizine gücüm yetiyor derseniz anlarım.

Fiat Tempra da keza daha önce binmediğim bir araç dolayısıyla arızasını da bilmiyorum ama bana Palio Weekeend yerine Tempra SW tercih ederdim.Tabii enjeksiyonlusu olmak koşuluyla.

Lada Vega ise önerebileceğim bir araç değil maalesef çok uygun fiyatlara denk getirmedikçe tavsiye etmiyorum.

En son yorumunuzda fikrinizin değiştiği görülüyor eğer öyleyse son saydığınız araçlardan içlerinden en alınası hem güncel hem de avrupai olması dolayısıyla Megane 1 SW.Diğerleri sadece uygun fiyata getirilirse mantıklı olacak seçenekler.

SweentLy

Profesör
22 Eki 2016
73
79
1,010
Corollaların 1.3 leri nispeten uygun fiyata bulabilirsiniz ben sedanını 3 sene kullandım ( lpg yoktu ) çekişinden memnundum. O fiyata 1.6 bulmanız zor olacaktır.

Son düzenleme:

SweentLy

Profesör
22 Eki 2016
73
79
1,010
Satalı 2 seneden fazla oldu net hatırlamıyorum ama benimkinde lpg yoktu 100 kmde şehir içi 9-10 litre benzin yakıyodu sanırım
Uzun yolda 7 civarı. Şanzıman oranları kısaydı 5. vites 3000 devirde 95-100 falan yapıyordu otobanda sabit 130 gidildiğinde falan yakıt artıyor
Başka sorunuz varsa da sorabilirsiniz

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım