AÇIK 170-190 Bin TL arası araç seçimi

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Selam millet, bu kez kendim için vs değil ama kuzenim için bir araç arıyoruz. Yeni evliler o nedenle fazla büyük bir araç ihtiyaçları yok fakat aradıkları kriterler, sıfır ayarında, az kullanılmış en az 3-4 yıl sorun sıkıntı çıkarmadan kullanacakları, manuel ya da otomatik olması fark etmeyen ama satarken kolay olması açısından bence otomatik olması daha mantıklı olacağını düşündüğüm ve öte yandan satarken de pek zorlanmayacakları bir araç olması. zira elde avuçta var olanın bir tık daha fazlasını araca bağlıyorlar. Benim aklıma direkt B-HB sınıfı ve Egea'lar geldi fakat açıkçası Egea'nın 1.4 atmosferik olması ve o paraya daha mantıklı araçları bulmuş olmam uzaklaştırdı, tek artısı sıfır km olması. Aklımızda aşağıdaki araçlar var, fakat yine bu ayardaki önerilerinize de açığız. :)

Neredeyse sıfır olması ve bayiden satılık olması cazip, öte yandan pek dert olmasa da manuel olması ve ekran opsiyonunun alınmaması ise eksileri.

Bana göre en mantıklı araç bu, 1.0 TSI, DSG ve 19 bin kilometrede, resmen mantık arabası. Eksileri ise kimine göre eksi kimine göre artı(ki ben bu taraftayıım) olarak MQB kullanmaması.

Tek artısı sıfır ve sedan olması, ki bana göre sedan olması eksi, öte yandan 0 kilometre bir araç alıp da rampalarda zorlanmak, vites düşürmek zorunda kalmak en büyük eksisi.

Tek eksisi yaşı, o paraya 2 yaş ve 10 bin km daha düşük platform kardeşi fabia almak daha mantıklı, ama o bir fave(VW)

Bu da sıfır kıvamında, yukarıdaki arabanın eksileri tolere edilmiş fakat 8 bin km daha fazla, o dert değil ama tCe motorun torkunun az olması düşündürüyor biraz...

Aklımızdaki araçlar bunlar, ben fabia ya da clio cephesindeyim fakat sizlerin de fikirlerini merak ediyorum açıkçası, şimdiden teşekkürler :)

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Ben olsam aralarından Clio'yu seçerdim. Polo ve Fabia'da güzel arabalar ama Clio hem daha yeni model hem de yeni çıkmış güncel bir kasa. Otomatik vitesi daha sorunsuz. Onun dışında i20'nin yeni kasasını da öneririm. O da çok güzel bir araba. 6 ileri tork konvertörlü şanzımanı var. Clio'ya göre tek eksisi bence motorunda turbo olmaması.

diablo1905

Profesör
17 Şub 2020
409
993
2,195
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Kesinlikle son attığınız Clio bence.

Fabia ve Polo artık tasarım, model yılı vs açısından eski araçlar. Polo 7 yaşında olacak 2 3 ay sonra.

Clio hem güncel araç olması hem de oturmuş piyasası ile Fabia'dan daha önde, kalite olarak yine en kötü ihtimalle aynı seviyede olduğunu düşünüyorum. Tasarım konusunda da Fabia'dan yine kendi acımdan iyi olduğunu söyleyebilirim.

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Ben olsam aralarından Clio'yu seçerdim. Polo ve Fabia'da güzel arabalar ama Clio hem daha yeni model hem de yeni çıkmış güncel bir kasa. Otomatik vitesi daha sorunsuz. Onun dışında i20'nin yeni kasasını da öneririm. O da çok güzel bir araba. 6 ileri tork konvertörlü şanzımanı var. Clio'ya göre tek eksisi bence motorunda turbo olmaması.

Kesinlikle son attığınız Clio bence.

Fabia ve Polo artık tasarım, model yılı vs açısından eski araçlar. Polo 7 yaşında olacak 2 3 ay sonra.

Clio hem güncel araç olması hem de oturmuş piyasası ile Fabia'dan daha önde, kalite olarak yine en kötü ihtimalle aynı seviyede olduğunu düşünüyorum. Tasarım konusunda da Fabia'dan yine kendi acımdan iyi olduğunu söyleyebilirim.
Teşekkürler :) Sanıyorum biz de Clio'dan yana kullanacağız tercihi, bakalım bakalım.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım