185 60 R15 4 Mevsim Lastik Tavsiyesi

Hangi 4 Mevsim Lastik

• Hankook Kinergy 4S2 H750 185/60R15 88H XL M+S

Kullanılan: 1 12.5%
  • Goodyear Eagle Sport 4 Seasons 185/60R15 88V XL

Kullanılan: 1 12.5%
  • Continental AllSeasonContact 185/60R15 88H XL

Kullanılan: 3 37.5%
  • Michelin CrossClimate 2 185/60R15 88V XL

Kullanılan: 3 37.5%

• Kullanılan toplam oy
    8

hayalli

Asfalt Kurutucu
7 Tem 2018
19
2
595
Ablamin toyota yaris araci icin 4 mevsim lastik arayisindayiz. Araba Istanbulda kullaniliyor ve yogun kar yagisi oldugunda arabayi cikarmaz. Performansli da kullanmaz aracini, genelde 120'yi gecmez. Aracinin ustundeki mevcut lastikler de Michelin CrossClimate fakat baya catlaklari mevcut ve kendisi fren mesafesi ve surekli inme sorunu oldugundan dolayi Michelin’e pek sicak bakmiyor. Sizce hangi lastik alinmali?

Aklimizdaki modeller ise:

Hankook Kinergy 4S2 H750 185/60R15 88H XL M+S

Goodyear Eagle Sport 4 Seasons 185/60R15 88V XL

Continental AllSeasonContact 185/60R15 88H XL

Michelin CrossClimate 2 185/60R15 88V XL

mete25

Panpa
4 Mar 2019
522
1,281
2,520
Ankara
Marka
BMW
Daha 2 gün önce 4 mevsim lastik siparişi verdim. Sipariş öncesinde bol bol video izleyip araştırma yapmıştım. Allseasoncontact ile kinergy 4s2 arasında tercih yapmanızı öneriyorum. Kinergy 4s2 görece yeni bir model ve testlerde de güzel sonuçlar veriyor. Testlerde yaz sezonunda ise crossclimate2 nin yaz lastiği gibi davranma kabiliyetinin daha yüksek olduğu ortaya çıkıyor ancak açıkcası aradaki ciddi fiyat farkına değeceğini düşünmüyorum. Öte yandan Eagle Sport' un doğru düzgün testini dahi bulamadım. Büyük olasılıkla düşük bütçeli pazarlar için üretilmiş bir alt model. Kendi aracımda ise Allseasoncontact tercih ettim.

Edit: Linklerdeki fiyat farkını görünce direkt olarak tercihinizi hankook tan yana yapmanızı öneririm. Hankook, xl lastik istemediğimden dolayı benim tercihlerim arasında yoktu. Şimdi testlere baktığımda crossclimate2 den geri kaldığı tek noktanın kar performansı olduğu görünüyor. Siz de zaten aracın kar üzerinde kullanılmayacağını söylemişsiniz. Dolayısıyla oyumu hankook tan yana kullandım.

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Ablamin toyota yaris araci icin 4 mevsim lastik arayisindayiz. Araba Istanbulda kullaniliyor ve yogun kar yagisi oldugunda arabayi cikarmaz. Performansli da kullanmaz aracini, genelde 120'yi gecmez. Aracinin ustundeki mevcut lastikler de Michelin CrossClimate fakat baya catlaklari mevcut ve kendisi fren mesafesi ve surekli inme sorunu oldugundan dolayi Michelin’e pek sicak bakmiyor. Sizce hangi lastik alinmali?

Aklimizdaki modeller ise:

Hankook Kinergy 4S2 H750 185/60R15 88H XL M+S

Goodyear Eagle Sport 4 Seasons 185/60R15 88V XL

Continental AllSeasonContact 185/60R15 88H XL

Michelin CrossClimate 2 185/60R15 88V XL

Eski aracımda CrossClimate+ kullandım, mevcut aracımda CrossClimate 2 kullanıyorum (2 yıl kadar oldu, lastik Avrupa'da satışa çıktıktan 1 ay kadar sonra almıştım).

Çatlak sorunu diyorsanız sanırım ilk nesil CrossClimate'dan bahsediyorsunuz, o tarz şikayetler okumuştum ona rağmen gidip CC+ almıştım herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadım. Yazın 40 küsurda da kullandım, karlı yollarda da kullandım, bence İstanbul için biçilmiş kaftan. Forumda da uzun dönem CC+ kullanıp olumlu yazan üyeler vardı. İnternet yorumlarında da o sorunların ilk nesilde kaldığı yazıyordu. İnme sorunu dediğiniz nedir anlayamadım, sibopta bir sorununuz var sanırım. Gerek çok sıcak havada, gerek karlı zeminde fren mesafesiyle ilgili bir sorunum olmadı.

CC+ tecrübem ve memnuniyetim olmasına rağmen CC2'yi almadan önce tekrar bir araştırma yaptım. Goodyear'da Eagle Sport 4 başarısız bir lastik olarak karşıma çıkmıştı. Goodyear'da memnun edecek 4 mevsim istiyorsanız Vector 4 seasons'a bakmak gerekiyormuş ki o da CC2'den pahalı ve tedarik sorunu olan bir lastikti.

Bridgestone'un weather control ve Pirelli'nin Cinturato all season'ları için de olumlu yorumlar vardı fakat tedarik durumu ve fiyatları Michelin'e göre mantıklı değildi.

Continental'in lastiğini bulamadım zaten, adı var ama ne doğru düzgün muhatap ne de lastiği bulabildim.

Özetle tedarik durumu (Michelin'in her lastiğini bulmak çok kolay), kaliteli her 4 mevsimin yakın fiyatlarda oluşu, bağımsız kuruluşlardan aldığı başarılı sonuçlar ve önceki tecrübeme istinaden Michelin almıştım. Üstteki maddelerin durumu güncelde de değişmediyse yine mantıklı olan Michelin'dir.

Şıklar arasında yer almıyor ancak biraz araştırmayla karşınıza Nokian Weatherproof'da çıkabilir, peşinen yazayım. O da kış lastiğine yakın dişleri olan ve İstanbul için biraz lüzumsuz kaçan bir lastik diyordu kullanıcıları, dişlerde kopma oluyormuş sıcaklık nedeniyle.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım